Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Prośba o opinie kupna Insigni

Recommended Posts

Myślałem, że sa systemy które się poprostu sypią same z siebie, ale jeśli nie ma to spoko. Wiadomo że reszta to jak się trafi. 2.2dti w vc tez odradzają bo niby sie sypie, a jeżdżę 6 lat i żadnych problemow. Widywalem w ogloszdniach 2.0 cdti w roznych wersjach, co myślicie o tych z biturbo?

• Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Powiem tak - historia wygląda dość dobrze - tylko z rokiem produkcji się ciut pomylił bo to 2012, a nie 2013 jest.  Myślę, że ciut skręcony bo na początku lipca 2016 miało 170.310 km - więc ...

no nie wiem czy taka zaleta, dlaczego maja byc mniej zmeczone, masz tam calkiem inna skrzynie a manual F40 jest calkiem przyzwoity Ja mam 136 tys przebiegu i silnik jest czysty, kolega ma 230 tys

Jest to standard w Iśce. Aso robi to na gwarancji pod warunkiem ciągłości serwisów. Co do silnika to zdławione na 130 KM A20DTH - więc bezproblemu tunerzy zrobią bezpieczne 190 KM. Wyposażen

No tak 2.2 w VC pancerne , za rok będzie miało 20 lat i ponad 300 tys. I  silnik żyje i dwumasa też i pali od strzała, tylko parę lat temu panewki wymienione bo uszczelniacz wału puszczał olej taki mialy luz , 2.0 biturbo fajny ale dużo pali , lepiej zwykły 160 I zrobić na 195÷200 ,ale to niech się wypowie Norbi bo ma albo miał taki silnik ,no i DTH trzeba pilnować oleju i nieszczęsnej uszczelki smoka oleju .

No słyszałem o tych uszczelkach sławnych. Myślę, ze zamiast pilnować i się stresować, lepiej odrazu po zakupie ją wymienic. Czytalem trochę, biturbo można i na 230KM zrobić. Myślę, ze samo to ze jest większa moc może powodować to ze użytkownicy bardziej dynamicznie jezdzą, co moze przekladac sie na większe spalanie. W koncu moc z samego powietrza sie nie bierze 😁.

Bierzesz insignie? ja mam stracha, a w benzynie nie wezmę.

Jak czytam ile te silniki w dieslu wymagań od użytkownika mają to wolę Vectra jeździć

Posted (edited)

Szukam informacji by byc madrzejszym i nie wpasc na mine przy kupnie. Strach ma wielkie oczy. To samo mowili jak vc sie kupowalo, ze wola vb jezdzic :D. Mysle ze wszystko kwestia egzemplarza, trzeba poszukac i nie napalac sie na pierwsza lepszą. A vc tez zostanie, dwa auta sie przydadza.

W benie to chyba tylko 2.0T bym bral, ewentualnie zagazowac. I tez nie byla by droga eksploatacja.

Edited by patryk-84a
  • 2 weeks later...

Jeździłem IA 2.0 cdti parę lat (przedliftową). Miałem zrobione na 195/420. Tak jak wcześniej pisano:

- obowiązkowo biksenony AFL

- fotele z pamięcią ułatwiają życie, szczególnie  jak jest dwóch kierowców

- jak kombi to elektryczna klapa

- dobre radio - najlepiej z bose i intellinkiem bo możesz android auto uruchomić

- flexa i 4x4 nie miałem 

- uszczelkę smoka wymienić od razu i masz spokój

Moje awarie to rura turbo i alternator. Reszta to eksploatacyjne sprawy. Po przesiadce z VC trochę mało miejsca.

Nie ma się czego bać. 

Jak benzyna to raczej 1.6 niż 2.0 bo na benzynę nie zarobisz ;)

Edited by zubek