Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Platronics

Spadają obroty i praca jakby na 3 cylindrach x18e1

Polecane posty

Witam

Niestety i mnie dopadła usterka vectry... silnik x18e1 + gaz kombi. Samochód po ok 4 gadzinach stania zaraz po odpaleniu wkręca się na 1,4 Tyś obrotów i spada a za chwilę cały samochód drży od silnika, silnik wtedy chodzi jakby na 3 cylindrach i czuć intensywną woń benzyny. Po dodaniu gazu wkręca się na obroty ale z dużym opóźnieniem. Wystarczy odczekać i przy gazować ze 3-4 minuty i silnik działa prawidłowo. Opiszę wczorajszy przypadek jak samochód stał 4 dni. Temperatura była ok 20st C, wsiadłem do opla i uruchomiłem silnik, oczywiście zaczęło szarpać itd... natomiast kiedy się przełączył na gaz i nabrał temperatury chodził bez zarzutu... wycofałem i ruszyłem do przodu a tu zdziwienie kiedy gaz po wciśnięciu działa z opóźnieniem i ledwo auto ruszało. Przejechałem 3 kilometry i było ok do czasu jak przełączyłem na benzynę i dodałem do końca gazu wtedy auto strzeliło z tłumika ruszyło ale podczas jazdy ze stałą prędkością 90km/h szarpało jakby synchronicznie blokowało coś i cofało auto, zatrzymałem się i zgasiłem silnik a po odpaleniu znów charakterystyczna woń gazu i benzyny ale auto już działało normalnie. Proszę o podpowiedź co to może być bo już nerwy tracę :-( Serdecznie dziękuję za podpowiedzi.

Silnik to raczej X18XE1

Błędów brak ??

Jaki gaz ??

Błędów brak a gaz to Stag 4 plus zakładany ok 2 lata temu. Martwi mnie to że silnik podczas szarpania "cofania" reaguje tak samo na benzynie i gazie podczas jazdy. Wcześniej to silnik jak rakieta, spokojnie audi czy bmw 1.8 bierze bez problemów jakby miało ze 140KM, nawet audi 1.8 turbo miało problemy żeby prześcignąć a tu teraz taka usterka...

Po próbach i testach jest winny... Brudna przepustnica, wyczyszczona tylko płynem dała duży efekt że auto jeździło. Poproszę tylko o sklep (najlepiej internetowy) gdzie kupię uszczelkę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Platronics

Kolego napisz czym czysciles bo u siebie mam problem z wolnym opadaniem obrotów

Crazy ja czyściłem w VB i VC takim szprejem do hamulców za ok 10pln.

Tzw zmywacz do hamulców, tylko czy potem nie będzie tam za.sucho?

Bo strasznie odtluszcza może później wd40 psiknac?

Moim zdaniem ten szprej do hamulców jest ok i nie trzeba potem nic sparować i psikać wudekiem.

Czymś takim czyściłem .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zamówię sobie w pracy z car technic z IC bodajże puszka 500ml 7 zl.szef płaci, zobaczymy podzialamy i dam znać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.