Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Miszczu

Zatarte sprzegło w sprężarce

Recommended Posts

Witam. Byłem dzisiaj u mechanika chciałem sprawdzić klime, okazało się że sprężarka ma zatarte sprzegło i chodziła cały czas na pusto bez smarowanie. Stwierdzenie mechanika że wymiana będzie nieopłacalna bo wyjdzie coś kobo 2tyś, bo by trzeba wymienić wszystkie części. Czy nie wystarczy jak wymienię samą sprężarkę ? Dlaczego reszta części miała by się popsuć ?

Jeśli trzeba wymienić to tylko sprężarkę, koszt regenerowanej na gwarancji ok 400zł, wymienić możesz sam. Ja bym jeszcze podjechał do innego magika bo ten Cię ewidentnie chce naciągnąć więc i sprawa z zatartym sprzęgłem może być wątpliwa

Dzieki za odpowiedz. A znasz może kogoś na śląsku kto zajmuje się regeneracją ? Dziwi mnie fakt że niby sprężarka działa cały czas a jak włączam przycisk z klimy to ewidentnie silnik dostaje opór więc teoria mechanika wydawała mi się wątpliwa, ale postaram się poszukać innego mechanika i zobaczymy

Skoro czuc jak w momencie wciśnięcia przycisku silnik jest dodatkowo obciążany to sprężarka dopiero wtedy się załącza a nie chodzi cały czas. Może powiedz co Ci się dzieje z klimą? że byłeś u mechanika. Ze Śląska nie znam ale na allegro jest dużo firm, które sie tym zajmują

Please login or register to see this link.

Właśnie tą sama aukcję znalazłem dzieki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czynnika nie ma. Pojechałem znaleźć dziurę a mechanik mi wyjeżdża że to będzie nie opłacalne. A dziury szukał szukał ale nie znalazł. Rok temu nabił mi kumpel klime czynnikiem i działało wszystko do zimy więc dziura pewnie gdzieś jest, ale niestety też jej nie znaleźliśmy.

A kontrast wraz z czynnikiem był nabijany? Wtedy pod uv szybko znajdziesz nieszczelność

Oprócz sprężarki warto w Twoim wypadku wymienić osuszacz skoro układ jest nieszczelny. Koszt około 100zł a masz pewność już na lata, że ten element jest sprawny w 100%

Dokładnie po każdym rozszczelnieniu układu należy wymieniać osuszacz.

niestety sprawdzał tylko azotem pewnie dlatego nic nie znalazł. To jednak jest nadzieja dla mojej klimy a ja już ją spisałem na straty

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzięki za porady