Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

winiak61

Jaki amplituner?

Polecane posty

Co polecacie kupić w kwocie 2500zł? 

Myślałem nad Denon avr-x2100w ale ciężko go dostać 

czekam na wasze propozycje 

Pytanie czy zależy Ci na najnowszych formatach jak 3D i inne zabawki.

Jeśli chodzi o nowe amplitunery to w tej cenie kupisz zwykłą pierdziawkę.

Jesli coś z używanych to popatrz na takie marki jak NAD, Arcam, Yamaha. Chociaż w tej cenie kupisz już procesor dźwięku i osbną końcówkę mocy, które zdeklasują wszystko czego możesz w tej chwili posłuchać w marketach. Zwróć uwagę na takie marki jak Emotiva, Rotel, Arcam, Anthem...

Czasami z UK możesz ściągnąć sprzęt, który w Polsce kosztuje 3-4 tys.

szukam raczej czegoś nowego ale też nie zamierzam na to wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy z racji że nie jestem jakim audiofilem to zwykła pierdziawka mi wystarczy. W tej cenie najlepiej wypadał denon x2100w ale teraz ciężko go nabyć

też się rozglądam za czymś podobnym (sznurówki wiąże i usuwa ciążę) i i niekoniecznie musi być audiofilskie

też wytypowałem  wstępnie tego Denona  albo Onkyo TX-NR646

Ja rok temu kupilem Denona X1100W razem z kolumnami, zeby sobie komfortowo ogladac filmy i sobie chwale. Ja wiem, ze to nie jest super mega hiper sprzet uber-klasy, ale zawsze wychodze z zalozenia, ze jak nie ma roznicy potencjalow, to po co przeplacac :D Mi moj Denonik pasuje, podlaczony pod satke, PC i TV (zwrotnie), dzwiek jest OK, funkcje sa OK, pilot moglby byc mniejszy jak juz mam na cos marudzic. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

mam to Onkyo TX-NR646

kopara opada :)

w porównaniu z 604 za***ista dynamika i stereofonia, bi-amp bardzo poprawił brzmienie no i ta moc, mam ograniczony zakres na 50 z 80 i całkowicie wystarcza

funkcje internetowe też OK (spotify, itd)

jedyna wada to że Ampli gada z TV i kompem po HDMI i nie mogą żyć bez siebie :)

oczywiście nie jestem audioFANEM ale polecam

Nie polece Ci zadnego sprzetu- sam dokonasz wyboru.
Jak masz mozliwosci, to pozycz na dzien dwa sprzet i zobacz, jak bedzie pracowal w Twoim otoczeniu.
Kazde pomieszczenie ma inna akustyke, inaczej sie fale nakladaja-u jednego pasuje to, u drugiego co innego.
Zwroc uwage, ze sporo sprzetow oferuje dodatkowe ustawienia, ktore wplywaja na dzwiek w pomieszczeniu (np. rozstaw kolumn przednich, tylnich, odleglosc od punktu odsluchowego)- warto sie nimi pobawic, by zniwelowac wady pomieszczenia.
Czesto slyszalem opinie, ze jakis sprzet jest do bani- na pytanie czy wszedl w te ustawienia i je dopasowal, to robili zazwyczaj duze oczy, najczesciej podlaczaja, jakos tam rozstawia kolumny i werdykt.
Podobnie jest z subwooferem - nie w kazdym pomieszczeniu zda egzamin.
Kolejne kryterium to rodzaj sluchanej muzyki-  tu duza role odgrywaja kolumny, chodz sprzet tez jest czesto ukierunkowany...
Slowem temat morze, im bardziej sie bedziesz zaglebial w lekture, tym wiecej rozterek i pytan, ale wkoncu cos wybierzesz z pelna swiadomoscia i powinienes byc zadowolony.
Uprzedzam pytanie- lubie Technicsa za jego brzmienie, dobra scene stereo, powoli kompletuje sobie klasyczny zestaw (chodz cena np. SB-M1000 na przod potrafi wyrwac z butow, i na razie nie osiagalne dla mnie )
Pozdrawiam.

Może trochę późno, ale od siebie polecę Harman Kardon AVR370. Bije konkurencje w tej cenie jeśli chodzi o wrażenia muzyczne w stereo. (tak wiem, że stereo to wzmacniacz). Ale jak ktoś chciałby posłuchać muzy na amplitunerze, HK avr370 jest w sam raz. Aczkolwiek premierę miał 2-3 lata temu i może być problem z dostaniem. Jest jeden gość na forum HDTV, który jest ze sklepu u niego kupowałem i ma fajne ceny.

Jak harman do stereo to HK 3770 :) 

Tak zgadzam, się ale nie o to chodzi. Ktoś pyta o amplituner, a ja tylko wskazałem, że jeśli będzie to sprzęt też do muzyki, to harman w tym przedziale cenowym jest bezkonkurencyjny. Przynajmniej dla mnie. Dodatkowo otwarza pliki FLAC, ma wifi, dlna itp, jest 7 kanałowy i ma wejścia na 2 suby.

HK3770 to jest właściwie tylko stereo i jak ktoś chce kino domowe to już będzie problem.

Ostatecznie decyzja padła na Denona AVR-X2200W

A byłeś na jakiś odsłuchach? Czy tylko po opiniach kupiłeś? I powiedz jakie kolumny będzie napedzać ten ampli?

Co do Harmanów to się nie zgodzę z tymi dobrymi opiniami. Nowe harmany już nie grają tak jak kiedyś. miałem kiedyś AVR 255 i się bardzo mocno zawiodłem. Postanowiłem poszukać czegoś lepszego z gamy harmana ale wszystkie wyższe modele miały niby lepsze wzmacniacze, dodatkowe bajery ale w kwestii przedwzmacniacza dalej było kiepsko.

W końcu podłączyłem procesor Emotiva UMC-1 do Harmana 255 jako końcówki mocy i muszę przyznać, że szczęka mi opadła. Zupełni inna klasa przestrzeni dźwiękowej. W końcu i tak się pozbyłem całkowicie harmana.

Ostatni dobry Harman to chyba wzmacniacz HK690. Jakość sama w sobie ale praktycznie nieosiągalny :unsure:

No ok. Ale wiesz nie porównuj stereo do amplitunera jeśli chodzi o muzyke. Ja pisałem tylko i wyłącznie w kontekscie posiadania amplitunera i żeby ten ampli grał znośnie. Wiadomo, że do muzyki to wzmacniacz.

A jak podłączyłeś końcówkę mocy do amplitunera to też wiadomo, że będzie niebo w stereo. Jak szukasz amplitunera do muzyki stereo to musisz wydać 8k i kończy się na wzmacniaczu.

Nie podłączyłem końcówki mocy do amplitunera tylko odwrotnie. Amplitunery mają kiepskie przetworniki i kiepskie przedwzmacniacze. To Harman posłużył za końcówkę mocy do procesora .

Wg mnie podłączanie końcówki mocy do amplitunera to jak sportowy wydech i gwint do silnika 1,6. Owszem można ale i tak to nie pojedzie :P

Jeśli chodzi o amplituner i stereo to za ok 3k można już wyrwać jakiegoś Arcama np AVR360.

A o Pionieerze nie myślałeś? Dość przyjemny sprzęt. U mnie w domu od wielu lat.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.