Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
cybernetic87

Zawieszenie vs Mechanicy VB

Recommended Posts

No to jeszcze jeden temacik, skoro już się zarejestrowałem - więc tak.

Byłem sobie na sprawdzeniu zawieszenia w pobliskim warsztacie - podnośnik, brecha i wszystkim tam poszarpali, okazało się że do roboty jest WSZYSTKO, totalnie wszystko, wycenili całość na ponad 2000zł

tuleje, sworznie, drążki, stabilizatory, amory - no totalnie wszystko do wymiany, jeszcze doszukali się łożyska w jednym kole, a amorach to ogólnie powiedzieli, że wylane, a najlepiej to powiedzieli żeby wahacze całe powymieniac.

Jakiś czas później znajomy mechanik robił mi rozrząd to poprosiłem go by sprawdził zawieszenie, wg niego sworznie wahacza, drążki i gumy TYLKO do wymiany.

Na sam koniec pojechałem na zaprzyjaźnioną stację diagnostyczną, na rolki i szarpaki, wyszło ze amory przód 70 - 60, tył około 55 oba..... hamulce wsio ok, no i gostek wlazł na kanał poszarpał i powiedział że do wymiany są JEDYNIE łączniki i gumy. A, no i gość ze stacji powiedział, że póki co to są luzy na tych gumach i łącznikach i że jak zrobie to mam podjechać i wtedy zobaczy ewentualne inne luzy bo teraz nie może (?)

Teraz to już nie wiem komu tu wierzyć, mogło na szarpakach nie wyjść to co widzieli na podnośniku ??

Edited by cybernetic87

Hehehe... klasyka :-)

Mechaniory najchętniej wymienili by od razu pół auta, bo i zarobek wtedy największy.

Skup się na tym co doradził kumpel, do tego dołóż te łączniki, bo to groszowa sprawa

i dopiero wtedy bierz się za resztę, jeśli oczywiście będzie taka potrzeba.

--

nelson

zacznij od tego co możesz zrobić sam czyli:

wymiana łączników stabilizatora przód i tył.

wymiana gum stabilizatora przedniego i tylnego.

wymiana amortyzatorów.

nawet pokusiłbym się o wymianę sworzni wahacza. (pewnie są przynitowane ale skoro kolega mechanik to zawieś mu tylko wahacze niech wybije nity a ty tylko zamocujesz nowe sworznie)

To zrobisz spokojnie sam. Odejdzie ci wiele stuków.

coś mi bardzo wali z tyłu, w lewym kole, jak nieraz szybciej przejadę przez próg zwalniający to zaje***** tak jakbym w kamień przywalił, huk niezły. teraz na prograch zwalniających już do 5kmh zwalniam, aż trąbią

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo sie boje tego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

mówili że to tuleja się wbija i tak huknie wtedy :/

Mam pytanie o mocowanie wachacza tyl do nadwozia te sruby maja nakretke od góry czy gwint jest w nadwoziu?

gwint w nadwoziu

cybernetic

Obstawiam główną tuleję tylnego wahacza. Radzę wymienić wszystkie za jednym rzutem bo oszczędzisz na robocie.

Wymień ją bo zabijesz wahacz i mocowanie.

Co do mechaników.

Tak to jest teraz, że wymienili by pół auta. Kasa musi się zgadzać.

Jak chcesz to sam sprawdzić to właź pod auto, łom w garść i szarpanie.