Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

michal87tg

IDS a sprężyny obniżające

Recommended Posts

Wita

Mam pytanie czy ktoś już wymieniał sprężyny w amortyzatorach z IDS na obniżające? Czy jest w ogóle możliwy taki zabieg czy nie uszkodzi to ewentualnie tych amortyzatorów? Bo w normalnych amortyzatorach to wiem, że nie ma to różnicy ale czy z IDS-em jest tak samo?

Uszkodzic amortyzatorow to moze spring obnizajacei nie uszkodza ale moga zaburzyc dzialanie systemu IDS.Moze pojawic sie kontrolka o awari systemu.Same amortyzatory moga zuzyc sie szybciej.

Please login or register to see this quote.

Jak chcesz tak kombinować to kup amory i sprężyny do IDS +, -20 sportowe. 

Please login or register to see this quote.

Dlatego pytam jak sprawy się mają. Bo ciekawi mnie właśnie jak to wygląda bo do ori amorów jak założy się obniżające sprężyny to w sumie nic się nie dzieje a przód w moim aucie trochę jest za wysoko wystarczyło by mi obniżyć przód o jakieś maks 20mm

Ja obniżałem IDS+ i żadnych błędów nie wywaliło. Co do samej żywotności amortyzatorów to słyszałem, że można odbojnik skrócić, żeby wydłużyć zakres pracy samego amora.

Za miesiąc przegląd to zrobię test sprawności i zobaczę (rok temu zakładałem nowe amory na przód IDS+ standardowe zawieszenie).

Teraz poruszam się na H&R -40 od standardowego -20 od obniżonego i jest całkiem normalnie,nic się nie dzieje,co do żywotności to skraca się zapewne o 40% zależy jakie drogi.Generalnie wymieniam na serie.