Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Platronics

Spadają obroty i praca jakby na 3 cylindrach x18e1

Recommended Posts

Witam

Niestety i mnie dopadła usterka vectry... silnik x18e1 + gaz kombi. Samochód po ok 4 gadzinach stania zaraz po odpaleniu wkręca się na 1,4 Tyś obrotów i spada a za chwilę cały samochód drży od silnika, silnik wtedy chodzi jakby na 3 cylindrach i czuć intensywną woń benzyny. Po dodaniu gazu wkręca się na obroty ale z dużym opóźnieniem. Wystarczy odczekać i przy gazować ze 3-4 minuty i silnik działa prawidłowo. Opiszę wczorajszy przypadek jak samochód stał 4 dni. Temperatura była ok 20st C, wsiadłem do opla i uruchomiłem silnik, oczywiście zaczęło szarpać itd... natomiast kiedy się przełączył na gaz i nabrał temperatury chodził bez zarzutu... wycofałem i ruszyłem do przodu a tu zdziwienie kiedy gaz po wciśnięciu działa z opóźnieniem i ledwo auto ruszało. Przejechałem 3 kilometry i było ok do czasu jak przełączyłem na benzynę i dodałem do końca gazu wtedy auto strzeliło z tłumika ruszyło ale podczas jazdy ze stałą prędkością 90km/h szarpało jakby synchronicznie blokowało coś i cofało auto, zatrzymałem się i zgasiłem silnik a po odpaleniu znów charakterystyczna woń gazu i benzyny ale auto już działało normalnie. Proszę o podpowiedź co to może być bo już nerwy tracę :-( Serdecznie dziękuję za podpowiedzi.

Silnik to raczej X18XE1

Błędów brak ??

Jaki gaz ??

Błędów brak a gaz to Stag 4 plus zakładany ok 2 lata temu. Martwi mnie to że silnik podczas szarpania "cofania" reaguje tak samo na benzynie i gazie podczas jazdy. Wcześniej to silnik jak rakieta, spokojnie audi czy bmw 1.8 bierze bez problemów jakby miało ze 140KM, nawet audi 1.8 turbo miało problemy żeby prześcignąć a tu teraz taka usterka...

Po próbach i testach jest winny... Brudna przepustnica, wyczyszczona tylko płynem dała duży efekt że auto jeździło. Poproszę tylko o sklep (najlepiej internetowy) gdzie kupię uszczelkę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Platronics

Kolego napisz czym czysciles bo u siebie mam problem z wolnym opadaniem obrotów

Crazy ja czyściłem w VB i VC takim szprejem do hamulców za ok 10pln.

Tzw zmywacz do hamulców, tylko czy potem nie będzie tam za.sucho?

Bo strasznie odtluszcza może później wd40 psiknac?

Moim zdaniem ten szprej do hamulców jest ok i nie trzeba potem nic sparować i psikać wudekiem.

Czymś takim czyściłem .

Please login or register to see this link.

Zamówię sobie w pracy z car technic z IC bodajże puszka 500ml 7 zl.szef płaci, zobaczymy podzialamy i dam znać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">