Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
maruss84

Z22se Mocno falujące obroty przy wcisnięciu sprzęgła, czasami gaśnie

Polecane posty

Witam, mam bardzo wkurzający problem w mojej VC Z22SE. Jest to bardzo uciążliwe przy manewrowaniu na parkingu, a wygląda to tak.

Wciskam sprzędło, wrzucam bieg, ruszam delikatnie np. manewrując na parkingu, ponownie wciskam sprzęgło i obroty spadają mi az do 200-300 i nagle skaczą do 1200-1500. Innym razem spadają na 500 i skaczą na 1000 - 1100 (tak jest częściej) Skoki powtarzają się czasami 3 czasami 6 razy, a czasani aż nie przygazuję, różnie też bywa jak wcisnę gaz, czasami uspokoją sie a czasami dalej jest tak samo po zdjęciu nogi z gazu.

Sytuacja powtarza się również czasami przy dojezdzaniu do np. czerwonego swiatła, jade, sprzegło, wrzucam na luz i odroty na 200 i skok pod 1500. Auto potrafi nawet zgasnąć, przy włłącznonej klimie na 3 bieg, gaśnie dośc czesto

Dodam, że auto jest z gazem, ta sytuacja występije na benzynie i na gazie, czyściłem przepustnicę pod gunową rura bez odkrecania całości, nic nie pomogło.

Na zimnym silniku, po nocy auto pracuje ok, dopiero jak sie rozgrzeje to zaczynają się cyrki.

U mechanika pokazło błąd komunikacji ABS z komputerem (CIM? dobrze pamietam? ten moduł w kierownicy) on mówił że to może byc przyczyną.

Tak mocne Falowanie nie występuje cały czac, ale jest dość czesto.

Ktoś miał podobnie? gdzie szukac przyczyny?? jest to bardzo wkur...... do codziennej jazdy, bo auto potrafi mi zgasnąc na środku skrzyżowania.

Edytowano przez maruss84

Przyjrzyj się przepływomierzowi czy nie ma zabrudzonego elementu grzejnego w środku i czy wszystkie przewody dochodzące do kostki przepływomierza są w porządku.

Witam,podepnę się do tematu bo mam podobnie,czasami jak wcisnę sprzęgło to falują obroty ale to nie zawsze i jest jeszcze jedno co spostrzegłem że silnik po nagrzaniu tak jakby stracił na mocy,jak jest zimny to wszystko jest ok,podpiąłem pod komputer i żadnych błędów nie ma,co dalej?

Edytowano przez raadd80

faktycznie, u mnie jest tak samo, na zimnym jak by lepiej sie zbiera, dzis zabiore sie za przepływkę, spróbuję ją przeczyścic.

U mnie problem znikł po wyczyszczeniu przepustnicy. Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

była mocno brudna? odkręcałeś całość czy tylko ta gumową rurę?

Ja czyściłem swoją, w zasadzie to jak zdjąłem rurę od filtra powietrza to było czysto, pod ta okrągłą klapką też nie było praktycznie nic. Jak to wyglądało u ciebie?

Była brudna przepustnica ale jak mocno tego nie wiem,zdjęta została tylko rura i w ruch poszedł spray do czyszczenia układu dolotowego silnika, szybki zabieg ale skuteczny.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.