Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Jorgen

Problem Czujnik Ćiśnienia Atmosferycznego

Recommended Posts

WItam Wszystkich , posiadam Opla Vectre C 2.2DTI , od kilku miesięcy borykam się z problemem " czyjnik ciśnienia atmosferycznego " owy problem powoli mnie wykańcza . Jazda od mechanika do mechanika już mi się znudziła , może wspomnę o inwestycjach które poczyniłem żeby pozbyć się tego błędu . Czujnik został wymieniony , nówka sztuka , jezdizłem spokojnie 2 miesiace  po czym auto znowu łapało tryb awaryjny , diagnoza wskazała czujnik ciśnienia atmosferycznego , w serwisie wymienili  na nowiutki , po miesiacu znowu to samo ... Postanowiłem więc podjechać do elektryka, eletryk problem rozwiązał , jak sam powiedział , kabelek przy wtyczce był ukroszony , kabelek został zlutowany , po upływie 2 tygodni znowu tryb awaryjny :( eletryk przyznał się ze nie ma pojęcia co sie dzieje , wspomniał coś o pompie paliwa i koszcie 12 tyś zł za wymianę . Postawiłem ogromne oczyska , 12 tys ? POmpa droższa od auta , zwracam się z uprzejmą prośbą , może ktos miał podobny problem z czujnikiem ciśnienia atmosferycznego . Dodam jeszcze , turbina zregenerowana , czujnik doładowania wymieniony , z tego co się orientuje , te dwa czujniki maja taki sam kod błędu . Pozdrawiam

Edited by Jorgen

Cześć

A czy występują jakiś inne błędy? Masz możliwość sczytania/podłączenia interfejsu diagnostycznego? 

Witam .

Wyskakuje tylko błąd czujnika ciśnienia atmosferycznego , niestety nie mam możliwości podłączenia interfejsu

Edited by Jorgen

nie wydaje się mi, żeby sam czujnik powodował te problemy, zwłaszcza, że wymieniasz na nowy i ponownie kibel. Mimo wszystko podpytaj w oddziale i podłącz auto pod techa lub op-coma i sprawdź prace innych podzespołów EGR, przepływka.

Faktem może być, że powoli kończy się pompa, ale te 12 tysi to chyba cena za nową w ASO:mysli: