Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ntt

Montaż lodówki / Travel Assistant w VC Kombi - dopasowanie mocowania

Recommended Posts

Witam, chciałbym dość krótko zaprezentować przeróbkę mocowania lodówki /Travel Assistant/. 

Mocowanie pochodzi z Signum a zostało zaadaptowane do VC Kombi. 

Temat założyłem, ponieważ zdarzają się jeszcze zapalkeńcy chcący posiadać lodówkę na tylnej kanapie swojego kombi. Dostępność zestawów z kombi jest niska, najczęściej można zakupić zestawy z w/w Signum. 

Jakiś czas temu pisaliśmy z kolegą

Please login or register to see this link.

na ten temat. 

Sama przeróbka jest prosta, nie wymaga specjalnych umiejętności i nie zajmuje wiele czasu.

1. Potrzebne narzędzia.

- szlifierka kątowa / flex, boschka /

- spawarka / transformatorowa, inwerter lub MIG / 

- metr 

- wkrętak TX20

2. 

Różnice w sposobie mocowania TA są raczej wszystkim znane: 

Mocowanie TA do Signum                           

To mocowanie po zamontowaniu w Kombi 

Po takim montażu tworzą się mało estetyczne odciski na skórze a sama lodówka nie jest stabilnie zamontowana. 

Tak wygląda właściwe mocowanie lodówki dla kombi 

Rozwiązaniem tego jest delikatna przeróbka, polegająca na przyspawaniu zapięć isofix do metalowej płyty stelaża mocującego lodówkę.  Ja kupiłem pas do mocowania fotelików dziecięcych z zamkami isofix. 

A więc po kolei. 

Musimy odręcić dwie śrubki torx od wewnętrznej strony mocowania lodówki 

Kolejno, część która jest mocowana do podłogi samochodu delikatnie wygiąć tak, aby połączenie plastikowych elementów wyglądało mniej więcej tak. 

Dzięki temu uzyskamy możliwość zdjęcia a raczej zsunięcia dłuższego z plastików. Zgodnie z kierunkiem zaznaczonym strzałkami. 

Efekt. 

Na powyższym zdjęciu jest już troszkę zeszlifowany lakier, lepsze przewodzenie masy do spawania. 

Z zamków isofix, odcinamy pas i ściągamy plastikową obudowę. Dzięki temu będzie można je przyspawać do mocowania. 

Ja przyspawałem :leze: (raczej posmarkałem)  zamki, spawarką elektrodową do mocowań zaznaczonych czarnymi okręgami na foto. Wewnątrz. Poczym resztkę mocowania do Signum obciąłem flexem. 

Efekt - proszę bez krytykowania braku umiejętności spawacza - a raczej ich braku. 

Całość składamy w kolejności odwrotnej niż demontaż. 

Zamki isofix są trochę wygięte do zewnątrz, aby pasowały na fabryczne mocowanie. Nie jest to naturalnie idealne rozwiązanie, ale dość proste i niewymagające duże nakładu finansowego. 

W efekcie wychodzi coś takiego. 

Lodówka jest stabilnie zamocowana. Skóra nie cierpi aż tak bardzo ponieważ mocowanie jest delikatnie w powietrzu i nie wspiera się na kanapie. 

Porada przyda sie na pewno.

Planuje tez montaz u siebie lodowki z siga. Rowniez dospawac isofix. Problem jest tylko w dostaniu mocowania, ktore jest pomiedzy oparciem a siedziskiem (to z rozkladanymi oczkami). Wiesz moze gdzie takie mozna jeszcze nabyc?

Nie odciska ci sie podstawa lodowki o siedzisko? Zerknij ta od kombi jest glebiej wycieta:

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_04/5702f02e4ee8a_podstawalodowkikombiVC.jpg.ac749acaa4e4337e430e0372e51e177f.jpg" width="593" alt="podstawa lodowki kombi VC.jpg" />

Nie wazne ze spawy wygladaja ta a nie inaczej. Najwazniejsze ze to zrobiles sam i jestes z tego zadowolony. Liczy sie efekt koncowy :)

Mocowania są dostępne tylko w ASO, zagadaj z Igorem Pałasz ma dobre zniżki :)

Ja mocowanie mam dzięki koledze

mocowanie lodówki (łyżwa) jest trochę inna do kombi. Tylko teraz już mi nie dociska do skóry tak jak wcześniej. Ewentualnie mały frezik, i troszeczkę podrzeźbić. 

Dzięki za manuala !!!!!

Powiedz mi jeszcze taką rzecz:

- uchwyty dospawałeś od wewnątrz i delikatnie wygiąłeś uchwyty na zewnątrz -  rozumiem, że ten manewr jest podyktowany rozstawem "łyżwy" mocującej?

- czy przymierzałeś się do spawania od zewnętrznej strony i dogięcia do środka?

- Jak wypinasz podstawę, skoro przyciski do odblokowywania są od wewnątrz? Sprawia to trudność?

Edited by jarek_lech

Please login or register to see this quote.

Szczerze, buyo łatwiej ustawić zamki ISOFIX. Dlatego Od wewnątrz. A od zewnątrz jest za szeroko. Nie wejdzie w fabryczne mocowanie. 

Z wypięciem "łyżwy" nie ma problemu. Odpinasz od podłogi unosisz do góry id odpinasz od środka. Luźno. 

Mam pytanie dotyczące lodóweczki;). Po co w niej jest to miejsce na kluczyk? I czy przy szukaniu TA mam zwrócić uwage na to, czy jest w zestawie? Z góry dzięki

Jest to blokada zamka aby w czasie podruży się sama nie otworzyła lub aby np sprytne dziecko nie chciało jej odpiąć.

Co do kluczyka każdy wchodzi bez problemu, nie ma tam zębatek więc nie musisz zwracać uwagi na kluczyk.

witam,

wiem że to nie dział handelek niestety z racji rangi jeszcze nie mam do niego dostępu wiec pytanie zadaje zgodnie z tematem postu czy ktoś ma i chciałby odsprzedać w logicznych pieniążkach zestaw do zamontowania lodówki travel asist w signum (chodzi o kable do reca klapkę zabezpieczającą gniazdko, uchwyt montażowy, (nie plastikową stopę) śrubki, tulejki idealnie by było w bezowym kolorze) :

1x 6780156 Kabelsatz- wiązka z instrukcją mocowania i podłączenia do bezpieczników
1x 2319518 Halter uchwyt
1x 231952 Abdeckung klapka beżowa
4x 169946 Buchse tulejka
4x 5169980 Schraube śruba
2x 2064884 Mutter- nakretka do zastąpienia nieoryginalnymi
2x 2036817 Schraube- śruba do zastąpienia nieoryginalnymi
(skład zestawu zapożyczony z internetu)

info poproszę na priv a modów o wyrozumiałość i ewentualnie pomoc w poszukiwaniach :)

Witam, dzis kupiłem nową lodówecztkę ze stelażem do mojego Siga i mam pytanie odnośnie montażu? Muszę coś demontować żeby ją zainstalować? Czytałem gdzieś, że tylny lewy fotel - to prawda? Czy wszystko jest p&p? 

Trochę odgrzeję ale ma ktoś może numery GM/Opel podstawy lodówki do Kombi oraz tych zaczepów, "uszu"a'la isofix, w które tą podstawę wpina się w kombi?

Please login or register to see this quote.

A występowały w kombi?

Numeru podstawy, na ktorej zamontowana jest lodowka nie znam. Najwazniejsze zeby miala zapiecia isofix.

Uchwyt (te "uszy" isofix) ma nr 13180523. Wyglada tak:

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_06/1826652005_13180523-1.JPG.df1a5f8effcc1d68992a7420029bb659.JPG" />

1221422899_13180523-2.jpg.628340e1770bd0becc8392a75708ee67.jpg

Raczej nowy chyba nie osiagalny. Juz 4 lata temu nie znalazlem nowego.

Udalo mi sie wtedy jescze kupic nowy uchwyt od sedan/hatchback (13180524) i go przerobic. Taki uchwyt wyglada tak:

13180524.jpg.ee85897d48f54a89953daf98c94c18b3.jpg