Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
djk

[1.9 CDTI] Podwyższone spalanie, padnięta turbina/źle wyprogramowany DPF?

Polecane posty

Uszanowanko Panowie!

Ostatnio podwyższyło mi się średnie spalanie z 7l/100km do 9l/100km. Zacząłem podejrzewać turbinę, która świszczała od kupienia przeze mnie auta i przy okazji chipowania wyszło,że daje za duże ciśnienie doładowania - zostało ono programowo zmniejszone. Podpiąłem się z OP-COMem, żeby sprawdzić błędy - brak jakichkolwiek. Jedna rzecz która mnie zaniepokoiła, to to, że nasycenie DPF'a wskazuje 180% a pozbyłem się go 10kkm temu. Czy to jest normalne? Zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem sterownik nie zaczął dodawać mi paliwa do silnika?

Proszę o jakiekolwiek pomysły, 

Pozdrawiam!

A nie zauwazyles po spalaniu chwilowym czy komp nie inicjuje wypalania dpf którego nie ma? Kolega tak miał w Zafirze po źle wyprogramowanym dpf. Tam bym zaczynał szukać.

No właśnie dlatego pytam czy po wyprogramowaniu dpf jest normalne,że nasycenie skacze jak u mnie do 184% zamiast być przyblokowane na 0%. Ma ktoś usuniętego dpf i mógłby sprawdzić jak ta pozycja wygląda? Chwilowe spalanie mi skacze od 0,6 do 1,3 , jak miałem dpf to podczas wypalania skakało do 3-4l. Dawki korekcyjne na wtryskiwaczach nie przekraczają +/- 1, przeczyściłem styki w kostkach na wszelki wypadek (kostki mam niebieskie, wymienione najprawdopodobniej przez poprzedniego właściciela). Głównie chwilowe spalanie przy ruszaniu ze świateł wyraźnie wzrosło (o kilkanaście l), jak jadę na trasie na tempomacie, to jest niewiele więcej niż zwykle (do 0,5l)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez djk

Witam ponownie,

przyczyną podwyższonego spalania okazała się turbina. Została zregenerowana i spalanie spadło od razu do poprzedniej wartości. Niestety nie nacieszyłem się sprawnym autem zbyt długo, gdyż zacząłem czuć w środku spaliny i po zajrzeniu pod maskę okazało się, że mam zalaną olejem całą osłonę silnika.

Dzisiaj zadzwonił do mnie mechanik, który montował turbinę i okazało się, że olej puszcza rurka powrotu oleju 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/MtUxIq9.jpg&key=ce615e13d52218cf1d6fb1f00d54a1ebf0e44ec76463a6c9d238b61e5765667c" />

czy wie ktoś pod jakim numerem mogę jej szukać w sklepach? (znalazłem numer 55182896 ale jedyne co po nim znajduje to same używki, a chciałbym kupić nową )

Co do zaciągania spalin okazało się, że puszcza uszczelka łącząca kolektor z turbiną. Niestety nie mam jej zdjęcia i tu mam to samo pytanie, czy ktoś wie jaki może mieć ona numer?

Pozdrawiam!

Edytowano przez djk

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...