Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

G.R.K.

Pomoc i opinie co do zestawu

Polecane posty

Witajcie, powoli zaczynam rozbudowywać (o ile można to tak nazwać) moje CA i tutaj kilka pytań. Obecnie mam radio kenwood z 1 rca które w Najbliższym tygodniu zostanie zamienione na alpine 9886r. Do tego obecnie mam wzmacniacz boschmann xr222 który zasila głośnik alphard 10". Wszystko ja kablach Hollywood 21mm i gra nawet nieźle, z tym że po przekroczeniu pewnej głośności przód nie zgrywania się z tyłem, w głównej mierze przez bagażnik sedana. Z przodu wygłuszone drzwi i włożone głośniki Helixa dark blue. Jak wiadomo głośniki spięte pod radio zbyt głośno nie grają (powyżej pewnej głośności już po porostu charczą) co do czystości grania nie mam zastrzeżeń.

Teraz moje pytanie - chce kupić wzmacniacz hifonics Zeus 4 kanały - czy podpinać po niego tylko przód osobno tw z oryginalnymi zwrotkami i wf, a skrzynkę zostawić z tym wzmakiem który mam. Czy podpiąć razem tw+wf a tą skrzynkę podpiąć mostkiem, czy w ogóle wywalić tego buszmena i skrzynie a w jego miejsce kupić monoblok z inną skrzynią, lub tylko inna skrzynie i podpiąć pod tego hifonicsa?

Za wszelkie wskazówki i uwagi dziękuję

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

co prawda nie mam dużego doświadczenia, jak oglądam projekty i czytam wypowiedzi osób, które mają wiedzę to wychodzi na to, że najlepiej subka zasilić osobnym wzmacniaczem. A przynajmniej przeważająca część ludzi tak robi. Co do buschmena to firma sama w sobie do najlepszych nie należy chociaż nie znam się i może akurat ten model nie jest najgorszy.

CO o przodu to jeśli Ci się chce i masz pojęcie to na pewno lepiej zagra w bi-ampie.

Głośnika też bym szukał innego do subka ale to zależy jeszcze od tego jakiej muzyki słuchasz, czego oczekujesz, ile chcesz przeznaczyć kasy i miejsca w bagażniku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli chodzi o bi-amp to cały czas jestem w trakcie czytania i uzupełniania wiedzy w tym temacie, na SCA dość szeroko jest to opisane i nie wiem czy mój sprzęt podoła. Dodatkowo przy bi-ampie trzeba aktywne zwrotki do TW zastosować (chyba że można bez ale tego nie doczytałem) a teraz mam oryginalne z helixa i wątpie żeby były aktywne.

Co do buszmena i głośnika (alphard sw 3z) zaskoczyły mnie pozytywnie, jest to sprzęt z poprzedniego samochodu (clio 2) i włożyłem to bardziej na próbę, ale odziwo efekt zaskoczył. Uderzene jak trzeba jest konkretne, a i zejść potrafi równie nisko. Jednak tak jak mówiłem, sedan ma to do siebie że z bagażnia ciężko dźwięk ma ciężko się przedostać, przez co przy głośniejszym słuchaniu występuje wyprzedzenie przodu.

Co do muzyki to nie ograniczam się, od symfoniki przez HH do ciężkiego, szybkiego elektronicznego grania, czyli w sumie najczęściej HS, HC, TC itp. Jednak tak jak mówię nie ograniczam się i lubie dobrej muzyki posłuchać.

Dlatego też cały czas się waham i poczekam na inne opinie.

Jezeli jeszcze nie kupiles radia to zastanow sie nad 9855r, ktore ma aktywna zwrotnice i moglbys podlaczyc glosniki pod Hifona bez zwrotnic pasywnych. Napewno wyjdzie to na duzy plus.

Z tym że 9855 nie ma usb a na tym mi jednak zależy

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Z moich doświadczeń z Bi - Ampem powiem tyle, że moim zdaniem nie warto się w to bawić. Tzn - lepiej walnąć jedną zwrotnicę na cały zestaw, niż osobno i potem przy różnych poziomach głośności rozjeżdżają się czułości poszczególnych głośników - cicho - więcej słychać woofer niż tweeter, potem gdy dam głośniej bardziej słychać tweeter niż woofer, w końcu znalazłem głośność na której grało to w miarę równo i na tej przeważnie słuchałem. Nie długo bo mnie to denerwowało i zmieniłem i radio i wzmaka, i trzasnąłem jedną zwrotnice, przy okazji kabli mniej. Miało by to jakiś sens jakby sprzęt był wyższej klasy, gdzie warto osobno dla TW dobrać wzmaka, osobno dla wooferów i dla subwoofera. U Ciebie patrząc po sprzęcie jaki posiadasz i piszesz że jest w miarę ok skłaniał bym się do 2 kanałów na przód a na suba zrobić mostek i posłuchać.

Mała aktualizacja i duża zmiana planów. Jednostką sterującą będzie pioneer deh-80prs, do tego głośniki eton pow 160.2. A jako że pionek ma aktywną zwrotke to TW będą zasilane sony xm5520 a WF hifonicsem.

Po montażu zobaczę czy zostawiać skrzynkę czy zmienić na inną.

Także dzięki za cenne uwagi, czekam na klocki i montaż, a potem napisze jak gra.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Bardzo dobry ruch z klockami.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.