Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

widul

Vectra szarpie jak jest zimna 1,9 cdti

Recommended Posts

Witam mam problem a mianowicie moja vectra 1,9 cdti 120km szarpie czasami na zimnym silniku. To jest jak by dławienie sie. Jak samochod troszke sie rozgrzeje to chodzi juz dobrze. Prosze o porady co to może byc.

Pozdrawiam

mogą być to lejące wtryskiwacze. Mam ten sam objaw tylko w silniku 1.9 150KM. Na zimnym silniku podczas postoju poszarpuje i delikatni podczas jazdy natomiast po rozgrzaniu objaw ustępuje. W weekend wymieniam wtryski i jak problem zniknie to dam znać. 

Please login or register to see this quote.

a masz jakieś blędy? Masz możliwość podłączenia interfejsu diagnostycznego?

Jaki przebieg w aucie?

mam podobny problem, szarpie tylko podczas przyśpieszania na zimnym silniku, na ciepłym już rzadziej, ale czasem też można wyczuć delikatne szarpnięcie,

ostatnio zauważyłem, że szarpania nie było jeśli temperatura na zewnątrz spadła poniżej 14 stopni, może to jakiś czujnik?

parę tygodni wcześniej byłem w ASO i wgrali nowy soft silnika, niestety nic to nie dało, w tym tygodniu mam jeszcze raz do nich podjechać, będą dalej diagnozować, dam znać czy udało się usunąć usterkę

Mam u siebie 242 tys. Błąd wyskoczył od przekaźnika świec żarowych. Wymieniłem go ale nie pomogło. Sprawdzę jeszcze świece i dam znać czy pomogła ta interwencja. EGR miałem czyszczony ale może jest uszkodzony jakoś elektrycznie i dlatego?

Please login or register to see this quote.

Czy u Ciebie szarpanie występuje na postoju (na biegu jałowym), czy również podczas jazdy?

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Szarpanie występuje podczas gdy jadę w jednym tępie z równą prędkością. Jak dodam albo odpuszczę gaz ustępuje.

Polecam wątki:

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

1. wężyki podciśnienia

2. dziura w intercoolerze

3. niesprawny zawór regulacji łopat turbiny

4. przycinające się łopaty turbiny

5. EGR

6. przepływomierz

Odłącz przepływomierz (wtyczkę) i zobacz czy też występuje. Przepływomierz spowoduje również że EGR powinien być zamknięty i ewentualnie zacinające się łopaty turbo też przestaną mieć wpływ na układ, albo odłącz sam EGR (wtyczkę), jeżeli po odłączeniu problem będzie występował nadal to przynajmniej wyeliminujesz najprawdopodobniej punkty 4(?)-6

Edited by achpiotr

Okej sprawdzę to co napisałeś i dam znać czy doszedłem do czegoś.

To ja również czekam na informację bo zrobili się mroźno i vicki dostaje trzęsawicy.

Wysłane z mojego ERROR