Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

l.rojber

Po wymianie oleju coś brzęczy

Polecane posty

Witam,

Dziś byłem wymienić olej i filtry w mojej Viki 1,8 16V +LPG.

Odkąd ją kupiłem był lany Mobil 1 10w40. Został wymieniony filtr powietrza oraz filtr oleju.

Facet wziął 140 zł (chyba tylko) 80 za 4 litry oleju 20 za filtr oleju i 40 za filtr powietrza ale nie w tym problem. Po przyjeździe do domu jak Viki stała w miejscu słychać dziwne brzęki tak jakby ktoś kluczami cicho brzęczał. Dziwny odgłos ustaje w momencie gdy samochód jest w ruchu. Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju objawami po wymianie oleju? Dodam, iż żadna kontrolka mi się nie świeci. Normalnie bym do nich zadzwonił jednak już weekend a dopiero od pon otwarte i boję się, że może czegoś nie dokręcił albo za mało oleju wlał i przez to do poniedziałku coś może się stać :/

Z góry dzięki za odpowiedź.

Stan oleju możesz sam sprawdzić. Może jakaś osłona plastikowa na silniku jest poluzowana?

początkowo też myślałem o pokrywie, odkręciłem i przykręciłem ją na nowo. Za ok 30 min pójdę sprawdzić stan oleju jak trochę silnij ostygnie.

Stan oleju powinno się sprawdzać na ciepłym silniku. Około 5 minut po wyłączeniu silnika

Stan jest ok. pod ostatnią kreskę. Niżej nie może być bo mi wyskakuje kontrolka na desce na dłuższych trasach :/

Czyli wszystko wygląda ok. Albo jesteś przeczulony, albo mechanik zapomniał wyciągnąć jakiegoś narzędzia spod maski. Bo po takim serwisie niewiele jest rzeczy które mógł odkręcić a potem źle dokręcić.

No i oczywiście mogło zepsuć się coś zupełnie innego, taki zbieg okoliczności.

Sądzę, że do poniedziałku auto Ci się nierozpadnie

mi się raz zdarzyło przy silniku zostawić pare kluczy (jakaś nasadka i chyba płaski) xD może zapomniał przy wymianie sobie ich wyciągnąć i drgają na luzie.

Dobra dzięki za szybką odpowiedź

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> może i jestem przeczulony albo coś specjalnie popsuł żeby do niego wrócić...

Sprawdz blaszana oslone kolektora wydechowego, wokol srub mocujacych wdaje sie korozja i taka oslona wydaje sie byc przykrecona ale jak w nia postukasz okazuje sie ze lata. Moze akurat dokonczyla zywota. Jesli tak daj wieksze podkladki pod sruby tak zeby ja trzymaly. Uwazaj przy odkrecaniu przegrzane sruby latwa pekaja nalezy zalac duza iloscia WD40.

Dzięki za odpowiedź, podjechałem do nich i się wyjaśniło. Zbieg okoliczności, że akurat coś z klimą się stało. Albo jakiś paproch wleciał albo mam jakieś łożyska do wymiany, ponieważ po ustawieniu nadmuchu na 0 brzęczenie ustaje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.