Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Val

Fabryczne głośniki w VC / Signum

Polecane posty

Do VC są polecane oryginalne głośniki od Opery. B)

Tylko gdzie je dostać? Takie pewne, bo wymieniać na inne, może jeszcze bardziej podjechane to nie bardzo bym chciał. A i coś z omami chyba nie pasi?

O tych myślę.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

No i założyłem te głośniki na przod Jest bdb! Rożnica bardzo duza, tak, ze warto. Tylko teraz sie zastanawiam czy pakować tez na tył?

Edytowano przez Ireneusz3901

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak z czystej wrodzonej ciekawości, jaki dystans dałeś? Z tej aukcji ?

Tak pasowały, tylko dwa otwory trzeba było wywiercić w dystansach.

Czyli Uniwersalne :P Spoko, daj znać jak bangla, gdy założysz jeszcze na tył.

Raczej nie założę. Z tylu nie jeżdżę. :luz:

A ja pozwoliłem sobie poeksperymentować z oryginałem "driverów" opla (Radio stacja 2din Erisin), Wygłuszenie drzwi (mata CTK na zew i wew stronie oraz pianka GMS). W standardowych wysoko tonowych przód opla (numer fabryczny 90 520 836 ) wymieniłem stare słabe ogniwo każdej zwrotnicy czyli kiepskiej jakości (stary elektrolit) kondensator na tej samej wartości Jantzen standard Z-cap 4,7 uF (a co !), cewki nie ruszałem. Zabiegu i efeketu wygłuszenia drzwi nie muszę opisywać a wręcz uważam, że to podstawa (powinni to dać fabrycznie ;) ). Co do sekcji wysokooktanowej po tym zabiegu (i tzw wgrzaniu nowych kondensatorów) powiem wprost nareszcie jest! nie kłuje w uszy, nie gra metalicznie i na prawdę gra to bardzo przyjemnie dość miękko (jak na tekstylną kopułkę) co od razu też objawia się w wokalu (nie jest już tzw za kocem). Koszt zabiegu 26zł jest tego wart. Minus to upchnąć ten kondensator ale da się. Szkoda też, że seryjne maskownice głośnika nie kierują głośnika w stronę kierowcy a na boki co też by dużo poprawiło. Po tym zabiegu centralny na podszybiu wyleciał (co okazało się strzałem w 10) z prostego powodu robił bałagan na scenie i średnica brzmi z niego bardzo nieprzyjemnie (to się drze) ale przy serii coś musiało nadrobić braki średnicy. Zabieg prosty jak budowa cepa i warto to zrobić wraz z wygłuszeniem gra to naprawdę bardzo dobrze jak na serie.

Hej,

Mój vin to W0L0ZCF3561149757.

Ma ktoś opcję zerknięcia o co chodzi tam z głośnikami? Wykupiłem raport z autoDNA i tam jest coś takiego: "SYSTEM GŁOŚNIKÓW 7, CUSTOM". Co to może oznaczać? Generalnie z audio nie jestem zadowolony. Radio to CD30 MP3.

To oznacza że trzeba uważnie przeczytać temat. :pilot:

Niestety nic nie znalazłem nt. "systemu 7 głośników custom". 

Może zapytam inaczej: jak fabryczne głośniki (te w wersji mojej - custom - o ile czymś się różnią) dają radę jeśli chodzi o usługi streamingu muzyki jak np. spotify.

Nie jestem audiofilem, chciałbym po prostu mieć dobraną jakość oferowaną przez radio do tego co są wstanie dać z siebie głośniki - bo bez sensu jest kupować super radio, które ma współpracować z przeciętnymi głośnikami.

Nie rozumiem twojego problemu. :mysli:

Masz CD 30 MP3 , więc masz 7 głośników. Co tutaj jest niezrozumiałego? :huh:

Że w rozkodowanym z vinu zestawieniu specyfikacji wyposażenia, opisane są jako "custom". Moje pytanie to czy to są standardowe wszędzie takie (nazwane custom), czy u mnie są jakieś inne?

Napisano (edytowany)

Były tylko 2 typy głośników, skoro masz cd30mp3, to masz standardowe.

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości, z VINu konkretnie wychodzi: U66 Głośniki: 7 sztuk.

Edytowano przez Sizon

Napisano (edytowany)

ja miałem radio cdr2005 i tez z VINu -> U66, 7 głośników

Edytowano przez rafix1

Kolego VAL Czy jesteś w stanie nazwać " wtyczki do głośników w oplu vectrze " ?  Chce dorzucić dwa wysoko tonowce na tył. nawet już je  zakupiłem. Niestety nie mam  instalacji z tyłu wiec muszę ją zrobić ( posiadam tylko te 13nastki )  Chce żeby całość miała ręce i nogi stąd pytanie czy masz jakiś namiar / nazwę / lub cokolwiek odnośnie wtyczek 

pozdrawiam i czekam na odp

Piszę tu bo nigdzie nie znalazłem ani tematu, ani lepszego miejsca.

O głośnikach jest już chyba wszystko,

a czy ktoś z Państwa ma doświadczenie z przeciąganiem kabli z wnętrza auta do drzwi???

Jak to zrobić najłatwiej???

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Bardzo przydatne u mnie było narzędzie w postaci drutu od siatki ogrodzeniowej, jest na tyle giętki a zarazem twardy, że spokojnie złapie przewody i przejdzie przez gumowe osłony. Jeśli chodzi o samą kostkę to drogi wg mnie są dwie: albo nawiercisz sobie otwory o srednicy kabla w kostce tam gdzie nie ma żadnego pinu, albo zainwestujesz w kilka pinów męskich/ żeńskich i wepniesz się w kostkę. Ale wg mnie ciągniecie nwych kabli głośnikowych ma sens gdy faktycznie kupiłeś głośniki, które potrzebują dużo mocy na wejściu. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.