Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kamil1906

Vectra Dymi, co jest grane?

Recommended Posts

Witam, 

Vectrowicze jako ze jestem nowy na forum proszę Was o poradę. Miesiąc temu wyciąłem z mojej Vectry C filtr DPF. Vectra chodzi ładnie, fajnie sie zbiera...ale gdy ruszam np ze skrzyżowania to na pierwszym bądź drugim biegu i dynamicznym ruszeniu pojawia sie czarna chmurka. Potem juz jest ok. Oddałem auto do mechanika i powiedział ze zmienił w kompie widok przepływomierza. Tak jakby był nowy, pomogło nieznacznie...dym nadal jest. Co w takim razie może być grane? Będę musiał chyba jechać do gościa żeby wgrał mi na nowo Mapa. Proszę o porady. 

A czy DPF został wyprogramowany ??

Heh, i tak właśnie okazało się że trądzik zaleczyłeś pudrem. Wywaliłeś DPFa bo niedomagał a ten niedomagał bo dostawał w wydech tonę syfu z niesprawnego silnika. Ja obstawiam lejące wtryski.  

DPF był zasyfiony w 78 % procentach, wiec nie dało nic zrobić. Ok, lejące całe wtryski czy tylko koncówki? Panowie, na trasie mogę przyspieszać gwałtowanie i zero dymu. Dym jest tylko czy ruszaniu z miejsca...i tez nie zawsze. 

DPF był zasyfiony w 78 % procentach, wiec nie dało nic zrobić. Ok, lejące całe wtryski czy tylko koncówki? Panowie, na trasie mogę przyspieszać gwałtowanie i zero dymu. Dym jest tylko czy ruszaniu z miejsca...i tez nie zawsze. 

A czy egr wylogowany i zaślepiony blachą ? Może być tak że sprężone powietrze przez turbinę ucieka przez niedomknięty bolec w egr,podobny objaw jak w dziurawym dolocie.

Ostatnio mechanik mi powiedział że niby EGR sie nie domyka... I w momencie gdy ruszam i zmieniam na dwójkę to załącza sie turbina ale w tym samym momencie nie domyka sie EGR...pytanie czemu go nie zaślepił i nie wyłączył. A zmienił w programie żeby widział przepływke jako nowa...

Please login or register to see this quote.

A co to za brednie ??

No tak mi powiedział. Już sam zgłupiałem. Nie wiadomo co to w ogóle może być  :/ Lejące wtryski to pewnie nie mały koszt naprawy...

Panowie, Gościu który wycinał mi DPF powiedział ze prawdopodobnie wina EGR gdyż nie zamyka sie w odpowiednim momencie. Czy jeśli go zaślepi blaszka z klasówki i wyrzuci z programu to może pomoc? Ma to jakiś wpływ na działanie silnika?

Na pewno nie zaszkodzi.A tak poważnie jeżeli faktycznie jest otwarty,to na bank odczujesz to na plus.Jak już ci będzie to robił niech dokładnie sprawdzi szczelność chłodnicy spalin i takiej "karbowanej"rurki która wychodzi z kolektora wydechowego.Ja przez to g..... prawie w depresje wpadłem,auto muł,pali 10 litrów zero błędów.Po zaślepieniu blachą od strony kolektora wydech.auto się na nowo narodziło.Potrafi tam łapać fałszywe powietrze i w błąd wprowadzać sonde lambda

A jaki Ty masz tam przebieg? Gdzie wycinałeś tego DPFa?

Masz teraz jakieś kody błędów?

ps

Widzę, że Oddział Mazowiecki jesteś odezwij sie do Klubowicza Zbigos74 zapewne Ci pomoże.

Przebieg mam 200 tysięcy, żadnych błędów teraz nie pokazuje. Mam wrażenie ze gdy jest chłodniej na dworzu to mniej dymi...

A wtryskiwacze sprawdzałeś?

Mechanik który wycinał DPF przed wycięciem sprawdzał wtryski. Powiedział ze były ok. Juz sam nie wiem co jest grane, a dymek denerwuje :)

uderz do zbigos74 sprawdzicie co i jak i będzie wszystko jasne

Juz napisałem do niego. Ale nie uśmiecha mi się jechać do Warszawy z autem. :) 

no chyba, że masz znachora na miejscu z Techem, który Ci to wszystko ogarnie posprawdza i ustali z czym faktycznie masz problem.

:)

W serwisie Opla mogą to sprawdzić? Podepną pod kompa i pokaże co dymi? 

Jestem tego samego zdania co siwy1538 musisz uderzyć do gościa który jest kumaty w oplach,sam widzisz że zaczynamy wróżenie z fusów.Do następnej kolejki awarii można dołożyć sparciałe węże podciśninia,zawór n75 lub brudny bost sensor.

.

Ja nie mam pojęcia,puść mu info na priv.

Trochę sadzy zbiera się w puszce po dpfie. Czasami ją wydmuchasz. Możliwe, że wszystko jest ok.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka