Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

luke.popek

Remont silnika 150KM - uszkodzona głowica, blok silnika

Recommended Posts

Witam

Ostatnio z silnika zaczął mi ubywać płyn chłodniczy na początku myślałem że to wyciek z chłodnicy ponieważ było widać, że jest trochę mokra. Tydzień temu zrobiłem rozrząd, przejechałem z 40km i skończył się płyn chłodzący w zbiorniczku temperatura podskoczyła do 105 oC. Zatrzymałem się i delikatnie odkręciłem korek od zbiorniczka płynu chłodzącego. Troszkę płynu wróciło do zbiorniczka, temperatura od razu spadła do 85-90 oC dolałem trochę wody destylowanej abym mógł wrócić do domu. Wczoraj mechanik zaczął rozbierać silnik, na głowicy widać pęknięcia pomiędzy zaworami (zdjęcia poniżej) oraz na bloku silnika w tłoku 2 widać uszkodzenie powłoki, nie jest już ona idealnie gładka jak na reszcie. Pewnie dostawał tutaj wodę z pod uszczelki. Mechanik mi mówił, że nie wiadomo jeszcze w jakim stanie jest tuleja na tym tłoku i czy przypadkiem ona nie jest pęknięta.

Możecie mi powiedzieć, doradzić, czy jest sens naprawiać ten silnik czy szukać nowego na swapa?

Please login or register to see this link.

Czy miałeś jakieś dodatowe objawy? U mnie też znika płyn chłodzący i nie mogę znaleść wycieku.

Jeśli remont wyniesie Cię z 4 koła to bym swapa robił 6tyś coś wychodzi na 2,0T a stare kalmoty Z19DTH możesz jeszcze opchnąć...

No chyba, że sam słupek kupisz do Z19DTH za jakieś 2 klocki to też będzie ;-)

Powstaje jedno pytanie od czego takie masakryczne szkody

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Please login or register to see this quote.

Przetłumaczę bo masz problem z czytaniem pomiędzy wierszami...

Powodem takich masakrycznych szkód jest to że "była uszkodzona uszczelka pod głowicą a co za tym idzie płyn chłodniczy zaczął się dostawać do bloku silnika a jakie tego skutki były a takie, że popękały gniazda zaworów i głowicy..." Kapejszyn ;-)

Hmm widzialem auta po padnietej uszczelce,gdzie plyn byl spalany w komorze,ale pierwszy raz widze takie szkody....

No tutaj akurat mamy skrajny przypadek...

Wygląda na to że plyn chłodzący wymył ( rozrzedził ) olej i tłok nie miał smarowania stąd te szkody.

Wy Tap ane

Edited by Robinek

Please login or register to see this quote.

wiesz co się dzieje jak woda dostanie się do oleju ?

Mi to wygląda na przegrzanie (może ktoś jeździł z małą ilością czynnika chłodniczego

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> )

Wiem jak wygląda płyn chłodzący zmieszany z olejem. Utrata właściwości smarnych na skutek dużego rozrzedzenia w końcu na tym cylindrze było pęknięcie głowicy. reasumując - pęknięcie+niski poziom płynu chłodzącego+utrata właściwości smarnych -》efekt końcowy

Wy Tap ane

Edited by Robinek

Witam - i jaki wniosek ? czy drugi słupek czy remont ? , wiesz jesli o mnie chodzi to ja bym sie koncentrował na drugim słupku , bo jest cały nie ruszany(wiadomo powinien byc z pewnego zródła lub w samochodzie , ogledziny i dopiero go kupujesz a nie lezacy gdzies na palecie pod płotem i z zapewnieniami sprzedawcy ze to jest igła a jesli nie bedzie chodził to zwrot kasy:) , ale kto go wymontuje ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) , jesli chodzi o remont tego twojego to hymm wiesz ze koszt samej uszczelki pod głowica i remont jej nie zamknie sprawy . wymiana czesci na pewno bedzie wieksza moze nie wynikajaca z ich zuzycia , ale i samej zasady ze jak juz rozebrales to trzeba nowe włozyc bo potem jak cos klęknie to sumienie bedzie gryzło ze moze to ta czesc sie popsuła .

Witam panowie,mam motor 1.9 cdti dth,

Dzisiaj zauważyłem u siebie w zbiorniczku wyrownawczym że płyn zrobił się czarny,czy myślicie że to uszczelka pod głowica czy może jeszcze gdzieś indziej się dostawać płyn

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Chłodniczka oleju - do weryfikacji szczelnośc. Plus wymiana uszczelki pod chłodniczkę.

Wysłano z San Escobar....

Właśnie później sobie też pomyślałem o chłodnicze oleju,chcę ją sprawdzić w taki sposób, że odłącze od niej węże od wody złącze je jakimś kolankiem i odpale silnik tylko nie wiem czy obrazu pojawi się olej z miejsca gdzie były podłączone węże czy trzeba trochę pojeździć? I czy mogę tak jeździć z odłączonymi wężami? czy olej nie będzie się za mocno grzał

Witam,sprawa się wyjaśniła, przyczyną czarnego płynu w zbiorniczku była uszkodzona pompa wody,musiało jakoś stawiać ją bokiem,bo wytarł się trochę wirnik z tyłu i głowica, w efekcie dało to kolor czarny który był w zbiorniczku (adalbym sobie głowę uciąć że to olej) dziwne że pompa nie ciekła mimo takiego zużycia, dodam tylko że miała niecałe 20 tys przebiegu