Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

GoLY

Woda w kabinie

Polecane posty

Witam.

Po ostatnich dwóch deszczowych dniach, zauważyłem że dywanik pod nogami pasażera jest kompletnie mokry. Po jego wyciągnięciu okazało się że można go w zasadzie wyciskać :/

Metodą "Macajewa" doszedłem, że woda podcieka gdzieś z okolic przegrody silnika, zza konsoli środkowej. Zdjąłem schowek, część tapicerki i w okolicy mechanizmów do ogrzewania/klimatyzacji (biały plastik) znalazłem jasną gąbkę - była kompletnie mokra. Po jej naciśnięciu sączyła się z niej woda.

Proszę o pomoc - skąd ta woda mogła się tam wziąć i co to za gąbka. dodam, że okolice filtra kabinowego są suche, odprowadzenia wody z podszybia wydają się być drożne.

Załączam zdjęcia wspomnianej gąbki.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Z góry dzięki za pomoc.

Poczytaj:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a co to oznacza?

sprawdziłeś czy nie? bo to raczej najczęstsza przyczyna

Odgiąłem plastik na podszybiu i w kanałach niczego nie było, więc wydały mi się drożne. Sprawdzę jeszcze raz dla pewności - niestety zaczęło znów padać, więc pewnie dopiero jutro tam zajrzę...

Wsadz w odplywy palce bo czesto wydaje sie ze sa ok a osad zatkal je.Czesto towarzyszy temu odglos chlupania na zakretach.

A czy w tym miejscu gdzie jest ta gąbka, jest jakiś przepust do komory silnika ?

Te splywy w podszybiu ktore czesto sa zatkane prowadza wode do komory silnika i splywa na dol.

Panie kolego najszybszy sposob to nie czekaj na deszcz tylko jak jest ladna pogoda wez kolezanke daj jej w lape weza i pomalu niech wode leje a ty obserwujesz czy ta woda scieka kanalami czy sie zbiera bo jak sie jej stan podnosi to oznacza kanaly zapchane lub jeden tylko a jeden nie wydoli przy duzym deszczu. A jak wszystko tu masz dobrze to bedziem myslec dalej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Pozdrawiam

ja stawiam na zatkany odplyw skroplin klimatyzacji

Czytaj dokładnie kolego , autor tematu napisał że zauważył problem po po deszczu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam.

Po udało mi się zidentyfikować problem i nawet go naprawić. Kolega mati254 był najbliżej...

Woda która spływała na dywanik, to skropliny z klimatyzacji - to że pojawiło się po deszczu to zbieg okoliczności. W suchy dzień po intensywnej pracy klimy zrobiło się to samo, więc byłem już pewien co to. Zabrałem się za przetkanie odpływu, ale nie był zatkany. Szukając dalej okazało się że pęknięty był króciec odchodzący od obudowy klimatyzacji i z niego ciekło. Niestety pierwsza próba dotknięcia go skończyła się jego definitywnym urwaniem. Po jego wyciągnięciu nosił ślad uderzenia z boku jakimś szpikulcem (to uderzenie spowodowało pęknięcie u podstawy). Prawdopodobnie ktoś podczas czyszczenia/przetykania wsadził od strony silnika na siłę jakichś pręcik.

Okazało się że naprawa tego jest poważnym problemem. Ze względu na brak miejsca, nie dało się przykleić oryginalnego króćca. Poradziłem sobie z tym, wsadzając w otwór po króćcu rurkę i uszczelniając ją kitem naprawczym. Póki co trzyma, ale zabawy z tym było pełno.

Dziękuję za porady, myślę że temat do zamknięcia.

Ja tak mialem u siebie. Okazalo sie ze po podniesieniu zaslepki podszybia przy filtrze powietrza byl staw. Przepchalem, woda splynela a dywaniki sie susza. Wody musialo byc poso, bo nawet filtr byl mokry, wiec lepiej co jakis czas tam wsadzic patyk i przetkac,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.