Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
szukacz3

Vectra b x20xev zgasła na autostradzie

Recommended Posts

Witam

chciałbym opisać usterkę mojej vecry B z silnikiem x20xev rok temu wymienil silnik w tym aucie

Mianowicie wracalem sobie z Władysławowa autostradą mknołem sobie 120/130 na blacie załadowany bagażnik po brzegi jak to z wakacji z małym dzieckiem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> wszystko było fajnie auto miało kopa bym zrywny jak igła. Aż nagle zobaczyłem że mam zaparowaną tylnią szybe wiec pomysiłame że to może być bo jade bez klimy tylko na nawiewie ( bo klima się uszkodziła już dawniej ) szyby pozamykane i tylko chodził nadmuch. temp powietrza 36 stopni, temp. asfaltu 43 stopnie tak pokazyła termometr na znaku na autostradzie.

po ujechaniu 2-3 km od kąd zauważyłem że szyba tylnia w kombi jest zaparowana nagle temp silnika z 92 skoczyła do 100 i silnik się wyłączył tak jak bym wyjął z nie go kluczyk a leciałem 120/130 na blacie, Nie dało się przekręcić kluczykiem w stacyjce.

jak zjechałem na pobocze otworzyłem maskę a tam para, czćć olej taki palony 0 płyny w zbiorniczku od chłodnicy i cała tylnia szyba błotnik jest w kropelkach oleju

i lol 250km do domu załamka ;/ no ale wyporzyczłem auto zastępcze oraz z cholowali mnie z pomocy drogowej i wrociłem ( była to niedziela ) w poniedziałek ( wczoraj ) pojechałem lawetą po mojego grata i odrazu zostawiłem u mechanika

tam z pomocy drogowej w poniedziałek powiedzieli mi że auto odpala ale tak za 3-4 razem bez żadnego pompowania nie dymi nie kopci ale chodzi na 2,5 gara nie ma kompresji

i że podobno uszczelkę pod glowicą wywiało . a to zaparowanie to były kropelki oleju na szybie w kombo

co teraz z tym robić jak mysilicie ??

Edited by szukacz3

No wszystko na to wskazuje, że poszła uszczelka jeśli mówisz, że płynu było, czuć spalony olej i tylna szyba pochlapana olejem. Poszło w cylindry a dalej wypluło wydechem. Co robić? Zależy od Ciebie czy chcesz remontować ten silnik jak jest jeszcze co lub kupic inny i nie wiadomo czy za rok znów nie pójdzie w las

na pewno bym silnika nie remontował, poszukał bym jakiej rozbitej VB z tym silnikiem i przełożył.

już raz przekładałem silnik i nie wiem czy pchać się w to z powrotem

czekam jak mechanik powie co i jak ale dopiero 18 wraca z urlopu ;/

no i poszła uszczelka pod gowica wiec wymienie ją i z planuje

Tylko dobrą uszczelkę załóż np.elringa,

uszczelka elringa olej motul 10w40 i bedzie latać