Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dejvo

Trzeszczy przy zatrzymywaniu

Recommended Posts

Panowie nie mogę zdiagnozować, co mi trzeszczy w końcowej fazie hamowania/ zatrzymywania auta z przodu.

Tak jakby amortyzatory, ale na postoju można bujać przód do woli i jest cicho.

Myslałem, ze może łożyska amortyzatora. Ale przy skrecie cisza...

A koło Ci się ktores nie blokuje? W sensie zacisk? Nie jest to podobny dźwięk jak byś ruszał na lekko zaciągniętym ręcznym? Ją tak miałem ale z tyłu trzeszczalo bo blokował się zacisk.

U mnie było to samo,tylko głównie przy ruszaniu było trzeszczenie jakby ręczny lekko trzymał.Wrzuć na bieg,nie zaciągaj ręcznego i lewarkiem podnieś prawy i potem lewy tył i zobacz czy koła lekko się kręcą.U mnie jak podniosłem tył,to obiema rękami ledwie koło o 5cm mogłem przekręcić mimo że przecież ręczny nie był zaciągnięty.

Dokładnie, podobny odgłos do tego jakbym ruszał na ręcznym. Ale wczoraj rozbierałem zaciski z przodu, bo też myslałem, ze one są problemem. I wszystko chodziło bez problemu.

U mnie też tak trzeszczy w ostatniej fazie hamowania, tyle że jest to uzależnione od warunków pogodowych. Zauważyłem że nie trzeszczy jak jest mróz,mokro albo gdy hamuję pod górę.

Czesc

Odkopię temat , od jakiegoś czasu mam podobny problem tyle ze z przodu w ostatniej fazie zatrzymywania slychac trzeszczenie jak ze starej kanapy , laczniki nowe koncowki nowe tarcze i klocki nowe . Ma ktoś doswiadczenie co moze byc?? :/ szlak mnie trafia bo zony Corsa B '99 zatrzymuje sie bezszepestnie a Vectra skrzypi. :/

Please login or register to see this quote.

Gumy stabilizatora kiedy ostatni raz wymieniane?

Mi też trzeszczało z przodu z lewej strony ale wymieniłem tarcze i klocki bo już była na nie pora i ustało całkowicie trzeszczenie. Może syf jest tam gdzieś jakiś i klocek się klinuje czy co

Gum od kąd mam auto tj. 3lata nie robiłem,  osiatnio na przegladzie sprawdzali zawieszenie i bylo ok ( to sa słowa diagnosty) , a juz wtedy skrzypialo. 

Gumy stabilizatora raczej ciężko zdiagnozować na przeglądzie, a to one są najczęściej przyczyną skrzypienia typu stara kanapa. Ja u siebie wymieniałem już dwa razy, a mam auto prawie 4 lata. Przejeżdżając przez progi nie słyszysz skrzypienia?

Może jeszcze skrzypieć słabo dokręcony wahacz (banan)

u mnie tak było 

Skrzypi :/ ... Zacznę od gum zobaczymy . Mam cichą nadzieję że to to bo grosze kosztuje . :) Dzięki za podpowiedzi . Dam znać jak wymienię czy pomogło. A tył też ma takie gumy też może skrzypieć?? Dziś specjalnie pojeździłem po "policjantach" i czasem tył też się odezwał ale przy takim "głębszym" nurkowaniu tyłu. 

Oczywiście z tyłu też są takie gumy. 

Witam,

Ja też walczę ze skrzypieniem od strony prawego przedniego koła podczas hamowania już przy małej prędkości (w ostatniej końcowej fazie ok. <20km/h aż do całkowitego zatrzymania), intensywniej to słychać podczas hamowania na pochyłości (z górki, przy dohamowywaniu). Nie zawsze to występuje, ale w zdecydowanej większości przypadków (im zimniej tym mniej, jak już występuje, to przez cały dzień). Hamulce były robione wszystkie, wymieniane reparaturki, przewody, płyn wymieniony, koła z przodu już nie przyblokowują, bo był problem z przodu. PO naprawie był spokój przez ok 10 dni (samochód stał w warsztacie przez ponad 2 tyg.). Sprężyny, łożyska kolumny MCPhersona kompletne i osłonki gumowe wymienione i nadal skrzypi, gumy stabilizatora też wymienione. Jak się robi trochę cieplej i mokro - to skrzypi przy skręcaniu kierownicą np. podczas parkowania. Może przyczyna jest taka sama? Już się zastanawiałem nad prawym łącznikiem stabilizatora. Co ciekawe, po wyciągnięciu kolumny przestaje skrzypieć na krótko, a potem znowu. Co to może być?

Widzę że robiłeś to samo co i ja czyli kpl. Zawieszenia ;)

U mnie okazalo sie że była pierdoła: 

1.nie wyczyszczone przez mechanika łoże gdzie wchodzi poduszka mcpersona i nie nasmarowanie śrub mocujacych w kielichu.

2.nie nasmarowanie prowadnic jażma oraz zacisku mam na myśli śruby.Po wymianie tarcz i klocków ( liczyła się kasa i kolejne auto ale honorowo smarowanie drugiej strony zrobił za free)

Możecie uznać że piszę banialuki ale to czysta prawda .

Na poczatku skrzypialo mi po obu stronach , w miedzyczasie okazalo sie ze lozysko prawy przód zaczelo mi szalec to poszlo do wymiany trzeba bylo zdjac mcpersona bo tak wszystko bylo zgrzane ze na aucie nie dalo rady rozebrac . Po wymianie wszystko nasmarowane i co cisza po tej stronie czyli wnuosek sucho po prawej i szybkim rzutem prawa do smarowania i nastala cisza . ;)

Edited by tomascor

Dzięki za odpowiedź. Jak dawno to robiłeś, tzn. jak długo po smarowaniu jest cisza i jakiego smaru użył mechanik?

Edited by kabat73

Jeżdżę od jakiegoś miesiaca może dłużej z prawą stroną( tam gdzie było łożysko ) , lewa od ok 3tyg. I cisza :)

Edited by tomascor

Wiem że temat stary i pewnie mało kogo już to obchodzi ale napisze na wszelki wypadek 😁 Również miałem problem ze skrzypieniem przy hamowaniu...obstawiałem gumy stabilizatora. Uwolniłem stabilizator z łączników i odziwo przy poruszaniu nim góra, dół cisza... zaczęłem wiec szukanie, żona do samochodu, jej jedyne zadanie wciskać pulsacyjnie hamulec i okazało sie że skrzypienie dochodziło z zacisku. Klocki i tarcze grube i nie zużyte ale dostała sie rdza z kurzem, pyłem i piaskiem na prowadnice klocków. Po wyczyszczeniu wszystkiego, wymieniłem przy okazji prowadnice zacisków, nasmarowaniu wszystkiego nastała błoga cisza. Jezdziłem autem i nasłuchiwałem tej ciszy jak dzieciak, tak mi jej brakowało 😁

Pozdrawiam