Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Miszczu

Zatarte sprzegło w sprężarce

Polecane posty

Witam. Byłem dzisiaj u mechanika chciałem sprawdzić klime, okazało się że sprężarka ma zatarte sprzegło i chodziła cały czas na pusto bez smarowanie. Stwierdzenie mechanika że wymiana będzie nieopłacalna bo wyjdzie coś kobo 2tyś, bo by trzeba wymienić wszystkie części. Czy nie wystarczy jak wymienię samą sprężarkę ? Dlaczego reszta części miała by się popsuć ?

Jeśli trzeba wymienić to tylko sprężarkę, koszt regenerowanej na gwarancji ok 400zł, wymienić możesz sam. Ja bym jeszcze podjechał do innego magika bo ten Cię ewidentnie chce naciągnąć więc i sprawa z zatartym sprzęgłem może być wątpliwa

Dzieki za odpowiedz. A znasz może kogoś na śląsku kto zajmuje się regeneracją ? Dziwi mnie fakt że niby sprężarka działa cały czas a jak włączam przycisk z klimy to ewidentnie silnik dostaje opór więc teoria mechanika wydawała mi się wątpliwa, ale postaram się poszukać innego mechanika i zobaczymy

Skoro czuc jak w momencie wciśnięcia przycisku silnik jest dodatkowo obciążany to sprężarka dopiero wtedy się załącza a nie chodzi cały czas. Może powiedz co Ci się dzieje z klimą? że byłeś u mechanika. Ze Śląska nie znam ale na allegro jest dużo firm, które sie tym zajmują

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Właśnie tą sama aukcję znalazłem dzieki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czynnika nie ma. Pojechałem znaleźć dziurę a mechanik mi wyjeżdża że to będzie nie opłacalne. A dziury szukał szukał ale nie znalazł. Rok temu nabił mi kumpel klime czynnikiem i działało wszystko do zimy więc dziura pewnie gdzieś jest, ale niestety też jej nie znaleźliśmy.

A kontrast wraz z czynnikiem był nabijany? Wtedy pod uv szybko znajdziesz nieszczelność

Oprócz sprężarki warto w Twoim wypadku wymienić osuszacz skoro układ jest nieszczelny. Koszt około 100zł a masz pewność już na lata, że ten element jest sprawny w 100%

Dokładnie po każdym rozszczelnieniu układu należy wymieniać osuszacz.

niestety sprawdzał tylko azotem pewnie dlatego nic nie znalazł. To jednak jest nadzieja dla mojej klimy a ja już ją spisałem na straty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzięki za porady

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.