Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Radek M.

Wyciek oleju Z20NET

Recommended Posts

Witam Szanownych kolegów,

Proszę o pomoc w identyfikacji powodu wycieku w moim Z20NET.  Może za duże to słowo "wyciek" - raczej pocenie się.

Zerknijcie Panowie na te poglądowe foto, być może ktoś was ma namiar czy w miejscu zaznaczonym na czerwono występuje jakaś uszczelka, oring lub temu podobne? Wiem, że to mało profesjonalny opis, ale nie potrafię nawet stwierdzić jak ta część się nazywa - stąd mój problem z namierzeniem właściwego tematu. Na drugim z wałków mocowana jest pompa vacuum. U mnie poci się przy dole tej "osłony". Bardzo proszę o pomoc w temacie.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this quote.

wychodzi na to, że jest tam oring. Tu info z EPC.

Numer części  Numer katalogowy  
26040230   26040230  6 08 634    -O-RING, KOREK ROZPRĘŻNY GŁOWICY CYLINDRÓW  1 szt
11518049   11518049  20 00 078    ŚRUBA Z ŁBEM SZEŚCIOKĄTNYM, M8 X 25, MOCUJĄCA NAKŁADKĘ DO GŁOWICY CYLINDRA  2 szt  
90537676   (90537676)  (56 07 578)     PŁYTKA, POKRYWA, GŁOWICA CYLINDRÓW (JNS - STOSOWAĆ 12578144 6 07 891)  1 szt

ps

A nie poci sie tam z pod uszczelki pokrywy zaworów?:mysli:

Raczej nie. Mam nieco utrudnioną sytuację z oględzinami bo aby zdjąć pokrywę silnika muszę po odłączać wtryski LPG i do tej pory nie miałem czasu tego zrobić. Natomiast ubytek oleju jest spory, bo od wymiany 9 tys. km temu straciłem około 750ml. Sprawdzę to jeszcze i się upewnię.

Rozumiem że wyciek/pocenie się w tym miejscu to rzadkość skoro nikt nie miał podobnego przypadku? Jak na razie wyczyściłem całą okolicę nakładki głowicy i najbliższe rejony silnika z kurzu i oleju i będę obserwował rozwój sytuacji. Serdeczne dzięki za info dot. części. Już teraz wiem, żeby szukać PN części w EPC.

na to wychodzi, obstawiał bym jednak uszczelkę pod deklem. Pompe Vacum masz uszczelnioną? Turbo nie ciągnie oleju? sprawdź dodatkowo od spodu auto, czy np nie zostawiasz plamy, popatrz i daj znać

poradziłeś sobie? i co tam jest?

Tak, sprawa wygląda na rozwiązaną. Otóż po umyciu tej części silnika i wszystkich elementów dookoła po przejechaniu 10km pojawił się świeży wyciek w okolicach tej śruby imbusowej, która jest zaraz pod tą pokrywą uszczelniacza wałka rozrządu (ta na foto powyżej). Dokręciłem te śruby od pokrywy (ta dolna była dość znacząco poluzowana - skąd - nie mam pojęcia) i jak na razie spokój. W weekend zrobię około 200 km to jeszcze potwierdzę. Przyznam, że już zachodziła obawa nieszczelnej głowicy, ale jak na razie nic na to nie wskazuje.

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Witam ktoś może powiedzieć jaki tam siedzi oring? mianowicie w miejscu zaznaczonym na zdjęciu w pierwszym poście  u mnie też zaczęło się pocić w tym miejscu  bo z tych numerów niemoge nic znaleźć