Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Val

Fabryczne głośniki w VC / Signum

Polecane posty

:excl: Fabryczne radia w VC / Signum: 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

.

W zależności od modelu radia mogło być:

• 6 głośników (brak centralnego oraz tylnych wysokotonowych):
    • CAR 2004
    • CDR 2005
    • CCR 2006
    • CART 2007
    • CD 30
    • CD 30 MP3
  • 7 głośników (brak tylnych wysokotonowych):
    • CAR 2004
    • CDR 2005
    • CCR 2006
    • CART 2007
    • CD 30
    • CD 30 MP3
  • 9 głośników (centralny, przednie i tylne wysokotonowe, przednie i tylne niskotonowe):
    • CAR 2004
    • CDR 2005
    • CCR 2006
    • CART 2007
    • CCRT 2008
    • NCDR 2011
    • NCDC 2013
    • NCDC 2015
    • CDC 40 OPERA
    • CD 50 PHONE
    • CD 70 NAVI
    • DVD 90 NAVI

Głośniki dzielą się na:

• zwykłe:
    • CAR 2004
    • CDR 2005
    • CCR 2006
    • CART 2007
    • CCRT 2008
    • NCDR 2011
    • NCDC 2013
    • NCDC 2015
    • CD 30
    • CD 30 MP3
    • CD 50 PHONE
    • CD 70 NAVI
    • DVD 90 NAVI
  • premium:
    • CDC 40 OPERA

Głośniki niskotonowe produkowały 2 firmy:

• FBL
  • FAITAL

Centralny głośnik (na podszybiu):

Zwykły (CAR 2004, CDR 2005, CCR 2006, CART 2007, CCRT 2008, NCDR 2011, NCDC 2013, NCDC 2015):

• 8+8 Ohm, 40 W (brązowa końcówka, 4 piny, 2 kondensatory od spodu) - numer fabryczny 24 437 995

Zwykły (CD 30, CD 30 MP3, CD 50 PHONE, CD 70 NAVI, DVD 90 NAVI):

• 8 Ohm, 40 W (brązowa końcówka, 2 piny, 1 kondensator od spodu) - ZP - numer fabryczny 13 154 938 (RM 2005)
  • 8 Ohm, 40 W (brązowa końcówka, 2 piny, 1 kondensator od spodu) - AB - numer fabryczny 13 230 701 (RM 2006-2008)

Premium (CDC 40 OPERA):

• 4 Ohm, 40 W (niebieska końcówka, 2 piny, nie ma kondensatorów od spodu) - ZQ - numer fabryczny 24 437 996 (RM 2005)
  • 4 Ohm, 40 W (niebieska końcówka, 2 piny, nie ma kondensatorów od spodu) - AA - numer fabryczny 13 230 563 (RM 2006-2008)

Przednie głośniki wysokotonowe (tweetery):

Zwykłe (CAR 2004, CDR 2005, CCR 2006, CART 2007, CCRT 2008, NCDR 2011, NCDC 2013, NCDC 2015, CD 30, CD 50 PHONE, CD 70 NAVI, DVD 90 NAVI):

• 4 Ohm, 20 W, 38 mm średnicy (zielonoczarny, 1 kondensator i cewka z góry) - numer fabryczny 90 520 836

Zwykłe (CD 30 MP3):

• 4 Ohm, 20 W, 38 mm średnicy (zielonoczarny, 1 kondensator z góry) - numer fabryczny 13 236 020

Premium (CDC 40 OPERA):

• 4 Ohm, 20 W, 38 mm średnicy (czarny, 1 kondensator z góry) - numer fabryczny 24 437 998

Tylne głośniki wysokotonowe:

Zwykłe (CAR 2004, CDR 2005, CCR 2006, CART 2007, CCRT 2008, NCDR 2011, NCDC 2013, NCDC 2015, CD 50 PHONE, CD 70 NAVI, DVD 90 NAVI):

• 4 Ohm, 20 W, 38 mm średnicy (czarny, 1 kondensator z boku) - numer fabryczny 90 379 282

Premium (CDC 40 OPERA):

• 4 Ohm, 20 W, 38 mm średnicy (czarny, 1 kondensator z góry) - numer fabryczny 24 437 998

Przednie głośniki niskotonowe (woofery):

Zwykłe (CAR 2004, CDR 2005, CCR 2006, CART 2007, CCRT 2008, NCDR 2011, NCDC 2013, NCDC 2015, CD 30, CD 30 MP3, CD 50 PHONE, CD 70 NAVI, DVD 90 NAVI):

• 4 Ohm, 157 mm średnicy - numer fabryczny 24 423 552

Premium (CDC 40 OPERA):

• 2 Ohm, 180 mm średnicy - numer fabryczny 24 437 999

Tylne głośniki niskotonowe:

Tylko zwykłe (wszystkie radia):

• 4 Ohm, 157 mm średnicy - numer fabryczny 24 423 552
Edytowano przez Val
  • Upvote 4

Dobra robota :):) przypiąłem :)

Dobra robota :)

Powiedzcie mi tylko ciężko jest dołożyć ten centralny? Chciałbym go sobie zamontować :)

Jeżeli nie masz instalacji to przeciągasz dwa kabelki z radia do góry i po kłopocie

• Upvote 1

Nie ma raczej, domyślnie było radio CD30. Auto z Polskiego salonu. Po VIN też jest 6 głośników. 

Ale sprawdź instalację. Według mnie powinna być. Zdejmij palcem kratkę na podszybiu (uważając na czujnik nasłonecznienia - jeśli masz klimatronik) i poszukaj tam zawiniętej wtyczki. Wtedy wystarczy tylko 2 śrubki (takie same, jak do deski - torx 20, ale krótsze) - i jest OK. B)

• Upvote 1

Wg tego co tu jest napisane to nie powinienem mieć tylnych tweeterow i centralnego, a mam komplet 9 głośników. Przedlift sierpień 2002 rok z Niemiec, ori radio CDR 2005. 

Teraz to i tak bez znaczenia bo tył i centralny mam wyłączony z radia, ale tak z ciekawości napisałem ;-) 

Napisz VIN. :mysli:

VIN: W0L0ZCF6921057940

Auto brałem od niemca który był z rocznika '29 :D więc może coś po swojemu skonfigurował

Edytowano przez G.R.K.
i przepraszam, poprawka Marzec 2002

Faktycznie, 9 głośników. Przy CDR 2005 najczęściej było 6 lub 7 głośników. :unsure:

Edytowano przez Val

Mam oryginalnie zamontowane głośniki standardowe. Będę je wymieniał na Premium. Jakie kupić dystanse MDF?

Na portalu aukcyjnym dedykowane do Vectry C są tylko 165mm. Czy w taki dystans wejdzie głośnik Premium (od Opery)? Czy kupić inne, większe, jakie?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie musisz zakładać dystansów głośniki pasują w miejsce standardowych

To że pasują to wiem, a pisząc o dystansach MDF miałem na myśli te podkładki z MDF-u które niwelują przenoszenie drgań z głośnika na metalowe drzwi. Takie audiofilskie troszkę, ale skoro poprawia walory odsłuchowe to czemu nie. I właśnie dlatego pytam czy jak kupię dedykowane do Vectry C to te większe głośniki Premium wejdą.

Według mnie to też jest bez sensu. Fabrycznie tam jest wszystko OK. :unsure:

Edytowano przez Val

Jeżeli chcesz usłyszeć różnicę przy zmianie dystansu na mdf to trzeba do tego wygłuszyć drzwi i boczki. Jest odpowiedni temat do takich pytań. Jeżeli nie interesuje Cię wygluszenie to nie ma sensu zmieniać ori plastikowych dystansów. 

Taka zmiana głównie ma na celu usztywnienie mocowania głośnika jak i największe wykluczenie rezonansu blachy. Ale z kolei to można odczuć przy mocniejszych systemach audio.

Mówisz o aspektach audiofilskich a chcesz włożyć oplowskie głośniki, one są lepsze ale nie wiele, jeżeli spodziewasz się nie wiadomo czego to niestety możesz być rozczarowany :) MDF nie poprawi walorów akustycznych a już na pewno na poziomie który byś był w stanie odczuć. Dzwięk wydobywa się z membrany na resorach która to jest odseparowana od korpusu głośnika. Drgania bedziesz miał na skutek powstających różnic ciśnienia akustycznego i małej tłumienności pudła czyli w tym przypadku drzwi auta wykonanych z blachy która bardzo dobrze przenosi rezonans.

Zacznij od wygłuszenia drzwi, owinięcia kabli, obłożenia boczków pianką w tym usłyszysz róznicę

Wow. Prawie zostałem zlinczowany. Ale nikt nie odpowiedział, czy pasują dedykowane (165mm), czy jakieś inne?

Edytowano przez anchmu

W żadnym wypadku nikt Cię nie linczuje, tylko staramy Ci się nakreślić odpowiedni tok działania :) po prostu wymiana dystansów jest bez sensu.

A jeżeli o to chodzi to głośniki oplowskie już są wyprofilowane w trójkąty, nałożenie dystansów raczej będzie kłopotliwe gdyż w formie trójkąta są tylko płaszczyzny mocowania śrób, reszta talerza/płaszczyzna przylegania głośnika jest okrągła.

No Ok. Bo w sumie to wzięło się stąd że kupiłem Operę z kompletem głośników. Radio zamontowałem i teraz czekam na "trochę czasu" żeby zamontować głośniki oraz wygłuszyć drzwi. I przy okazji zamontować sobie te dystanse które są niby polecane. Chyba po prostu za dużo czytałem ostatnio i zrobił mi się mętlik w głowie. Bo w sumie to niektóre tematy na forum są porozrzucane.

Jak już koniecznie chcesz separować to weź sobie kawałek dętki wytnij obrys głośnika i podłuż ze dwie warstwy pod głośnik, dystans w tym wypadku na prawdę nie ma sensu a druga sprawa że nie podejdzie z mocowaniami.

Ewentualnie możesz odciąć tą część okrągłą i pozostać na samym stelażu z mdf. Jak to mdf poddaje się łatwo bo to warstwówka, wystarczy wbić nuż i się rozwarstwi.

Glosnik w drzwiach ma byc osadzony jak najbardziej sztywno. Wlasnie po to stosuje sie MDF, mozna rowniez dac kilku milimetrowy pierscien z aluminium miedzy glosnik a MDF w celu jeszcze wiekszego usztywnienia co zdecydowanie poprawi (slyszalnie) prace glosnika. Z tymi detkami to Cie ponioslo.

Ok. Dzięki bardzo. Czyli problem rozwiązany. (no chociaż jeden)

Chłopaki, oryginalnym głośnikom nic nie brakuje, więc naprawdę nie ma sensu drutować. Ewentualnie - wygłuszyć drzwi. <_<

O tak tak tak wygłuszenie wskazane :ok:

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.