Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
skorpik85

vectra b 1.8 16v X18XE naprawiać czy złomować?! :(

Recommended Posts

Vectra umarła :( w piątek wracałem z pracy i nagle zapaliły się kontrolki, silnik zgasł i koniec... poszedł pasek rozrządu! W silniku wiadomo, spustoszenie... co dalej? Regenerować, wymienić silnik czy złomować? Dodam że jeżdżę na lpg i jeżeli wymiana silnika czy jest sens gazować? Jakie koszty ewentualnej naprawy?

Co ma lpg do wymiany silnika? Co najwyżej zamiana kolektora dolotowego. Szukać silnika, albo sprawdzić co można tam zrobić, ale jak ma być po taniości to szukać silnika. Koszty zależne od warsztatu, najlepiej zapytać w okolicy.

Jeśli masz zamiar zrobić więcej niż 50 tyś km i generalnie chcesz jeszcze pośmigać autkiem to naprawiaj silnik. Trzeba by się jeszcze upewnić co tam dokładnie poszło.

PS

Ile minęło od wymiany rozrządu że poszedł pasek ?

Dokładnie jeszcze nie wiem co tam poszło. Mechanika mam znajomego który robi mi po taniości. Pytanie czy jeżeli wymienię silnik i go zagazuje to czy go szlak nie trafi po tej operacji? Jakie koszty prócz zakupu silnika i robocizny? 

Rozrząd nie wiem kiedy robiony, jeżdżę tym autem ok rok i ja tego nie robiłem..

A co jeżeli nie chciałbym go robić? Bo jeszcze jest w nim do zrobienia blacha, czyli koszty raczej przewyższą wartość. Jakie mam wtedy opcje? Jeśli sprzedaż to ile można za to dostać, a ile w przypadku złomowania? 

Co ty chcesz gazować jeśli masz gaz? Co gaz ma zrobić silnikowi?

Jeżeli bym wymieniał silnik to trzeba do niego podłączyć obecna instalację.. Nie wiem co gaz ma zrobić.. ponoć jak się gazuje stare silniki to mogą długo nie pociągnąć.. 

Gaz szkody silnikowi nie wyrzadzi. Ale brak wiedzy o terminie wymiany rozrzadu juz tak. :bad:

Mój ma nalatane 255kkm na gazie i to w silniku gdzie niby nie zalecają montażu lpg. Jeśli będziesz zmieniał silnik to zostawiasz swój kolektor ssący a reszta po staremu. Gaz zepsuje silnik jak jest źle założony albo ktoś olewa przeglądy

no i niestety Vectra zmieniła właściciela.. a ja muszę zmienić forum ;) przenoszę się do renaulta. Ale być może jeszcze tu wrócę tak że do zobaczenia!