Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
djk

[1.9 CDTI] Podwyższone spalanie, padnięta turbina/źle wyprogramowany DPF?

Recommended Posts

Uszanowanko Panowie!

Ostatnio podwyższyło mi się średnie spalanie z 7l/100km do 9l/100km. Zacząłem podejrzewać turbinę, która świszczała od kupienia przeze mnie auta i przy okazji chipowania wyszło,że daje za duże ciśnienie doładowania - zostało ono programowo zmniejszone. Podpiąłem się z OP-COMem, żeby sprawdzić błędy - brak jakichkolwiek. Jedna rzecz która mnie zaniepokoiła, to to, że nasycenie DPF'a wskazuje 180% a pozbyłem się go 10kkm temu. Czy to jest normalne? Zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem sterownik nie zaczął dodawać mi paliwa do silnika?

Proszę o jakiekolwiek pomysły, 

Pozdrawiam!

A nie zauwazyles po spalaniu chwilowym czy komp nie inicjuje wypalania dpf którego nie ma? Kolega tak miał w Zafirze po źle wyprogramowanym dpf. Tam bym zaczynał szukać.

No właśnie dlatego pytam czy po wyprogramowaniu dpf jest normalne,że nasycenie skacze jak u mnie do 184% zamiast być przyblokowane na 0%. Ma ktoś usuniętego dpf i mógłby sprawdzić jak ta pozycja wygląda? Chwilowe spalanie mi skacze od 0,6 do 1,3 , jak miałem dpf to podczas wypalania skakało do 3-4l. Dawki korekcyjne na wtryskiwaczach nie przekraczają +/- 1, przeczyściłem styki w kostkach na wszelki wypadek (kostki mam niebieskie, wymienione najprawdopodobniej przez poprzedniego właściciela). Głównie chwilowe spalanie przy ruszaniu ze świateł wyraźnie wzrosło (o kilkanaście l), jak jadę na trasie na tempomacie, to jest niewiele więcej niż zwykle (do 0,5l)

Please login or register to see this attachment.

Edited by djk

Witam ponownie,

przyczyną podwyższonego spalania okazała się turbina. Została zregenerowana i spalanie spadło od razu do poprzedniej wartości. Niestety nie nacieszyłem się sprawnym autem zbyt długo, gdyż zacząłem czuć w środku spaliny i po zajrzeniu pod maskę okazało się, że mam zalaną olejem całą osłonę silnika.

Dzisiaj zadzwonił do mnie mechanik, który montował turbinę i okazało się, że olej puszcza rurka powrotu oleju 

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/MtUxIq9.jpg&key=ce615e13d52218cf1d6fb1f00d54a1ebf0e44ec76463a6c9d238b61e5765667c" />

czy wie ktoś pod jakim numerem mogę jej szukać w sklepach? (znalazłem numer 55182896 ale jedyne co po nim znajduje to same używki, a chciałbym kupić nową )

Co do zaciągania spalin okazało się, że puszcza uszczelka łącząca kolektor z turbiną. Niestety nie mam jej zdjęcia i tu mam to samo pytanie, czy ktoś wie jaki może mieć ona numer?

Pozdrawiam!

Edited by djk