Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Button6

Mokry boczek drzwi

Polecane posty

Witam forumowiczów mam problem z mokrym boczkiem drzwi kierowcy tak jak widać na zdjęciu. Zaczęły mi parować szyby i zacząłem szukać gdzie może być przeciek z zewnątrz i się okazało że boczek w tym miejscu co jest zaznaczone na zdjęciu od dołu tej kieszeni jest mokre rozebrałem wysuszyłem sprawdziłem czy gdzieś z zewnątrz nie zacieka no i nie widać wycieków po założeniu i opadach deszczu na zewnątrz ta kieszeń jest ponownie mokra odpływy szczelne uszczelka nie przepuszcza gdzie szukać problemu???   

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Miałem podobny problem kiedyś w VB. Sprawdź dokładnie folię ochronną w drzwiach czy nie jest porwana bądź odklejona w jakimś miejscu. Woda potrafi sobie znaleźć zawsze drogę i nawet przez najmniejszą dziurkę będzie się sączyło i zbierało na dole.

Kolego "Hypnotic'' folia nie jest porwana jest oryginalnie przyklejona ale postaram się ją jeszcze raz podkleić jakimś klejem a ty czym kleiłeś 

a ja foli nie mam i beczka mokrego też nie mam :) chyba uszczelka będzie za to odpowiedzialna

a ja foli nie mam i beczka mokrego też nie mam :) chyba uszczelka będzie za to odpowiedzialna

Dolna uszczelka, ta przytwierdzona do progu, jest nieszczelna albo w ogóle jej nie ma - to najczęstsza przyczyna przedstawionych objawów ;p

U mnie również występowały takie "cuda" na drzwiach pasażera. I tak... rozebrałem, oglądałem... ciężko tam coś wypatrzeć. Folia ochronna wyglądała na dobrze przyklejoną więc jej nie ruszałem, sprawdziłem w/w uszczelkę drzwi - stan średni i jak się okazało nie ona jest problemem. Winowajcą całej tej powodzi okazał się zgarniacz szyby (ta sztywna uszczelka na dole szyby od zewnątrz). A pośrednim winowajcą był głośnik (ten duży) a właściwie uszczelka pod nim, gdy go odkręciłem uszczelka właściwie spłynęła. Nowe uszczelki pod głośnik nie mogłem nigdzie dobrać więc dorobiłem z cienkich uszczelek okiennych - tych przyklejanych. Ułożyła się idealnie, łączenie skleiłem klejem do gumy. I od tamtej pory w aucie sucho. Oczywiście do wymiany mam jeszcze zgarniacz a właściwie dwa przednie, ponieważ ten przy kierowcy też nie wygląda najlepiej :/ (koszt zgarniacza ok 60-70zł/szt) Jak ktoś dysponuje jakimś jego numerem to będę wdzięczny ;).

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2016_12/2.JPG.f17d453c579760f992d71aba04a6805f.JPG" style="width:500px;height:auto;float:right;" />1.JPG

Zdjęcia uszczelki której użyłem:

A tak wyglądał "odnowiony" głośnik: ;)10.JPG

Edytowano przez TomekPL

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...