Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

motylfx

CDC 40 Opera AUX

Recommended Posts

Wpadnij do mnie jak będę..... zresztą w malborku posłuchać, jeśli krzyzakom uciekniemy (albo oni uciekną....). Zaraz więcej napiszę w swoim wątku

Na spocie zobaczę. Po pracy już ciemno się robi i nie chcę mi się zostawać w NKE dłużej :D

Please login or register to see this quote.

Specjalnie kiedyś kupiłem operę, żeby posłuchać, jak to działa, pisałem tu nawet o tym, przy wygłuszonych drzwiach i na standardowych głośnikach nie było absolutnie żadnej różnicy względem dvd90.

Wiesz co, borykam się teraz z formą mojej odpowiedzi na to bo nie chce cię obrażać, ale nie bardzo wiem jak odpisać na niedorzeczny post.

Jak może radio które ma inny soft, equalizer i wewnętrzny dodatkowy wzmacniacz... i w ogóle (jak mniemam) inną budowę grać tak samo? Już sam soft potrafi czynić cuda, chociaż to jest plaster.

Jakiej firmy opera? Miałeś głośnik centralny? bo u mnie on jest największym problemem (tak mi się wydaje) bo szyba powoduje, że dźwięk jest męczący i drażliwy. Fakt nie testowałem opery na flat czyli pi razy drzwi ustawienie dvd 90, tylko nie bardzo wiem po co miałbym to robić - pierwsze co to ustawiłem tak jak mi pasuje do akustyki samochodu i swojego słuchu. Wysokie mnie zszokowały jaką mają jakość (nie są jakkolwiek jedwabne bo za słabe głośniki, ale są bardzo dobre z takim fajnym syczeniem, ale nie drażniącym)

Ja mam w domu wzmacniacz lampowy i highendowe słuchawki (akg 812 pro z kablem forza audio) i mówie, że opera gra świetnie jak na car audio co zresztą łatwo potwierdzić w innych postach.... a w ogóle to każdy słyszy inaczej.

Niestety opera blaupunktka ale jest poprostu wypatroszona przez niemożność łatwego podpięcia mp3.

Edited by Sizon
Nie cytujemy posta pod postem.

Niedorzeczny...Co mam napisać, że grało lepiej, jak nie grało? Może z głośnikami premium byłaby różnica.

Napisałem - na standardowych głośnikach, a środkowego nie miałem, wygłuszenie też swoje zrobiło.

Możesz nie wierzyć, ale to nie kwestia wiary, po prostu zrobiłem konkretny test, do tego wsadziłem do auta kolegę, miał identyczne odczucia.

W takim razie ty też mi uwierz, że jak tylko mi podłączyli operę to od razu wiedziałem, że gra lepiej.... dużo lepiej.

Radia zbudowane inaczej, ale grające tak samo kłócą się z prawami fizyki, chyba, że miały ten sam słaby sygnal (najgorszy element systemu jest wąskim gardłem). Trochę mnei dziwi, że nie użyłeś equalizera (chyba, że nie miałeś, w operzy grundiga chyba nie było, a ona faktycznie z tego co pamiętam ma flaki cd30/dvd90 + dołożony wzmacniacz... do znalezienia na forum)

Dzisiaj podłączyłem telefon przez fm... słabo, zwykłe radio dużo lepsze więc bez komentarza. Jutro potestuje jakieś cd jak znajdę.

Jeszcze jedna możliwość, że ktoś tuningował moją operę lub twoje dvd 90 (to nic trudnego, tylko mało prawdopodobne, raczej sygnał lub centralny lub nie ta opera)

Generalnie ja ci nie muszę nic udowadniać, ani ty mi. Każdy ma własny słuch i ma być zadowolony ze stawu pod siebie.... już bardziej nie ma hobby pod siebie niż audio :)

Edited by Sizon
Nie cytujemy posta pod postem.

Bawiłem się ustawieniami eq, wręcz na siłę próbowałem wykazać wyższość opery, ale po prostu nie chciała zagrać lepiej :)

Nie jestem maniakiem CA, ale coś tam w życiu słyszałem i widziałem, coś tam się bawiłem no i słoń mi na ucho nie nadepnął :D Być może ta opera była "kiepska", dvd "podkręcone" - tego nie wiem, bazowałem na subiektywnym odczuciu.

VAL, czyli operowy maniak stwierdził, że być może w tych warunkach (głośniki seria, wygłuszenie) różnica mogła być niewielka, głośniki premium mogłyby zrobić robotę. Być może, ale nie miałem ich pod ręką.

A ze służbowego obowiązku napiszę - nie cytujemy posta pod postem :P 

Please login or register to see this quote.

Kurczę, wszyscy to robią... no dobra :)

Wiesz co nie rozumiem. Jeśli zmieniłeś eq to przecież musiało grać inaczej (w dvd 90 miałem tylko +/- bas i treble).

Ja rozwinę:

Bas, bardziej pełny i mięsisty o innej budowie, wcześniej był niby obfity, ale suchy i tępy jak młotek.

Średnica: szału nie ma w zmianach, szczegóły chyba bardziej wycofane, ale głębia lepsza i dzięku cofnięciu wysokiej średnicy na eq o wiele bardziej przyjemna.

Wysokie - tutaj się najbardziej zaskoczylem bo są świetne. Nie metalowe jak wcześniej, tylko takie jak lubie: syczące, ale nie drażniące, jak kobieta śpiewa to śpiewa (przypuszczem, że tutaj sygnal z radia też robi swoje, w co lepszej stacji tak gra)

Całość: poprsotu aż chce się sluchać, wczaeśniej aż się nie chciało.

Jeśli VAL się wypowiedział, to ja nic więcej mądrego nie dodam.... może faktycznie była naprawiana a już nigdy nie grają ta samo. (tylko kto by to naprawiał....)

Ja bym z chęcią polożył łapy na głośnikach opery, ale narazie jestem sfrustrowany, ze emulatora zmieniarki nie mam i co za tym mp3.

Panowie, czy coś takiego idzie zamontować do cdc40 opera i czy będzie działać?

Please login or register to see this link.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

nie będzie to działało z opera bo w operze nie dołożysz AUX jak w przypadku CD70/DVD90