Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

• Ogłoszenia

• SEMPIK

Zasady Przyjmowania Nowych Klubowiczów   2016.02.28

ZASADY PRZYJMOWANIA NOWYCH KLUBOWICZÓW Każdy ubiegający się o członkostwo w Vectra Klub Polska zobowiązany jest do zapoznania się z n/w zasadami przyjmowania nowych członków do Vectra Klub Polska, obowiązującymi od 10 maja 2006roku. (aktualizacja 05.05.2017r) KWESTIE FORMALNE jakie powinien spełnić kandydat aby zostać przyjętym do grona rekrutów: musi być zarejestrowanym użytkownikiem na forum minimum 30 dni, zapoznać się szczegółowo oraz przestrzegać zasad rekrutacji, zapoznać się i przestrzegać Regulamin Vectra Klub Polska, mieć minimalną ilość postów: 10 w działach technicznych wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny on-line https://forum.vectraklub.pl/registerboard/   UWAGA - FORMULARZE BEZ MINIMALNEJ WYMAGANEJ ILOŚCI POSTÓW ORAZ OSÓB KTÓRE NIE ZAREJESTROWAŁY SIĘ NA FORUM SĄ KASOWANE Po otrzymaniu formularza rejestracyjnego, V-ce Prezes ds. Personalnych nadaje kandydatowi status Rekruta. Od tej chwili rozpoczyna okres rekrutacji który trwa 3 miesiące. Zmiany statusów następują każdego 10,20,30 dnia każdego miesiąca (więc wciągnięcie na listę rekrutów następuje w w/w dni) OBOWIĄZKI REKRUTA Skontaktować się z Przewodniczącym Oddziału, do którego Rekrut chce należeć (lista PO poniżej). Wraz z Przewodniczącym Oddziału ustalić rodzaj i termin wykonania zadania. Uczestniczyć w spotach regionalnym, zlocie ogólnopolskim, bądź innej formie spotkania z Klubowiczami (po prostu dać się poznać osobiście). Czynnie uczestniczyć w życiu Klubu na forum. W miarę możliwości i posiadanej wiedzy pomagać innym użytkownikom w rozwiązaniu problemów.   KRYTERIA PRZYJMOWANIA REKRUTA Przyjmowaniem nowych członków zajmuje się Sekcja Personalna pod nadzorem V-ce Prezesa ds. Personalnych. Członkowie Sekcji Personalnej obserwują każdego Rekruta pod kątem obecności na forum, rzeczowości i kultury wypowiedzi. Zbierają również informacje o Rekrutach od Przewodniczących Oddziałów oraz od innych Klubowiczów. Każdy klubowicz, ma obowiązek zgłosić do sekcji personalnej, każde naruszenie zasad przez Rekruta, uwagi odnośnie jego pozytywnych oraz negatywnych zachowań; Na podstawie zebranych informacji, rozliczenia rodzaju wykonanego zadania, obecności na forum, udziału w dyskusjach, udziału w spotach lub zlotach oraz zaangażowania Rekruta w życie klubowe członkowie Sekcji Personalnej w drodze głosowania podejmują decyzję o przyjęciu/odrzuceniu kandydata. W przypadku negatywnego zakończenia okresu rekrutacji status na forum zmienia się na "forumowicz" bez dodatkowej informacji. Rekrut ma prawo do wystąpienia o ponowny okres próbny po upływie 3 miesięcy. W przypadku pozytywnego zakończenia okresu rekrutacji każdy Rekrut otrzymuje informacje o tym fakcie od V-ce Prezesa ds.Personalnych na PW. Następnie w terminie 14 dni wpłaca składkę na konto klubowe, a po opłaceniu składki zostaje mu nadany status Klubowicza. Wysokość pierwszej składki (wstępnej) uiszczanej przez Rekrutów równa jest zawsze pełnej składce rocznej(60,00 zł). W ramach pierwszej składki Rekrut uzyskuje prawo do wszystkich klubowych zniżek, dostęp do bezpłatnych i płatnych gadżetów klubowych jak również nieograniczony dostęp do klubowych porad technicznych. Każdą kolejną składkę roczną z tytułu członkostwa w Klubie, Klubowicz uiszcza w pełnej wysokości. Jeżeli Rekrut przystąpił do Klubu po dniu 30 czerwca, wysokość kolejnej składki stanowi 50 % składki rocznej. Obowiązek wpłaty składki wynika również z Regulaminu VKP, który Klubowicz akceptuje i zobowiązuje się przestrzegać. Zatem wyłącznie od zaangażowania samego Rekruta zależy jego członkostwo w Vectra Klub Polska LISTA PRZEWODNICZĄCYCH ODDZIAŁÓW:   Dolnośląski-> Glizdowsky Kujawsko-Pomorski -> łobuz Lubelski ->sagi Lubuski -> Hołek Łódzki-> loczek Małopolski -> AVE PDG Mazowiecki -> Pałasz Podkarpacki-> Stavi \Podlaski -> prymula Pomorski-> Margraba Śląski-> G.R.K Świętokrzyskie -> cb2425 UK -> daro1a40 Warmińsko-Mazurski ->k@aarolek Wielkopolski -> Prymel Zachodniopomorski-> Magda  
ble

Zakup telewizora

Polecane posty

Witam,

potrzebuję zakupić telewizor.

Ma on wisieć na ścianie (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie )

odległość od miejsca oglądania do telewizora to jakieś 4-5 metrów

Kompletnie nie znam się na TV chce kupić coś nie za małego ani nie za dużego z dobrą jakością obrazu, a raczej z bardzo dobrą.

Interesuję mnie wejście usb w tv oraz bezproblemowe wyświetlanie napisów do filmów.

Kwota jaką mogę przeznaczyć na telewizor jest uzależniona od jego parametrów i jakości.

Jeżeli są telewizory za 1500pln z dobrą jakością obrazu i wielkościowo idealne na taką odległość to tyle wydam, jeżeli ta kwota będzie za mała wyda się więcej:) Może jest tutaj ktoś kto może doradzić jakiś dobry sprzęt

Jeżeli chodzi o moje preferencje sprzętowe to odpada samsung bo od wielu lat uważam tą markę za drogie g**no.

Pozdrawiam.

Polecam LG, gwarancja juz dawno sie skończyła a śmiga nadal, jedyna ich wada, to słabe piloty.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tu jest sporo info

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

no kolego 4-5 metrów za 1500 zeta zapomnij telewizor co najmniej 50 cali a tu za dobre to powyżej 3 tyś i nie sugeruj się tym co było kiedyś jeśli chodzi o odległość od telewizora , ja mam w tej chwili 47 i oglądam średnio 2,5 -3 metry i jest ok a polecić raczej nie polecam bo każdy dzisiaj to szajs wszystko zależy od szczęścia na jaki model trafisz ja obecnie mam Philips 47PFS7509 i jedni chwalą a inni piszą że szajs ja ogólnie jestem zadowolony , najlepiej wejdź na fora tematyczne i poczytaj np. takie

ogólnie ja jestem uprzedzony międzyinnymi do LG , Samsung , ale np. Toschiba robi dobre telewizory

ja posiadam obie marki, LG ma 7 lat a Samsung 1,5 roku i z obu jestem zadowolony, wiadomo nie moge ich porownac bo jest spora roznica w ich wyposazeniu i mozliwosciach ale np LG do dzis dziala bez zarzutu

jak sam pisales wszystko zalezy od szczescia jak trafisz, wiec spokojnie moge obie te marki polecic

jednakze 5m od miejsca siedzenia to 50" jest minimum aby mialo to jakis efekt

i jest jeszcze jedna święta zasada , zawsze kupujemy rozmiar o jeden większy niż pierwotnie planowaliśmy , tak było np. u mnie miał być 42 bo małe mieszkanie 2,5 m do telewizora a teraz widzę że była by to fatalna pomyłka

Dokładnie tak jak piszecie. Ja kupiłem Panasonica 50 cali ale gdyby tylko wtedy budżet pozwolił to 55 lub 60 byłby lepszy. Niestety przy tym modelu to było już kupę szelestów.

Ja mam w pokoju (4 x 4,5m) LG 55LA6208 i nie powiem złego słowa. Odległość ok 3,2 m

50 cali to minimum na tą odległość

przemnóż budżet x 2 i może znajdziesz coś z dolnej półki

jak odrzucasz Samsunga to szukaj LG bo poniżej to już nic sensownego

Bez USB to już raczej TV nie kupisz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> - mało który nie ma hdmi

FullHD to absolutne minimum,

Jak ma wisieć to celowałbym w obsługę wi-fi ale przy ograniczonym budżecie będzie ciężko

dzięki za porady.

LG w mojej opinii jest ok. Do tej pory mam w domu kineskopowy 20" LG który ma z 18 lat i działa do tej pory

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko pilot czasem nie reaguje.

Co do kwoty to podałem to 1500 tak dla przykładu bo jak przeglądałem w sklepach ostatnio to jakies 42 czy 47" były po 1800 ale nic mi nie mówi ich specyfikacja.

Chcę zakupić coś sensownego co podziała kilka lat ( o ile się nie zepsuje) dlatego mogę wydać 3 czy też 4k. Nie chciałbym na pewno zbliżać się do kwoty 5000 to wg mnie to jest trochę przesada jak na moje wymagania i częstotliwość użytkowania sprzętu.

Tylko tak dużo jest LEDów jak z ich jakością obrazu?

Przykładowe kilka sztuk

1.

2.

3.

To samo co wyżej . Płacisz za 4K a nie ma na to filmów.

Ja za jakiś czas będę szukał coś podobnego do tego z 3 linku.

Tylko z wi-fi żeby jak nie ma nic w tv włączyć internet i you tube.

O cos w tym stylu.

tzn jeżeli chodzi o 3D jest to dla mnie zbędne. Od początku jak to wprowadzali było to dla mnie niepotrzebną głupotą. Jeżeli działa to tak jak w kinie to ja podziękuję.

A że akurat ten telewizor który podałem ma już to 3D to trudno i tak korzystać nie będę.

Ale jak z czegoś nie korzystasz (3D /4k) to po co za to płacić.

Poczytaj na temat częstotliwosci odswierzania.

Bo 100Hz i 100hz w przypadku technologi MSI lub CMR to zupełnie co innego.

Po to że w TV z 3d matryca jest lepsza

Ja używam od 3 lat Philipsa mimo, ze chce żeby się zepsuł (kupiłem przedłużona gwarancję) to działa i działa a jest często używany. Choć pod względem interfejsu/ szybkości działania jest tragedia nieraz jak złapie zwieche to się wyłącza obraz. Pod względem obrazu jest ok, ma jakieś bajery 3d i smart ale nie używam.

Ja bym ci polecił Samsunga h 6200/6400. Mój syn ma taki tylko, że 40" ale są też większe rozmiarowo i w porównaniu do mojego tv jest niebo a ziemia. Szybciutki,ładny obraz a w razie czego ma smarta i 3d.

Co do 3d jeśli nie używasz to i tak się przyda bo telewizory z 3d mają prawdziwe 200hz co się przydaje w grach / oglądaniu meczów. Gdzie inne mogą mieć matrycę 50hz polepszana na 100Hz czy więcej.

Edytowano przez Jari74

Co to znaczy lepsza ??

Matryce używane do produkcji 3DTV są szybsze, nie mają efektu podążającego obrazu, czas odświeżania G2G jest lepszy, tak samo jak i odzwierciedlenie kolorów.

Pytam bo będę za jakiś czas zmieniał i może warto do tego 3D dołożyć.

Co do jakości obrazu , odzwierciedlania kolorów itd to jest to indywidualna sprawa .

Ja ze swej strony polecam forum.

Sam użytkuje lcd Toshiba \made in Poland , tak tak to nie żart\ spełnia moje oczekiwania. Przy tej odległości jak koledzy napisali min . 50 cali bym celował. I nie daj się nabrać na 3D i inne zbędne duperele z których nie będziesz korzystał.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez B@rtecki

Pomyslalbym na Twoim miejscu o czyms takim:

Seria 6 była wadliwa coś było z matrycami nawet Samsung się przyznał do tego jak koledzy z hdforum zrobili dym

czyli mimo ze nie chce 3D to szukać z 3D bo jakość lepsza ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ps. wszystkie samsungi obojetnie jak dobre odpadaja.

Uprzedzenie do samsunga ?
Na swoj nie moge narzekac- 2 lata uzytkowania, ostatnio w ciezkich warunkach (latorosl potrafi cuda wyczyniac, pukanie zabawkami po matrycy to codziennosc- zero rys jak do tej pory i wszystko smiga, wkoncu musze sie zmobilizowac i powiesic na scianie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )
Porownywalem z soniaczem- poza cena (sony sporo drozszy) roznic nie widzialem, LG do mnie nie przemawia.
3D- czasami milo sobie ogladnac jakis film, trzeba tylko dobrze sprzet ustawic.
Toshiba- slyszalem sporo dobrych opini, lecz nie mialem okazji testowac.
Z tanszych thomson- ma znajomy i sobie chwali.
Tez bylem sceptyczny co do samsunga, ale zaryzykowalem i narazie nie zaluje.
Pozdrawiam.

dare40 o jakich latach(linia C,D,ES......)produkcji tej serii 6 mówisz?

Sony bierze matryce od samsunga

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:">

LG lepią w Mławie,FUNAI daję gwarancję 5 lat bez dopłat.

Edytowano przez czaro3000

recces - po prostu nie lubię samsunga, co za tym idzie nie chce od nich żadnego sprzętu, nawet jak by był o połowe tańszy to bym nie kupił. Tak mam.

Oglądałem dziś kilka modeli w Saturnie, Pan sprzedawca usilnie proponował Samsunga z jego "genialnym Android TV"

1. LG 49UB830V UHD

2. Panasonic TX-48AS640E

3. LG 47LB730V.AEE

Cenowo to chyba wychodzi poczynając od Panasonika za 2499 przez LG nr.3 2789 i kończąc na LG nr.1 za 3499

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.