Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

SLAVIO

Multicontour Vectra C

Recommended Posts

Witam. Wie ktoś ile wiatraków jest w fotelu kierowcy? Dwa od spodu na pewno bo widać a ile w oparciu? Bo mam wrażenie że jeden nie działa...

Edited by SLAVIO

Ide sprawdzić

Tak sprawdzając na słuch to chyba są też 2

Edited by modrzey

4 - 2 w siedzisku i 2 w oparciu

No to jeden mi nie chodzi hmm...

Dzięki za info...

Nie chodzi mi ten dolny w oparciu...

Mi się wydaje że są dwa poziomo lewy i prawy a nie górny i dolny.

Please login or register to see this quote.

No to w takim razie było by dobrze ale słyszę wentylatory na górnej części ...

Please login or register to see this attachment.

Edited by SLAVIO

dokładnie, dwa poziomo na plecach (na wysokości łopatek) i dwa obok siebie pod tyłkiem.

Ja właśnie mam na wysokości łopatek również.

To czyli dobrze mam coś mnie zmyliło bo kiedyś jakoś czułem bardziej chłód pod tyłkiem i na plecach a teraz jakoś słabiej ...

I sprawdzałem te wentylatory i właśnie wydawał mi się że na oparciu coś nie bangla ale wychodzi że wszystko ok.

Dzięki za info...

hejka.

a dałoby sie takie wentylatory dołożyć? jakie będą koszta. ktos wie. mam skórzane podgrzewane fotele.zimą git ale latem gacie się do tyłka kleją mimo klimy.

auto 02' 1.8 elegance

pzdr

Nic Ci nie da dołożenie wentylatorów do pełnej skóry - musi być "z dziurkami" wtedy wentylacja będzie działała

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wychodziły fotele recaro wentylowane ?

Miły właśnie mam taką dlatego pytam o koszty instalacji

pzdr

Nie było wentylowanych recaro.

Dołożyć mozesz chalupniczo i wtedy wyjdą grosze, lub zrobic jak fabryka ale wtedy bardziej opłaca sie założyć multicontury, wyjdzie taniej o lepiej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ze dwa lata temu szukałem tych wentylatorów, ale nie mogłem trafić.czy da sie je kupić osobno czy tylko wymiana foteli wchodzi w grę?

Kupić da się wszystko, kwestia ceny i szczęścia. Trafić multicontura na części nie jest łatwo. Wg. Mnie lepiej kupić fotele i założyć, chwila roboty i po sprawie.

Witam, mam problem z moimi MC. Fotel pasażera grzeje i działa super. Natomiast fotel kierowcy już nie. Ciągle pali bezpiecznik. Co dziwne po wymianie bezpiecznika jak włączę wentylowanie siedzenia słychać wentylatory jednak "dioda" na przełączniku nie świeci na niebiesko lecz na pomarańczowo/czerwono. Po włączeniu grzania od razu leci bezpiecznik. Będę wdzięczny za wskazówki.

Dlaczego miałaby świecić na niebiesko? Całe podświetlenie w kabinie masz pomarańczowe to i ta dioda też jest pomarańczowa. Chyba, że zmieniałeś ją na niebieską, a ta dalej swoje.

Leci bezpiecznik, bo masz gdzieś zwarcie. Zerknij najpierw do włącznika, potem do wtyczki pod siedzeniem. Ewentualnie jak masz podejrzenie, że ktoś mógł coś grzebać, to sprawdź wtykę i kable koło BCMa. Na końcu zostaje termostat w fotelu. Same maty nie będą powodowały takiego efektu, bo jak się przerwie przewód grzewczy, to po prostu nie grzeją, ale nic więcej.

Sprawdź jeszcze, czy masz odpowiedni bezpiecznik. Może zbyt słaby jest? Mają być 15A. Rozumiem, że pali te w REC z tyłu?

Zwarcie robi sie w miejscu, gdzie kable wchodzą w oparcie od dołu. Przecierają sie o blachę fotela. Zależnie od tego która żyła sie przetrze pali sie bezpiecznik albo przełącznik na konsoli.

Zaraz idę szukać tych kabli. Mam nadzieję że to jest właśnie to.

Mogę Ci podesłać na PW foty mam w telefonie jak to wyglądało u mnie oraz jak to naprawiłem sobie.

Królu Złoty, jasne że chcę. Byłem teraz w aucie i patrzyłem, troszkę fotel rozebrałem ale bez wymontowania z auta i obrócenia go mogę co najwyżej pogwizdać.

Bo tak na "chłopski rozum" zwarcie musi być w obrębie obwodu elektrycznego fotela. + do masy po włączeniu grzania. Nie mam już bezpieczników żeby sprawdzać, ale jak wymieniłem bezpiecznik (ostatni) to wentylowanie działało na wszystkich "biegach" a grzania na 1 stopniu na pewno i potem znów wentylowanie (działało) i znów grzanie na 2 albo 3 dałem i poleciał bezpiecznik.

Chociaż nie wiem czy to nie był przypadek bo z przełącznika idzie tylko sygnał wysoki/niski jednym kablem

Edited by ntt

troszke odkopie temat - na zdjęciu wstawionym przez slavio widze że siedzisko jest podzielone

czy ta przednia część jest w multicontourach regulowana jak np w niektórych fotelach audi i bmw? u siebie mam zwykłe i fotele i troche mi brakuje tego punktu podparcia

W MC w fotelu kierowcy, z siedziska wysuwa się podparcie

w takim razie musze szukać MC lub Recaro do VC lub Sig - dzięki za info ;)