Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
maroslaf

Chrobotanie na "1" przy żwawym ruszaniu - pilne, pomocy

Polecane posty

Witam Panów

W przyszły piątek jadę do Niemiec na 2 tyg. i potrzebuję szybkiej trafnej diagnozy, żebym mógł naprawić szybko autko.

Stworzyłem temat w tym dziale bo może pasować do skrzyni jak i do zawieszenia (ale wg mnie bardziej do skrzyni)

Dziś rano jadąc do pracy odkryłem że coś się dzieje z moją Viki.

Przy żwawym ruszaniu (zapięta "1" i większe obroty - ok 1500-1700 - nie zwróciłem zbytnio uwagi) usłyszałem tyrkotanie, które ustało w momencie gdy odpuściłem gazu lub auto nabrało już jakiegoś pędu.

Druga dziwna sprawa jaka się dzieje to przy hamowaniu słyszałem tylko jedno puknięcie, w zasadzie przed zatrzymaniem auta.

Żeby naprowadzić Państwa na to co mogło się stać, dzień wcześniej, przy obsadzie 4 osób na pokładzie, ruszyłem w ten sam sposób może nawet żwawiej, lekko buksując kołami po kostce brukowej na lekko skręconych w lewo kołach i usłyszałem jakieś chrobotnięcie.

Dziś w drodze do pracy sprawdziłem kiedy zachodzi owo chrobotanie i wyszło, że dzieje się to tylko w momencie gdy staram się szybciej ruszyć. Przy zapiętych wyższych biegach (na mieście doszedłem do 4) nic się nie dzieje, przy wyższych obrotach (doszedłem do 3-3,5tyś) nic się nie dzieje. Sytuacja powtarza się (wg mnie) tylko wtedy gdy do kół przykładam większą moc/moment - a na "2", "3", itd zrywa nie zrobię dizlem.

Po pracy będę jeszcze sprawdzał czy ruszanie z "2" wygląda podobnie, oraz czy ruszanie na skręconych kołach daje ten sam efekt. Wtedy będę wiedział gdzie szukać.

Pytanie:

"O co chodzi z moim autkiem?"

Silnik x20dth

Skrzynia F23

Proszę o pomoc w diagnozie, sposób naprawy i jej orientacyjne koszty.

Pozdr.

Marek

PS. Przypomniałem sobie że wcześniej zdarzało mi się wchodzić na ciasne rondo i przy zapiętej "3", dodawaniu lekko gazu i przy skręconych kołach w lewo miałem wrażenie że coś delikatnie mi tyrkocze, coś a'la łożysko (nie wiem może jest to powiązane)

Edytowano przez maroslaf

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Sworzeń wahacza może to być lecz nie musi, temat do glebszego sprawdzenia zawieszenia
  • Upvote 1

Witam

Jak sprawdzić przeguby "pod blokiem"? Dziś będę u teściów to będę miał do dyspozycji kanał - mógłbym zerknąć.

Równo miesiąc temu byłem na szarpakach, na corocznym przeglądzie - nic prócz łączników stabilizatora (przód, lewy) i delikatnego, dosłownie delikatnego luzu na 1 tulei na tylnym, prawym wahaczu, przy zwrotnicy.

Zawsze mówię mojemu mechanikowi że ma przetrzepać auto i nie podbijać dowodu póki nie zrobię. Wole wydać pieniądz niż patrzeć jak elementy zawieszenia mi "wylatają" przy prędkości.

Dzięki za szybką odpowiedź

Pozdr.

Marek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Skrec kołami na maxa w jedną stronę i rusz żwawiej, jak strzela to przeguby.
  • Upvote 1

Na prostych kołach mi tyrkocze przy szybszym ruszaniu, rozumiem że na skręconych powinno być głośniej i zabawniej?

Głośniej a czy zabawniej zależy dla kogo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

• Upvote 1

Witam

Problem rozwiązany, rozwiązanie w linku. Dzięki za pomoc!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

(rozwalona EFEKTOWNIE poducha od str. skrzyni biegów)

Jutro jadę do mojego mechanika - sam bym to zrobił ale nie tym razem bo za mało czasu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Pozdr

Marek

Edytowano przez maroslaf

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.