Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
dzidek_09

Regulacja nawiewu

Polecane posty

Witam

Niedawno kupiłem vectre 1.8 z klimatronikiem 2strefowym i jedna rzecz mnie denerwuje. Po kazdym uruchomieniu silnika nawiew włacza sie z najwieksza moca i za kazdym razem trzeba pokrętłem zmniejszać siłe nawiewu. Czy mozna jakos ustawic to żeby po uruchomieniu było na  0 a nie na 7 ?

Kolego, a próbowałeś go wyłączyć z trybu auto? Taka jest zasada działania i cel posiadania automatycznej klimatyzacji czyli utrzymywanie żądanej temperatury wewnątrz pojazdu. Zatem jeśli masz ustawione na np 20 stopni i po odpaleniu samochodu we wnętrzu jest np. temperatura 25 stopni, to automatyczna klimatyzacja będzie dążyła do jej obniżenia do ustawionego poziomu. A żeby to zrobić jak najszybciej, musi podnieść obroty nawiewu. Teraz, jak sobie wyobrażasz że miałaby to zrobić bez zwiększania siły nadmuchu? Bez obiegu powietrza klimatyzacja na postoju nie działa i działać nie może. Zatem klimatronik będzie utrzymywał wysokie obroty nawiewu aż do czasu gdy nie zbliży się do temperatury ustawionej za pomocą pokrętła. 

Instrukcję dostałeś razem z samochodem? Tam wszystko opisane

No chyba, że wszystko dzieje się w trybie ręcznym to wtedy dziwne

Edytowano przez just because

Probowałem przełaczyc to tak jak mowisz ale za kazdym razem wraca odrazu do 7. Nawet dzisiaj rano temperatura na zewnatrz była tylko 7 stopni wiec wewnatrz tez nie była wyzsza ,to po odpaleniu odrazu sie włacza na najwyzszy bieg 

Na chwile obecną jedyne co mi do głowy przychodzi to odłączenie akumulatora na jakiś czas i sprawdzenie czy po ponownym podłączeniu dalej się to dzieje. A może funkcja odszraniania przedniej szyby jest włączona?

Skąd dokładnie jesteś?

Jestem z Nidzicy koło Olsztyna. Pracuje niby w trybie recznym wszystkie funkcje wyłaczone 

Spróbuj z tym odłączeniem akumulatora, może coś da.

Ok sprobuje. Jak nic nie da to sprobuje namierzyc kogos z podobna vectra. Dzieki za pomoc 

Według mnie kolega ma włączony tryb odmrażania szyb czyli nawiew na szybę przednią, zawsze działa na maksa wystarczy wcisnąć przycisk auto na klimatroniku i ustawić temperature okolo 20 stopni nie LO ani HI bo wtedy działa na maks

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.