Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pompa paliwa Z20NET

Recommended Posts

• Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

zmien mechanika

Wystarczy zdemontować środkowe siedzenie (pompa jest właśnie pod nim). Ady dostać się do śrub środkowego boczne trzeba dobrze porozsuwać - złożyć wtedy jest dostęp.  

Z tego co pamiętam u mnie na jałowym było 2.8 bara, poszukam może mam gdzieś filmik.

Posted Images

• 3 months later...

Cześć, pamięta może ktoś jak wyciągnąć kosz paliwa z baku? Wygląda na to,że te zatrzaski nr2 trzeba odgiąć tylko jak tam łape włożyć? A druga sprawa, w pierwszej częsci widać koło zatrzasku nr2 taki czerwony element. Jest to taki korek który wczoraj mi wyleciał z dziury. Za cholere nie potrafiłem go włożyć  z powrotem z paliwem w środku. Do czego on służy ,mogę jeździć bez niego? 

IMG_20201229_170305.jpg

No tak jest,tylko ja chciałem wyciągnąć ten element w którym siedzi ten cały kosz z Twojego zdjęcia. Syfu mi sie nazbierało na dnie baku i chciałem to wytargać bez zrzucania baku

Da się, choć lekko nie będzie, potrzebne powyginane śrubokrętyi długie śrubokręty płaskie.

I ogarniesz to raczej we dwóch niż samemu.

6 minut temu, meekt napisał:

No tak jest,tylko ja chciałem wyciągnąć ten element w którym siedzi ten cały kosz z Twojego zdjęcia. Syfu mi sie nazbierało na dnie baku i chciałem to wytargać bez zrzucania baku

No to gimnastyki trochę będzie by to odpiąć 

Edited by Rysu

@Robinek A mogę bez niego jeździć? Czy musi wrócić na swoje miejsce. Jak go nie ma teraz to przy mniejszej ilości paliwa pompa nic nie sie zassie bo wszystko ucieknie i porozlewa się po baku?

• 1 month later...

witam bylem zmuszony wymienic pompe paliwa , gdyz stara zajezdzilem na amen. Po wymianie pompy paliwa auto podczas uruchamiania silnika dlugo kreci , wczesniej przy starej pompie wystarczylo przekrecic kluczyk i od razu łapało. Problem jest taki ze nie za bardzo sie na tym znam , i nie wiem gdzie szukac problemu. Jak zadzwonilem do mechanika ktory wymienial pompe , powiedzial ze trzeba wstawic jakis zaworek zwrotny. Martwi mnie to troche bo wczesniej raczej nie mialem zadnego zaworka i hulało aż miło. Filtr Paliwa zostal wymieniony razem z pompa. Prosze o pomoc co moze byc przyczyna dlugiego rozruchu. A moze nowa pompa musi sie dotrzec i zignorować dlugi rozruch ? tylko obawiam sie ze kiedys moze nie odpalic w ogole...

Edited by Norde

Temat masz np. Tu:

...i tu pisz o problemie

Jaką pompę tam mechanik wsadził?

Auto przyśpiesza? jeździ normalnie?

Edited by Rysu

Panowie, tez obstawiam ze przy montazu cos poszlo nie tak, chlop ewidentnie cos zle zrobil bo od samego poczatku mu nie szło, dzwonil i mowil ze "zla pompe kupilem ale jakos to ogarnie " , ( a kupowalem w sklepie po numerze vin samochodu). Auto jezdzi normalnie po odpaleniu nie zauwazylem nic niepokojacego, nawet moze i jakby lepiej stara diablica smigała  , tylko problem z tym odpalaniem. Pompe kupilem jakas dedykowana do auta za 200 zł. A czy jak on mi załozy ten zaworek to sie nie bedzie paliwo cofało i bedzie wszystko dobrze ? 

Jeszcze dodam ze auto po odpaleniu chodzi normalnie, nie gasnie a ni nic. Akumulator tez nowy. swiece zaplonowe , tez nowe. olej wszystkie filtry tez nowka.

Edited by Norde

Niech on naprawi co popsuł a nie kombinuje z zakładaniem zaworków. Często lubi pęknąć wężyk od pompy do dekla i też będzie taki efekt. Jeśli jest mała nieszczelność to samochód będzie jeździł normalnie, ale po postoju paliwo spłynie i zanim napompuje znów, trzeba trochę pokręcić

CZeść, Tak jak kolega Cichy napisał, niech mechanik poprawi to co źle zrobił.

Z ciekawości jaką pompę kupiłeś?

Witam, no wlasnie on mowi ze pompa dziala wiec robote zrobil dobrze tylko trzeba dodatkowo zaworek zamontoac i bedzie dobrze odpalac,oczywiscie odplatnie... Mowi ze slaba pompe kupilem , niby miala jakies kabelki odwrotnie i musial kombinowac. Pompa nie wiem jakiej firmy ale kosztowala 200 zl czyli nie najlepsza. I pytanie czy po zainstalowaniu tego zaworku faktycznie bedzie lepiej odpalal ? I wszystko bedzie wporzadku? Czy moge zostawic tak jak jest i sie przyzwyczaic do powolnego rozruchu czy moga byc z tego jakies przykre konsekwencje ?

No niestety juz zmienilem ale tez partacz, inny wymienial mi filtr paliwa i powiedzial ze zly filtr bo nie da sie mocno dokrecic :D w warszawie chyba ciezko o dobrego mechanika. Czy moge na takiej pompie jezdzic czy to bedzie mialo zly wplyw na samochod ?