Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

lukasz_samcik

Dziwny dźwięk/ turkotanie na 4 i 5 biegu

Polecane posty

Witam wszystkich mam problem z Vectrą C rok 2004 silnik 1.8 122km przebieg auta 207 tys (prawdopodobnie oryginalny poniewaz auto sprowadzone z niemiec z dosc sporym stosem faktur po serwisowych) Mam samochod od okolo 2 tygodni. Podczas jazdy na początku słyszałem cichy turkot tak jakby pierdzenie tłumika/ kolektora z powodu nieszczelnosci ale dzwiek nasilił sie w tym momencie w przeciagu tygodnia i jak jade na 4 czy 5 bieg przyspieszając słysze glosne turkotanie. Jesli hamuje slinikiem to takze jest słyszalne natomiast jesli dodaje delikatnie gazu tak by samochod utrzymywał stałą prędkość to wtedy jest to praktycznie nie slyszalne. Dodam jeszcze ze najbardziej słyszalne jest to w przedziale 60-110km/h powyzej jakby ustepowalo lub silnik zagłusza. Jest to dzwiek jakby cos metalowego sie poluzowało i napierało rytmicznie - takie "trrrrrrrr". Kiedy wcisne sprzegło i dodam gazu nawet do 4 tys to w ogole tego nie słychac. Przy mniejszych predkosciach wyczuwalne jest to na lewarku zmiany biegow. Dzis oddałem auto do mechanika i mowi ze to najprawdopodobniej skrzynia jednak mi sie ta diagnoza srednio widzi poniewaz mam wg mnie rąbnięte zawieszenie silnika poniewaz przy hamowaniu silnikiem poszarpuje i to dosc mocno. Zreszta na postoju na ręcznym sprawdzałem ruszając z jedynki i silnik wg mnie dosc mocno sie przesuwał. Jesli macie jakies pomysly bądz sugestie to z checia poslucham. Z góry dzieki za podpowiedzi.

P.S. dodam ze samochod ma delikatnie zagiety blotnik po stłuczce i delikatnie dostał w koło i mial zgiety drązek kierowniczy ( wspominam o tym bo moze ma to jakiś wpływ ) obecnie auto prowadzis sie dobrze biegi wchodzą ładnie czasami moze cos delikatnie zgrzytnie ale moze to z mojej winy, ogólnie gładko.

najpierw w takim razie sprawdź jak wygląda zawieszenie - tym bardziej jak był uderzony. Podjedź na obojętnie jaką stację diagnostyczną i niech posprawdzają wszystkie elementy. Można również u mechanika jeżeli masz jakiegoś sprawdzonego. Ja jestem po wymianie skrzyni i faktycznie miałem terkotanie - głównie przy skręcaniu. Podobne dzwięki miałem również przy wyrobionym przegubie.

Może czytam bez zrozumienia ale nie widzę opisu z którego miejsca słychać te terkotanie - skrzynia, koła, wydech ?

Raczej jest to oczywiste ale pamiętaj aby za remont skrzyni zabrać się na samym końcu - jak wszystkie inne przyczyny odpadną.

terkotanie słychać z przodu bardziej od lewej strony, co do zawieszenia to jest juz sprawdzone i podobno nic tam sie nie dzieje. Jesli mowa o skrzyni to 2 "fachowcow" to ogladało jeden stwiedzil na 90% skrzynie ale zaprowadzilem dzis do drugiego i jutro mam znac dokladna diagnoze. Na poczatku powiedzial raczej skrzynia ale pozniej jak pojezdzil to nabrał troche wątpliwosci. Możesz opisać jak objawiały sie twoje problemy ze skrzynią? U mnie dzis bylo słychac to juz na 3 po przekroczeniu 60km/h a zanikało gdzies ok 125 wg wskazan licznika. Tylko dziwne dla mnie jest to ze skoro skrzynia to słychac tak głosne dzwieki i to jedzie normalnie, przeciez to moim zdaniem powinno sie juz rozwalic dawno bo zrobilem juz ok 400km...

aż tak szybko się to nie rozwala. Ja też jeżdziłem z tym koło 2 miesiące zanim całkiem wysiadło. U mnie było słychać przy skręcaniu zarówno przy ruszaniu jak i podczas małych prędkości. Wielu mechaników do których jeździłem rozkładali ręce, zazwyczaj diagnozowali przegub - lekko szarpało kołem przy skręcaniu. Niestety okazało się że rozsypał się mechanizm różnicowy w skrzyni pokruszone elementy spowodowały uszkodzenie obudowy więc nadawała się już tylko do wymiany. Jadąc prosto nie pamiętam aby było coś słychać.

Ja dzis dostałem wiadomość z warsztatu ze prawdopodobnie po tym jak dostala to uszczelniacze popuszczały olej i go bylo malo, dzis dolali i naprawili wycieki a jutro beda testowac wiec bede wiedzial czy cos pomoglo czy jednak nie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.