Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
MNK ZMC

Dziwne odgłosy z deski rozdzielczej

Polecane posty

Witam! 

Mam taki problem a mianowicie chodzi tu o dziwne odgłosy "pykanie"  z deski rozdzielczej, posiadam vectre c z 2005 r. Dziwne "stukania" pojawiają się przy wyłączonym silniku, gdy auto znajduje się na postoju, ale także przy wciśnięciu przycisku obiegu wewnętrznego. Powiedzcie jak to zdiagnozować, co to może być jestem zielony w tym temacie.

Help me!

Kolego padł Tobie siłownik obiegu wewnętrznego. Jest o tym temat na forum ;) Z grubsza musisz kupić dobrą używkę lub rozebrać obecny i przestawić zębatkę. Wszystko po tym powróci do stanu pierwotnego. Siłownik znajduje się pod schowkiem (musisz go zdjąć).

Nie ma za co ;)

Edytowano przez db1948

dzięki  za informację, zaraz biorę się za robotę i zobaczymy co z tego będzie:) a tak do tego wszystkiego dodam że klima nabita i nie chłodzi:/ a chłodziła 2 dnia raptem:< piszcie czy to jest możliwe powiązanie z "pykaniem" ?

Nie jest to powiązane z "pykaniem".

Od kiedy masz auto? Kiedy nabijałeś klimę? Po jakim czasie klima padła od nabicia?

Edytowano przez db1948

samochód mam o 2 tyg. przy wymianie rozrzadu wszystkich płynów eksploatacyjnych została nabita klima, padła po 3 może 4 dniach:/

a co do tego "pykania" pyka taka czarna "miska pod schowkiem, pyka na 2 razy raz ciszej a następnie głośniej co z tym robić?

w zał. jest ta "miska" z żółtą etykietą

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Miska? to wentylator...

Kung Fu TapaTalk Master!

ja tam na tym się nie znam, jak nawet to wentylator to pomóżcie to ogarnąć! pisałem na samym początku że jetem "zielony" co to może pykać? chodzi mi o źródło, jak to naprawić???

Kolego przecież wszystko masz napisane w moim poście! Co więcej musisz mieć? Mam sam Tobie to zrobić? Nie ma sprawy podjedź do Szczecina i ogarniemy. Nie ma problemu. Niby czytasz co się do Ciebie pisze ale chyba bez zrozumienia. Podesłałem Tobie linka do naprawy - są nawet zdjęcia co musisz wymienić/naprawić.

Co do klimy. Masz gdzieś wyciek (dziurę) - napełnić, namierzyć gdzie jest dziura, naprawić, napełnić i cieszyć się chłodem.

czytałem ten post, jeżeli chodzi o sam siłownik  to nie wiem jak to wygląda, fotki w tamtym poście się nie otwierają i nie wiem czego tak naprawde mam szukać i dokładnie w którym miejscu :/ 

a odnośnie klimy, to w kabinie po włączeniu słychać dziwny "syczenie" pozdro

zazwyczaj syczenie oznacza brak czynnika w układzie

znalazłem ten "silniczek" później bedziemy naprawiać pozdro dzięki db1948

To fajnie, że znalazłeś ten silniczek, ale innym jest to co napisałeś o syczeniu. Prawdopodobnie masz nieszczelny układ i cały czynnik wyparował w powietrze.

Czyli jeżeli mechanik nabił klime i nie sprawdził szczelnosci, to teraz będzie  nabiał we własnym zakresie? We wtorek sprawdzę co on mi na to powie. 

A to już zależy od mechanika...różnie jest to praktykowane. Jedź, sprawdźcie gdzie jest problem, naprawcie i jazda ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.