Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Jarczano

Buczenie podczas jazdy

Polecane posty

Witam Wszystkich

Opiszę mój problem który męczy mnie od ok. sierpnia. Przy jeździe od pewniej prędkości zaczyna się dziwne buczenie, tak jakby "śmigło helikoptera", wydaje mi się, że na przedniej osi. Problem występuje zawsze, przy jeździe na wprost, czy to na delikatnym zakręcie, na zimnym i ciepłym silniku, jednak tak jak wspomniałem, najbardziej słychać to od prędkości 50 - 70 km/h jeżeli jadę szybciej problem ustaje nie słychać tego, jeżeli jadę wolniej, też nie słychać.

Pojechałem z tym do mojego mechanika, aby się przejechał i ocenił co to może być, przejechał trochę, "pobujał" auto i stwierdził, że łożyska są ok, przeguby są ok i mówi, że na 1000% są to opony, bo są stare... Może i przekonałby mnie całkiem, gdybym 2 dni przed wizytą u niego nie zmienił letnich kół na zimowe. Też podejrzewałem wcześniej, że mogą to być stare opony (bo letnie też są stare) lub źle wyważone, ale zmieniłem je na zimowe i buczenie było takie samo.

Powiedział też, że jeżeli na różnych kołach to się dzieje to jest to może minimalna rozbieżność kół lub złe ustawienie geometrii.

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek lub podejrzewa co to mogłoby być?

Z góry dzięki za odpowiedź i poświęcony czas :)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja bym zaczol od zmiany kol przodu z tylem.W nastepnej kolejnosci sprawdzil bym uklad wydechowy.

lozysko w przednim  kole na bank, bez zdjecia kola zacisku tarczy ciezko wogole wyczuc lozysko

A jak by tak na podnośnik i odpalić auto 1 ,2 i na 60km/h to by usłyszał czy buczy :-)

Jeżeli podejrzenie pada na łożysko, to może wystarczy tylko na ręcznym i na luzie podnieść prawe przednie potem lewe przednie kolo i po prostu mocno zakręcić i nasłuchiwać?

Nie zakręcić tylko wrzucić bieg i ruszyć. Jeśli to łożysko to będzie słychać znacznie głośniej niż podczas jazdy. Mi jednak łożysko nie pasuje bo dźwięk powinien ginąć albo chociaż zmieniać się podczas jazdy w zakrętach

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...