Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

[TUT] Wymiana rozrządu 1.9 cdti

Recommended Posts

1 godzinę temu, andrzej763 napisał:

Tak przeczytałem ostatnie strony dyskusji i chłopcy nie wiecie o czym piszecie puste słowa , jeden pisze porady drugi go poprawia ten przyznaje mu rację i w kółko to samo dyskusja bez sensu , co to jest za firma HEPU przez około 10 lat jak jestem na forum zrobiłem swoją vectrą 350tyś/km i wymieniłem 4 razy rozrząd i zawsze na forum szła pompa DOLZ A-300 która wytrzymuje nawet 150tyś/km ja w swojej wymieniałem po 80tyś/km i była jak nowa , jak widzę te zdjęcia to chyba sami się oszukujecie tymi stwierdzeniami że to podróbki więc dlatego to się stało bo nieumiejętność wymiany  jest przyczyną , zła regulacja napinacza jest 100% pewnością uszkodzenia łożyska pompy i tego zdartego paska nie podróbka . Odkręcić śrubkę to nie .wszystko w wymianie rozrządu chociaż w vectrze jest prosty . Pozdrawiam i oby ktoś nie brał nauki z takich postów .

Podzielam zdanie kolegi co do DOLZa.Mam juz druga pompe i nigdy nie bylo problemow.Kazdy zaklada co chce i na co go stac.

Edited by matoslaw
  • 3 months later...
  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

OK, na waszą prośbę zrobiłem drugą wersję:

Przygotowałem tutek:

Normalnie wg. Książki producent przewiduje wymiene co 150 tys.  ale myślę że przy kolejnej stówce od wymiany warto by było to zrobić ponownie

Posted Images

• 4 weeks later...

Tak Marcin pasuje rozrzad ori z fiata tylko musisz szukać do 8 zaworowych ;)ja tez bede kupować ori fiata:)Czy ktoś się orientuje ile można przejechać na zwyklym zestawie rozrządu firmy INA ?

1 godzinę temu, dragox25xev napisał:

Tak Marcin pasuje rozrzad ori z fiata tylko musisz szukać do 8 zaworowych ;)ja tez bede kupować ori fiata:)Czy ktoś się orientuje ile można przejechać na zwyklym zestawie rozrządu firmy INA ?

Nie ma zadnej gwarancji ze oryginalny rozrzad Fiata wytrzyma dluzej.Co tu sie zastanawiac ile przejedzie na rozrzadzie INA? Zrobisz ze 60tys i do wymiany.Rozrzad w miare tani do tego wymiana prosta jak drut to nie trzeba przeciagac interwalu.

Wymiana rozrządu nie jest skomplikowana . Jak masz gdzie to możesz próbować a jak nie to oddaj na warsztat. 

Blokady jakby co to mam. Mogę sprzedać wypożyczyć