Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Feast

Vectra C 1.9 150 km - spalanie

Polecane posty

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Vectry C z silnikiem diesla 1.9 150 km, mam pewien problem, a może to nie problem tylko szukanie go na siłę no ale do rzeczy...

Jakie powinno być spalanie na postoju? Mam automatyczna skrzynię i wrzucając "P" mam spalanie około 0,9/1l na godzinę, przy temperaturze na dworze około 5 stopni, gdy auto stoi cała noc, to po odpaleniu spalanie wynosi chwilowo około 1,5 litra.

Klimatyzacje mam ustawiona w tryb eco, wentylator na 1 .

Dodam ze w samochodzie są wywalone klapki w kolektorze.

Czy moje spalanie jest w normie ? Gdzieś czytałem ze powinno wynosić 0,5l /h stąd moje pytanie.

z góry dziękuje za odpowiedz oraz pozdrawiam

Mi z wycietym dpf wywalonym egr oraz klapaki muszę trochę przedmuchac tłumiki żeby wyszło 0.5litra czyli po trasie jakieś tyle pokazuje. Normalnie jeżdżąc po mieście 0.7, a jak były jeszcze klapy inne ustrojstwa to chyba nigdy nie miałem 0.5 na komputerze w pozycji skrzyni P

U mnie dpf i Egr jeszcze siedzi wiec może to tez robi swoje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wiec może nie warto sie zamartwiać na zapas

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też tak mi się wydaje, poza tym z tego co wiem to klapy wirowe są odpowiedzialne za mniejsze spalanie. Ale też mogę się mylić:)

Czyli ze po ich wywaleniu spalanie mogło wzrosnąć ? Nie wiem jak było przed bo kupiłem samochód juz z niesprawnymi i nie mogę porównać ale dzięki za pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chwilowe spalanie na "P" powinno być 0.7l natomiast po wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu czyli dmuchawa , światła , radio powinno wtedy oscylować miedzy 0.5 a 0.6. Chwilowe sprawdzaj tylko i wyłącznie na ciepłym silniku. klapki raczej nie maja tu znaczenia bo czy były u mnie czy teraz ich nie ma to chwilowe na postoju jest takie same. Komputer pokazuje raczej orientacyjnie wiec nie przywiązuj wielkiej uwagi do tego a jeszcze jak ktoś dłubał w op-com przy korekcie wyświetlanego spalania to będziesz miał inaczej niż fabryka.

Muszę to sprawdzić, aktualnie 1,3 litra spalanie

Odpalany po przestanej nocy, w miarę chodzenia spalanie stopniowo spada.

Edit:

Po 30 minutach jazdy, temperatura przed 90 stopni i spalanie 0,8-0,9l przy włączonym radiu światłach , przy wyłączonych bez zmian.

Dziękuje za pomoc może faktycznie ktoś tutaj mieszał

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W mojej VC na rozgrzanym silniki z włączonym światłami, radiem, klima Eco. 0.5 - 06. 

Klapy są, EGR jest, DPF jest.

Po trasie. Klina Auto 21 oC, włączone światła i radio 0.7 / h

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.