Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
skorpik85

vectra b 1.8 16v X18XE naprawiać czy złomować?! :(

Polecane posty

Vectra umarła :( w piątek wracałem z pracy i nagle zapaliły się kontrolki, silnik zgasł i koniec... poszedł pasek rozrządu! W silniku wiadomo, spustoszenie... co dalej? Regenerować, wymienić silnik czy złomować? Dodam że jeżdżę na lpg i jeżeli wymiana silnika czy jest sens gazować? Jakie koszty ewentualnej naprawy?

Co ma lpg do wymiany silnika? Co najwyżej zamiana kolektora dolotowego. Szukać silnika, albo sprawdzić co można tam zrobić, ale jak ma być po taniości to szukać silnika. Koszty zależne od warsztatu, najlepiej zapytać w okolicy.

Jeśli masz zamiar zrobić więcej niż 50 tyś km i generalnie chcesz jeszcze pośmigać autkiem to naprawiaj silnik. Trzeba by się jeszcze upewnić co tam dokładnie poszło.

PS

Ile minęło od wymiany rozrządu że poszedł pasek ?

Dokładnie jeszcze nie wiem co tam poszło. Mechanika mam znajomego który robi mi po taniości. Pytanie czy jeżeli wymienię silnik i go zagazuje to czy go szlak nie trafi po tej operacji? Jakie koszty prócz zakupu silnika i robocizny? 

Rozrząd nie wiem kiedy robiony, jeżdżę tym autem ok rok i ja tego nie robiłem..

A co jeżeli nie chciałbym go robić? Bo jeszcze jest w nim do zrobienia blacha, czyli koszty raczej przewyższą wartość. Jakie mam wtedy opcje? Jeśli sprzedaż to ile można za to dostać, a ile w przypadku złomowania? 

Co ty chcesz gazować jeśli masz gaz? Co gaz ma zrobić silnikowi?

Jeżeli bym wymieniał silnik to trzeba do niego podłączyć obecna instalację.. Nie wiem co gaz ma zrobić.. ponoć jak się gazuje stare silniki to mogą długo nie pociągnąć.. 

Gaz szkody silnikowi nie wyrzadzi. Ale brak wiedzy o terminie wymiany rozrzadu juz tak. :bad:

Mój ma nalatane 255kkm na gazie i to w silniku gdzie niby nie zalecają montażu lpg. Jeśli będziesz zmieniał silnik to zostawiasz swój kolektor ssący a reszta po staremu. Gaz zepsuje silnik jak jest źle założony albo ktoś olewa przeglądy

no i niestety Vectra zmieniła właściciela.. a ja muszę zmienić forum ;) przenoszę się do renaulta. Ale być może jeszcze tu wrócę tak że do zobaczenia!

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...