Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam wszystkich. Mam pytanie, mianowicie gdzie w pobliżu Gniezna można usunąć DPF z Opla Vectry C 1.9cdti 150 km, mechanik musi być oczywiście rzetelny i ile taka usługa kosztuję w przybliżeniu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Usunięcie DPFa to koszt w granicy 600 zł... może ciutkę więcej...

Dzięki wielkie, pytanko czy w trakcie przeglądu technicznego będzie cokolwiek widoczne o braku DPFa i a także w trakcie diagnostyki komputerowej

w jakim celu chcesz to usunąć?

obawiam się że będzie się zapychać (a nie zdoła się do końca wypalić w czasie drogi do pracy) mam tylko 25 km w jedna stronę do pracy. Dziś w trakcie jazdy troszkę się wystraszyłem zaczął się wypalać strasznie przy tym dymił no i zapaliła się kontrolka z auto z kluczykiem. Jest to mój pierwszy opel i pierwszy silnik który ma DPF, do tej pory jeżdżę renault megane II z 1.9 dci 120km już 7 lat i nie ma takich cudów

Jak dziala nie wywalaj,a ze dymi to coz....renia nie dymila?

nie w takich ilościach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">, auto świeże dopiero zrobiłem 600 km pojeżdżę troszkę zobaczymy co się będzie działo, a to że kontrolka się zapala podczas wypalania to norma, dym był lekko błękitny

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie

dzięki, skoro nie powinna zapalać się kontrolka (auto z kluczykiem) to coś jest nie tak z DPF-em podpinam pod kompa i zobaczę co jest nie tak, jeżeli jest coś do naprawy to lepiej wyp............ dziadostwo. Dzięki za pomoc

A ja dziś wywaliłem dpf i jestem szczęśliwym człowiekiem. Od dziś koniec nerwowego spoglądania na chwilowe spalanie, paliwa wymieszanego z olejem, koniec przymusowych wycieczek za miasto i kontrolek auta z kluczykiem spowodowanych przez dpf. Viki w końcu zaczęła oddychać.

Edytowano przez obaster

Cześć. Pytanko, ile to Ciebie kosztowało, i jak dokładnie to wyglądało ( widać że coś było grzebane), itd.

800 zł - usługa polegała na usunięciu dpf mechanicznie oraz programowo (auto po modyfikacji zachowuje sie tak jak by zostało wyprodukowane bez filtra, czyli nie emulator). Usunięcie mechaniczne polega na wywaleniu samego wkładu. Sama konstrukcja, czujniki, itp. zostaje na miejscu. Co do śladów to dokładnych oględzin jeszcze nie zrobiłęm, bo nie mam kanału pod ręką, ale gość jeszcze przed operacją zapewniał, że tak spawają obudowę, że nie widać, że cokolwiek było robione i na przeglądach problemów nie będzie. Na usługę dostałem 5-letnią gwarancję. Dodatkowo po "zabiegu" zmieniłem olej, więc taki koszt też możesz doliczyć. Po wycince zrobiłem 60 km i auto zachowuje się normalnie jak na razie.

Dzięki wielki za wyczerpującą odpowiedź, też tak postąpię

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

A mam takie pytanie odnosnie wywalania filtru DPF. Mianowicie jak zachwouje sie w tedy zawor egr? Kolega placil 800 zl ale w tym mial jeszcze wylogowywany zawor egr bo to od razu robili bo powiedzieli ze trzeba przy usuwaniu Dpf go wylogowac bo bedzie sprawial problemy. Tez jestem na etapie usuwania dpf i tak pytam tylko z ciekawosci bo mam mozliwosc usuniencie dpf za 750 i druga oferte z wywalenie dpf i wylogowanie zaworu egr za 850 tak wiec czy dolozyc ta 100 czy samo wywalenie dpf wystarczy?

Mi powiedziano, że te dwie rzeczy działają niezależnie od siebie, więc nie ma potrzeby wyłączania EGR. Jeśli się mylę, to proszę poprawcie mnie i napiszcie w jaki sposób brak DPF może wpływać na pracę EGR.

w żaden sposób ;-)

Ja nie mam dpf a mam egr działający ...

Aha dzieki za odpowiedz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

podepnę się czy w viki 3.0 cdti musi być emulator po wycięciu dpf i czy wiecie gdzie to można zrobic najlepiej warmińsko -mazurskie i okolice

Nie jest to konieczne. Ale za 100zł to bym wylogował. Tak z myślą o przyszłości. Bo jak zacznie sprawiać problemy to będzie to droższe. A za te kasę to nawet już o czyszczeniu bym zapomniał, szarpaniu itp. W pakiecie zawsze taniej.

Z tym, sie zgodze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> lepiej zapobiegac niz leczyc

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pytanko. Zna ktoś mechaników w Cielimowie niedaleko Gniezna (tam chcę usunąć DPF) czy lepiej jakiś w Poznaniu (jak tak to jaki) z góry dzieki

Jeszcze jedno pytanie. Od ilu stopni załącza się wentylator w Viki 1.9 cdti 150 km, ja dziś miałem lekko powyżej 95 i nic, wcześniej wydawało mi się że przy tej temperaturze silnika już się załączył (tak apropo przestała mi działać klima sprawdzałem szczelna może to jest jakoś powiązane?

ja ci kolego polecam firmę tuneforce w poznaniu robia to dobrze i bez żadnych problemów

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki, a z tym termostatem to coś na ten temat wiesz

Kolego to jest temat o DPF więc tego tematu się trzymaj. A inne problemy - szukaj w odpowiednich tematach.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.