Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
maruss84

Z22se Mocno falujące obroty przy wcisnięciu sprzęgła, czasami gaśnie

Recommended Posts

Witam, mam bardzo wkurzający problem w mojej VC Z22SE. Jest to bardzo uciążliwe przy manewrowaniu na parkingu, a wygląda to tak.

Wciskam sprzędło, wrzucam bieg, ruszam delikatnie np. manewrując na parkingu, ponownie wciskam sprzęgło i obroty spadają mi az do 200-300 i nagle skaczą do 1200-1500. Innym razem spadają na 500 i skaczą na 1000 - 1100 (tak jest częściej) Skoki powtarzają się czasami 3 czasami 6 razy, a czasani aż nie przygazuję, różnie też bywa jak wcisnę gaz, czasami uspokoją sie a czasami dalej jest tak samo po zdjęciu nogi z gazu.

Sytuacja powtarza się również czasami przy dojezdzaniu do np. czerwonego swiatła, jade, sprzegło, wrzucam na luz i odroty na 200 i skok pod 1500. Auto potrafi nawet zgasnąć, przy włłącznonej klimie na 3 bieg, gaśnie dośc czesto

Dodam, że auto jest z gazem, ta sytuacja występije na benzynie i na gazie, czyściłem przepustnicę pod gunową rura bez odkrecania całości, nic nie pomogło.

Na zimnym silniku, po nocy auto pracuje ok, dopiero jak sie rozgrzeje to zaczynają się cyrki.

U mechanika pokazło błąd komunikacji ABS z komputerem (CIM? dobrze pamietam? ten moduł w kierownicy) on mówił że to może byc przyczyną.

Tak mocne Falowanie nie występuje cały czac, ale jest dość czesto.

Ktoś miał podobnie? gdzie szukac przyczyny?? jest to bardzo wkur...... do codziennej jazdy, bo auto potrafi mi zgasnąc na środku skrzyżowania.

Edited by maruss84

Przyjrzyj się przepływomierzowi czy nie ma zabrudzonego elementu grzejnego w środku i czy wszystkie przewody dochodzące do kostki przepływomierza są w porządku.

Witam,podepnę się do tematu bo mam podobnie,czasami jak wcisnę sprzęgło to falują obroty ale to nie zawsze i jest jeszcze jedno co spostrzegłem że silnik po nagrzaniu tak jakby stracił na mocy,jak jest zimny to wszystko jest ok,podpiąłem pod komputer i żadnych błędów nie ma,co dalej?

Edited by raadd80

faktycznie, u mnie jest tak samo, na zimnym jak by lepiej sie zbiera, dzis zabiore sie za przepływkę, spróbuję ją przeczyścic.

U mnie problem znikł po wyczyszczeniu przepustnicy. Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

była mocno brudna? odkręcałeś całość czy tylko ta gumową rurę?

Ja czyściłem swoją, w zasadzie to jak zdjąłem rurę od filtra powietrza to było czysto, pod ta okrągłą klapką też nie było praktycznie nic. Jak to wyglądało u ciebie?

Była brudna przepustnica ale jak mocno tego nie wiem,zdjęta została tylko rura i w ruch poszedł spray do czyszczenia układu dolotowego silnika, szybki zabieg ale skuteczny.