Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

elrafael

Ciepłe powietrze z kratek nadmuchu.

Polecane posty

Witam, ma problem z ciepłym z nadmuchu. Klimatyzacja manualna, po zagrzaniu się silnika i po ustawieniu pokrętła ciepłego powietrza na najniższą temperaturę leci letnie powietrze z kratek ( klimatyzacja wyłączona). Gdy jest silnik zimny to ten problem nie występuje, jak zdiagnozować przyczynę? Myślę że jest to zawór nagrzewnicy lub coś z jego sterowaniem, jak się do niego dostać.

Edytowano przez elrafael

a skąd te zimne powietrze ma się brać w lecie skoro klima wyłączona?

Tak jak pisałem wcześniej że do póki silnik samochodu się nie na grzeje to leci takie powietrze jak ma otoczenie. Jak silnik ma temperaturę 90 stopni to leci zdecydowanie cieplejsze. Taki objaw wystepuje też przy ujemnych temperaturach.

Po nagrzaniu silnika i ustawieniu na najniższa temp bez klimy zawsze tak będzie, będzie zassysal powietrze i taką temperature bedziesz miał jak otoczenie na zewnątrz

Tak, tylko ta temperatura nadmuchu jest wyższa po nagrzaniu silnika niż przed nagrzaniem. Nie jest to mój pierwszy samochód i w rzadnym tak nie miałem. Co prawda jest to mój pierwszy Opel ale chyba ostatni.

Nadmuch ciagnie powietrze z komory silnika.Silnik sie nagrzewa i podgrzewa powietrze w komorze dlatego masz cieple powietrze.

Nie wydaje mi się żeby tak było bo powietrze z nadmuchu jest pobierane z podszybia na zewnątrz komory silnika a nie z komory silnika. Po włączeniu obiegu zamkniętego jest ta sama sytuacjia.

Gdyby tak bylo ze nadmuch ciagnie powietrze tylko z podszybia to nie czuc by bylo spalin w aucie jak np.kolektor nieszczelny.

Jezeli nie daje Ci to spokoju to spawdzil bym klape powietrza cieplego i zimnego oraz ich silniczki.One sa w kolorach niebieskim i czerwonym.Na pewno jezeli sa jakies problemy z nimi to komputer zapisze bledy.Warto tez sprwdzic je fizycznie.To te dwa na zdjeciu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Edytowano przez matoslaw

Dzięki i o to mi chodziło, a od której strony mogę się do nich dostać? Podłączenie komputerem nic nie dało bo się chyba z manualną klimatyzacją nie łączy .

Tez sie do tematu podepne tyle ze u mnie czasem zawieje cieplym powietrzem a po chwile chlodnym (temp otoczenia), przy wylaczonej klimie.

Podłącz op coma i sprawdź czy wywali jakiś błąd czujnika temperatury.

Jeżeli nie to w blokach pomiarowych sprawdź temperatury ustawienia i podglądnij czy są takie same jak będziesz przekrecal temp. Na climatronicu

Sproboje OP-COMa na Win 10 odpalic

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam. Niestety Panowie mam klimatyzację manualną i podłączenie komputera ni nie daje. Podejrzewam że zawór od nagrzewnicy nie zamyka się do końca i z tąd letni nadmuch.

Ja mam podobne objawy.

Po uruchomieniu silnika (climatronic wyłączony, temperatura ustawiona na minimum) z kratek nawiewu leci ciepłe a nawet gorące powietrze. Dzieje się tak gdy silnik jest rozgrzany. Przy zimnym silniku problem nie występuje.

Bloki pomiarowe op-coma pokazują taki problem:

sygnał sprzężenia zwrotnego dmuchawy - usterka

Czy ktoś wie co dokładnie jest nie tak z dmuchawą?

Edytowano przez carl0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.