Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

e4r5t

Szarpie podczas przyspieszenia

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu miałem problem przy obrotach ok. 1500 podczas przyspieszania, auto delikatnie szarpalo poniżej lub powyżej tych obrotów wszystko było ok. Problem nie występował, kiedy dodawalem więcej gazu. Później był spokój i teraz pojechałem nad morze głównie autostrada i problem znowu się pojawił, ale już przy obrotach 2-2.5k kiedy przyspieszam wskazówka na obrotomierzu nirnlanie wkreca sie na obroty i nie widać, aby przerywala natomiast autem szarpie czasami dość mocno. Jeśli chodzi o odpalanie czy prace silnika na postoju to wszystko jest idealnie, pracuje równo i cicho. Mam wrażenie, że problemy zaczęły się pojawiać od momentu kiedy autem pojechałem w dłuższą trasę i na autostradzie jechało się dość szybko. W czyn może być problem lub od czego zacząć? Na pewno miesiąc temu powinienem już zmienić olej i filtry, ale to zrobię na dniach bo już zostały kupione czy to może być tego wina? Czy raczej szukać przyczyny gdzie indziej? 

Please login or register to see this quote.

Dokładnie... i tak na przyszłość to napisz jaki silnik, przebieg itp. Jeśli filtr nie pomoże to lista rzeczy które mogą powodować takie sporadyczne szarpanie jest spora... od wtryskiwaczy, przez hamulec momentu skrętnego tzw. "dwumas" na filtrze cząstek stałych "DPF" kończąc... 

Silnik 1.9 cdti 120km, przebieg 285tys. Jakiej firmy polecacie kupić filtry? W sklepie moto polecają mi harta albo krafta.

Please login or register to see this quote.

Najtańsze z najtańszych. 

Ja tam kupuje filtry Sofima. A jak nie ma to Bosch. 

Ale to są raczej przyzwyczajenia. 

Edited by ntt