Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

dMk

Vectra C GTS 1.8 122km, Wolny czy przeciętny?

Polecane posty

Witam, zastanawiam sie nad vectra c ale 1.8 122km ( bo akurat taka jest na ktora mnie stac) zagazowaną

wiele osób mowi ze jest to totalny mół i za slaby silnik do tego samochodu, ze nieda sie jechac

aktualnie mam 1.4 cordobe 99rocznik (przedliftem) ma ona bodajze 66km

coprawda jest to mniejsze auto ale jak sądzicie, vectra bedzie jeszcze gorzej sie zbierac niz cordoba?

czesto zdarza sie ze jade w 3/4 osoby napewno wtedy czuc spadek w przyspieszeniu, ale jak jade sam to cordoba jest mi w miare wystarczająca, mogloby byc lepiej no ale nie jest tragicznie;)

róznica 5s do 100km/h jeździłem wcześniej golfem IV 1.4 75km i róznicę czuje

tu masz porównanie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez szczur87_ireland

wolno czy przeciętnie? Dla mnie byłoby zdecydowanie za słabo. Dla Ciebie będzie to rakieta.

ale jeszcze wchodzi w gre waga, wiec czy taka rakieta?

dzieki szczur, za***iste porownanie, tylko czy przeklada sie na liczbe osob jadących w samochodzie? jesli jest to 4-5 osob czy ta roznica tez bedzie taka jak przy 1dno osobowej jezdzie ?

zgadzam się rakieta na wyścigi to nie jest ale do jazdy po mieście dobra

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a jak do cordoby wejdzie 5 osób to w ogóle jedzie. ja vectra poruszam się z zona i 2 dzieci łączna waga ok 150kg wiec nie narzekam. ale 5 osób po 80kg bedzię problem.

Edytowano przez szczur87_ireland

ja warze 130 a 4 kumpli po 140-160 i w 5 jedziemy cordobą 1.4

Z dzisiejszej autopsji zauwazylem mając 4 osoby na pokladzie (srednia 70-80kg) auto sie toczy i slabo zbiera. Ale w tyle osob jezdze tylko do pracy i trasa jest fajna. Raczej nie trzeba z 5tli zchodzic. Autem cordoba 1.4 60km.

Myslicie ze taką vectrą przy tym obciazeniu auto bedzie gorzej chodzic? Jesli nie. To jest to do zniesienia. Bo jak jade sam czy z 1odoba to cordoba jest ok. A viki pewnie bedzie szybsza. Ale czy z obciazeniem nie bedzie wolniejsza od cordoby? Zauwazylem ze chyba moja cordoba ma mniejszy zakres obrotow (chyba max do 6000 a viki chyba do 8000. Czy to znaczy ze krecac cordobe do 3000 viki bede musial do 4000?

Kolego zapewniam Cię, że VC 1.8 122KM zawsze pojedzie lepiej niż Cordoba... Ile byś do niej zapakował, będzie lepiej niż w Cordobie przy tym samym obciążeniu. Przelicz sobie chociażby stosunek mocy do masy. Jeśli do VC zapakujesz w sumie 500kg chłopa to na 1KM przypada 15,5kg, analogiczne obciążenie w Cordobie to ponad 24kg...

W VC jest silnik 16 zaworowy, lubi obroty, możesz mieć pewność, że jak auto mocno dopchasz to będziesz musiał kręcić silnik. To nie diesel ani 8 zaworów.

I jeszcze jedno,

owszem 1.8 122ps to nie jest rakieta. Uważam natomiast że ten silnik radzi sobie z tym samochodem bez większych problemów. Osobiście użytkuję i nie narzekam, a nie jeżdżę wolno. Niskie spalanie koi skutecznie wszelki braki mocy. Jeśli ktoś jeździ mocniejszą Vectrą i wsiądzie do 1.8 będzie zawiedziony, wiadomo człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ja jeździłem wcześniej 1.4 8v 60ps (astra f) i 1.4 16v 90ps (astra g) i śmiało mogę powiedzieć, że VC z silnikiem 1.8, spośród tej trójki jeździ najlepiej.

Ja od siebie dodam, że jak dla mnie to szału wiadomo nie ma. Ale źle nie jest. Dla mnie najgorzej jest ruszyć czyli 1-2 kiepsko to się zbiera. Ale od 3 jak się trochę pokręci w obrotach to już nawet się coś jedzie. Ale teraz bym chyba jednak tego silnika ze względu na moc i nie tylko nie kupił.

Dzieki na pewno mi to pomoglo. Wolalbym zapewne 3.2 ale akurat moze kupie 1.8 bo jest fajna oferta, wiem ze 3.2 niby duzo wiecej nie pali bo '1.8 musisz depnąć zeby wyprzedzic czy rozpedzic czy cos i tez zezre' ale znowusz wyprzedzanie czy rozpedzanie to maly procent mojej trasy wiec w portfelu moze odczuje

Najprościej to chyba się przejechać byle jakim egzemplarzem z tym silnikiem... Dla mnie 2.2 147KM był muł. Ale każdy ma inne wymagania. Dlatego takie pytanie się na forum dla mnie jest bez sensu.

Od kilku miesięcy mam styczność z tym silnikiem (ale nie zagazowany) i jestem zadowolony. Jeździłem dużo mocniejszymi autami, więc wiadomo, szału te 122KM nie robią, ale do normalniej dzienniej eksploatacji są jak najbardziej OK. Dużo jeżdzę w trasie, ostatnio zrobiłem 3500km po niemieckich autobanach i nie miałem większych problemów, żeby wbić się w lukę na lewym pasie, pomiędzy beemki i mercedesy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> A spalanie przy tych 130 - 140kmh nie przekroczy 7l. Przy spokojnej jeździe 100 - 110kmh bez problemu da się zejść poniżej 6l. Przy 80 - 100kmh wynik w okolicach 5,3l też jest do zrobienia. Gdyby się mocno postarać to może nawet w okolice 5l by się dało zejść, ale po co

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Fakt, żeby mocniej przyspieszyć trzeba trochę silnik pokręcić, ale przynajmniej jednostanie auto przyspiesza w miarę narasatnia obrotów... i tak do licznikowych 220kmh, bo tyle udało mi sie osiągnąć, ale czuję, że dałaby radę może i więcej.

Jeżdziłem też z 5 dorosłymi osobami na pokładzie + załadowany bagażnik - oczywiście odbija się to na przyspieszaniu i spalaniu, ale nadal są to wartości akceptowalne.

Musisz też wziąć pod uwagę na czym Ci bardziej zależy - mocy czy większej usterkowości. Ewentualne naprawy w 1,8 raczej majątku kosztować nie będą... ale oczywiście wszystko zależy w jakim stanie kupisz auto.

A tak w ogóle, najlepiej przejechać się i samemu sprawdzić odczucia, bo, wiadomo, gdzie dwóch polaków, tam trzy opinie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Vectra Z18XE rakieta nie jest.Ale do przemieszczania z punktu A do B spokojnie wystarczy. Do wyprzedzania redukcja na 3 bieg i tez jakos daje rade.

1.8 Nie jest to potwór. Ja mam auto od 3 tygodni i do normalnej jazdy starczy. Czasem jednak czuję, że dla tak ciężkiego auta brakuje trochę mocy. Na razie robiłem trasę w 2 osoby, tragedii nie było ale trzeba robić redukcję. Trochę się boję trasy w 5 osób z bagażami

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witaj według mnie autko do miasta jak najbardziej ,trasa także wiadomo będziesz ją musiał kręcić ale da radę .Dodam także ostatni wynik swojej 1.8 35l lpg zrobiło 380km w 2 osoby plus torby trasa w-wa> a2 łodz> s8 wrocek prędkości 130-160 jak dla mnie wynik ok .

Tu kolega trochę ubarwił

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Haha moja by osiągnąć 200km/h to potrzebuje pasa startowego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A moja ochronnikow słuchu 😄

To z wersji 1.8 140KM ciężko wycisnąć 210 km

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolega z tym spalaniem to troche ubarwil.Kurde to po co mi diesel przy takim spalaniu moglem kupic VC z takim motorem.

Edytowano przez matoslaw

matoslaw - kolega chyba mowi o chwilowym spalaniu, bo inaczej nie da sie tego wytlumaczyc ;-)

Ja ostatnio mialem na kompie 5,7/100. Trasa z autostrada i tempomatem na 100 kmh czyli na emeryta. Mowie o PB

Jezdżę 1.8XE od miesiąca i powiem tak: - demonem prędkości to nie jest, ale do poruszania się w dzisiejszych czasach styknie, bo i tak nie można zasuwać

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> (przez te nowe przepisy xd) Gdybym trafił na 2.0T to zapewne skusiłbym się na tą wersję

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> (wiadomo jak ciężko dostać).

Ja dobiłem swoją 122KM do 200 na liczniku. Ale fakt na AOW trwało to długo...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.