Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

e4r5t

Szarpie podczas przyspieszenia

Polecane posty

Witam. Jakiś czas temu miałem problem przy obrotach ok. 1500 podczas przyspieszania, auto delikatnie szarpalo poniżej lub powyżej tych obrotów wszystko było ok. Problem nie występował, kiedy dodawalem więcej gazu. Później był spokój i teraz pojechałem nad morze głównie autostrada i problem znowu się pojawił, ale już przy obrotach 2-2.5k kiedy przyspieszam wskazówka na obrotomierzu nirnlanie wkreca sie na obroty i nie widać, aby przerywala natomiast autem szarpie czasami dość mocno. Jeśli chodzi o odpalanie czy prace silnika na postoju to wszystko jest idealnie, pracuje równo i cicho. Mam wrażenie, że problemy zaczęły się pojawiać od momentu kiedy autem pojechałem w dłuższą trasę i na autostradzie jechało się dość szybko. W czyn może być problem lub od czego zacząć? Na pewno miesiąc temu powinienem już zmienić olej i filtry, ale to zrobię na dniach bo już zostały kupione czy to może być tego wina? Czy raczej szukać przyczyny gdzie indziej? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dokładnie... i tak na przyszłość to napisz jaki silnik, przebieg itp. Jeśli filtr nie pomoże to lista rzeczy które mogą powodować takie sporadyczne szarpanie jest spora... od wtryskiwaczy, przez hamulec momentu skrętnego tzw. "dwumas" na filtrze cząstek stałych "DPF" kończąc... 

Silnik 1.9 cdti 120km, przebieg 285tys. Jakiej firmy polecacie kupić filtry? W sklepie moto polecają mi harta albo krafta.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Najtańsze z najtańszych. 

Ja tam kupuje filtry Sofima. A jak nie ma to Bosch. 

Ale to są raczej przyzwyczajenia. 

Edytowano przez ntt

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...