Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
MNK ZMC

Dziwne odgłosy z deski rozdzielczej

Recommended Posts

Witam! 

Mam taki problem a mianowicie chodzi tu o dziwne odgłosy "pykanie"  z deski rozdzielczej, posiadam vectre c z 2005 r. Dziwne "stukania" pojawiają się przy wyłączonym silniku, gdy auto znajduje się na postoju, ale także przy wciśnięciu przycisku obiegu wewnętrznego. Powiedzcie jak to zdiagnozować, co to może być jestem zielony w tym temacie.

Help me!

Kolego padł Tobie siłownik obiegu wewnętrznego. Jest o tym temat na forum ;) Z grubsza musisz kupić dobrą używkę lub rozebrać obecny i przestawić zębatkę. Wszystko po tym powróci do stanu pierwotnego. Siłownik znajduje się pod schowkiem (musisz go zdjąć).

Nie ma za co ;)

Edited by db1948

dzięki  za informację, zaraz biorę się za robotę i zobaczymy co z tego będzie:) a tak do tego wszystkiego dodam że klima nabita i nie chłodzi:/ a chłodziła 2 dnia raptem:< piszcie czy to jest możliwe powiązanie z "pykaniem" ?

Nie jest to powiązane z "pykaniem".

Od kiedy masz auto? Kiedy nabijałeś klimę? Po jakim czasie klima padła od nabicia?

Edited by db1948

samochód mam o 2 tyg. przy wymianie rozrzadu wszystkich płynów eksploatacyjnych została nabita klima, padła po 3 może 4 dniach:/

a co do tego "pykania" pyka taka czarna "miska pod schowkiem, pyka na 2 razy raz ciszej a następnie głośniej co z tym robić?

w zał. jest ta "miska" z żółtą etykietą

Please login or register to see this attachment.

Miska? to wentylator...

Kung Fu TapaTalk Master!

ja tam na tym się nie znam, jak nawet to wentylator to pomóżcie to ogarnąć! pisałem na samym początku że jetem "zielony" co to może pykać? chodzi mi o źródło, jak to naprawić???

Kolego przecież wszystko masz napisane w moim poście! Co więcej musisz mieć? Mam sam Tobie to zrobić? Nie ma sprawy podjedź do Szczecina i ogarniemy. Nie ma problemu. Niby czytasz co się do Ciebie pisze ale chyba bez zrozumienia. Podesłałem Tobie linka do naprawy - są nawet zdjęcia co musisz wymienić/naprawić.

Co do klimy. Masz gdzieś wyciek (dziurę) - napełnić, namierzyć gdzie jest dziura, naprawić, napełnić i cieszyć się chłodem.

czytałem ten post, jeżeli chodzi o sam siłownik  to nie wiem jak to wygląda, fotki w tamtym poście się nie otwierają i nie wiem czego tak naprawde mam szukać i dokładnie w którym miejscu :/ 

a odnośnie klimy, to w kabinie po włączeniu słychać dziwny "syczenie" pozdro

zazwyczaj syczenie oznacza brak czynnika w układzie

znalazłem ten "silniczek" później bedziemy naprawiać pozdro dzięki db1948

To fajnie, że znalazłeś ten silniczek, ale innym jest to co napisałeś o syczeniu. Prawdopodobnie masz nieszczelny układ i cały czynnik wyparował w powietrze.

Czyli jeżeli mechanik nabił klime i nie sprawdził szczelnosci, to teraz będzie  nabiał we własnym zakresie? We wtorek sprawdzę co on mi na to powie. 

A to już zależy od mechanika...różnie jest to praktykowane. Jedź, sprawdźcie gdzie jest problem, naprawcie i jazda ;)