Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

18bbdsz

vectra B 2.0 DTL grzeje sie co może być grane

Recommended Posts

Witam posiadam vectre B 2.0 DTL. Zawsze miałem temperaturke poniżej 90 stopni. ostatnio rozszczelniła się i wymieniłem węzę. Zalałem płynem i szczerze teraz boje sie jeździć bo się grzeje prawie do 100 stopni no i raz skacze pod setke a raz siedzi pod 90 stopni bez różnicy czy jeździa czy stoi odpalona. Co może być przyczyną POMÓZCIE prosze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

z góry bardzo gorąco dziękuje

Trza by sprawdzić termostat. Wyjąć, wrzucić do gara z wodą, i zagotować. Sprawdzić czy się otwiera. I tak parę razy, aby zobaczyć czy na pewno otwiera się w takim samym stopniu za każdym razem.

Odpowietrzyć układ chłodzenia.

Please login or register to see this quote.

Dziękuję, dobranoc.

Powinien się sam odpowietrzyć skoro silnik już osiągnął temp. roboczą.

Zrobimy tak samo u mnie, jak się zesra motor, sponsorujesz nowy ?

o co Ci chodzi?

chodzi mi o to, że możemy zrobić tak samo u mnie, tzn, wylejemy płyn, nalejemy do pelna i pojedziesz autem, niech sie zagrzeje do pełnego, myślisz se się sam odpowietrzy ? jezeli tak myślisz, załóżmy się o nowy motor do mojego samochodu.

Pierdoły opowiadasz w co drugim wątku, tyle myśle.

A myślisz, że jak u siebie wymieniałem płyn to jak odpowietrzyłem?? To jest układ ciśnieniowy. Po zagrzaniu powinien sam się odpowietrzyć. Wtedy trzeba tylko płyn uzupełnić do właściwego poziomu i tyle. No i jakoś silnik cały czas mam ten sam... I nie ja jedyny!

zacytuj chociaż dwa

Nie odpowietrzy się a w szczególności mały obieg i układ ogrzewania nie ma odpowietrznika układ zamknięty.

Ludzie co wy gadacie??!! a jak niby chcecie to odpowietrzyc?? czy ktos widział gdzies w vb odpowietrznik układu chłodzenia? Bo ja nie... wiec jak chcecie to odpowietrzac? Może popuszczacie wężę żeby powietrze zeszło? Śmiać mi sie chce.... marcinek180 ma racje... uklad chłodzenia w vb odpowietrza sie sam. A do założyciela tematu. Jeśli grzeje sie do 100 a potem spada to nie ma sie czym przejmowac:) gorzej jak by sie grzał do czerwonego pola.

W instrukcji pisze że sam się odpowietrza a w życiu jest co innego każdy mechanik ci powie że należy odpowietrzyć układ chłodzenia po wymianie płynu najprościej nie zakręcając korka i niech silnik popracuje na wolnych obrotach tak długo aż zacznie lecieć ciepłe powietrze z nagrzewnicy w kabinie.

Bo np z chłodniczki ogrzewania nigdy nie zleci stary płyn a jak go ściągniesz pompką i zalejesz nowy płyn to do niej nie wleci ci płyn tam masz wtedy powietrze i przyjeżdzacie i mówicie co jest nie grzeje mi w aucie. O odpowietrzaniu układu wszelakich aut w necie jest dużo info można poczytać.

Edited by Dziadek vec

No tak - czyli odpowietasz po prostu odpalając silnik i czekasz aż się nagrzeje i otworzy się cały obieg, włączysz ogrzewanie. I tyle. Korek jest odpowietrznikiem. Aż że kolega autem już jeździł to odpowietrzony powinien być. Chyba, że płynu mało...

Co to za herezje?

Vika odpowietrza się sama. (wyjątek przedstawił Dziadek ale to mało kto robi.)

Zalewasz płynem. Odpalasz. Ogrzewanie opór i tylko dolewasz jakby co a na pewno co.

Co do tematu samego.

Moja też się grzała. 100 i wyżej.

Wyjąłem chłodnicę i ją przepłukałem zwykłym szlauchem ogrodowym. Jakaś czarna breja wypłynęła. Od tamtej pory max 90 jak zaklęte.