Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam Szanownych kolegów,

Proszę o pomoc w identyfikacji powodu wycieku w moim Z20NET.  Może za duże to słowo "wyciek" - raczej pocenie się.

Zerknijcie Panowie na te poglądowe foto, być może ktoś was ma namiar czy w miejscu zaznaczonym na czerwono występuje jakaś uszczelka, oring lub temu podobne? Wiem, że to mało profesjonalny opis, ale nie potrafię nawet stwierdzić jak ta część się nazywa - stąd mój problem z namierzeniem właściwego tematu. Na drugim z wałków mocowana jest pompa vacuum. U mnie poci się przy dole tej "osłony". Bardzo proszę o pomoc w temacie.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

wychodzi na to, że jest tam oring. Tu info z EPC.

Numer części  Numer katalogowy  
26040230   26040230  6 08 634    -O-RING, KOREK ROZPRĘŻNY GŁOWICY CYLINDRÓW  1 szt
11518049   11518049  20 00 078    ŚRUBA Z ŁBEM SZEŚCIOKĄTNYM, M8 X 25, MOCUJĄCA NAKŁADKĘ DO GŁOWICY CYLINDRA  2 szt  
90537676   (90537676)  (56 07 578)     PŁYTKA, POKRYWA, GŁOWICA CYLINDRÓW (JNS - STOSOWAĆ 12578144 6 07 891)  1 szt

ps

A nie poci sie tam z pod uszczelki pokrywy zaworów?:mysli:

Raczej nie. Mam nieco utrudnioną sytuację z oględzinami bo aby zdjąć pokrywę silnika muszę po odłączać wtryski LPG i do tej pory nie miałem czasu tego zrobić. Natomiast ubytek oleju jest spory, bo od wymiany 9 tys. km temu straciłem około 750ml. Sprawdzę to jeszcze i się upewnię.

Rozumiem że wyciek/pocenie się w tym miejscu to rzadkość skoro nikt nie miał podobnego przypadku? Jak na razie wyczyściłem całą okolicę nakładki głowicy i najbliższe rejony silnika z kurzu i oleju i będę obserwował rozwój sytuacji. Serdeczne dzięki za info dot. części. Już teraz wiem, żeby szukać PN części w EPC.

na to wychodzi, obstawiał bym jednak uszczelkę pod deklem. Pompe Vacum masz uszczelnioną? Turbo nie ciągnie oleju? sprawdź dodatkowo od spodu auto, czy np nie zostawiasz plamy, popatrz i daj znać

poradziłeś sobie? i co tam jest?

Tak, sprawa wygląda na rozwiązaną. Otóż po umyciu tej części silnika i wszystkich elementów dookoła po przejechaniu 10km pojawił się świeży wyciek w okolicach tej śruby imbusowej, która jest zaraz pod tą pokrywą uszczelniacza wałka rozrządu (ta na foto powyżej). Dokręciłem te śruby od pokrywy (ta dolna była dość znacząco poluzowana - skąd - nie mam pojęcia) i jak na razie spokój. W weekend zrobię około 200 km to jeszcze potwierdzę. Przyznam, że już zachodziła obawa nieszczelnej głowicy, ale jak na razie nic na to nie wskazuje.

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Witam ktoś może powiedzieć jaki tam siedzi oring? mianowicie w miejscu zaznaczonym na zdjęciu w pierwszym poście  u mnie też zaczęło się pocić w tym miejscu  bo z tych numerów niemoge nic znaleźć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.