Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

arkadiu87

Biały dym,szarpanie silnikiem brak reakcji na gaz i powrót do formy???

Recommended Posts

Witam,

Dopadły mnie kłopoty z autem. auto chodziło jak marzenie aż  żona pojechała do pracy i tu zaczęły się kłopoty. po pracy chciała wrócić do domu i auto odpaliło ale silnikiem żucało a z rury leciało dużo białego dymu i samochód nie reagował na pedal gazu dodam jeszcze ze wczoraj auto odpalało na dotyk, a po tym jak pojechałem do żony to trzeba było je trochę chorcowac żeby odpaliło. Po odpaleniu auta,  był brak reakcji na gaz do momentu gdy wcisnołem pedal w podłogę i silnik zaczął się powoli wkręcąc aż do ok 2300 obrotów po czym zaczął normalnie się wkrecac wyżej gdy pościlem gaz obroty spadły i ponownie auto zaczęło się powoli wkrecac(silnikiem nadal telepalo i wydawał taki metaliczny dźwięk jak by ktoś stukał młotkami). postanowiłem ze przejade kawalek. Na początku auto kiepsko, brak mocy, zasłona dymna z tyłu aż coś załapało samochód wrócił do normy, normalna reakcja na gaz, dobra moc silnika ,temperatura ok poprostu wszystko ok. , dojechałem do domu i podłączyłem op-com. brak błędów. zrobiłem test wtryskiwaczy (mam nawet filmik ale nie wiem czy można dodac) i tak :

Wtrysk nr 1 :  0.74

Wtrysk nr 2 : -0.55

Wtrysk nr 3 : -0.40

Wtrysk nr 4 : 0.22

Wtryski to moje pierwsze podejrzenia. wyciągnąłem wszystkie wtyczki po kolei i wylada na to ze auto reaguje tak samo na każdą odpinana z osobna. choć jak je odpinam na rozgrzanym silniku to tak jakby ten metaliczny stukot powracał.  auto teraz odpala na dotyk tylko ze jest rozgrzane i to mnie zastanawia bo jeśli dobrze mi się wydaje to jest mu teraz łatwiej przepalic paliwo jak w momencie gdy jest zimne. 

Wszystkie płyny ok. nic nie ubywa. 

Ktoś ,coś, jakieś pomysły? 

A jeszcze jedno kostki mam niebieskie przy wtryskach. 

Zawsze na początek zaczynasz od EGRa przy takich objawach. Blaszka z puszki pomiędzy egr i przepustnicę a potem w drogę.

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://www.strony.toya.net.pl/~omega7/egr.jpg&key=c86b8f6a72c54b0b53ff9a26a74ca6125d50aafd02bb4481b6803b4d23c44e1c" />

Dziś rano auto odpaliło na dotyk. Wszystko działało ok,silnik pracował równo,reakcja na gaz prawidłowa, zero kopcenia. Natomiast drugi raz już nie był taki kolorowy i powrót z wczorajszej awarii do momentu aż wkrecilem moja vectre na około 2300 obrotów i tak jak by się coś przepchalo i juz było ok. Czy to może być ten egr który się blokuje? Musze go sprawdzić. 

Tak, egr.

Ok to biorę go na warsztat jako pierwszy do sprawdzenia. Dzięki za odp.

jak założysz blaszkę zapali się kontrolka silnika i błąd p400 natomiast auto powinno bardzo dobrze pracować i przyspieszać. jak tak będzie to egr uwalony. co z nim zrobić jest wiele wątków na forum.