Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
kukiz87

Vectra B 1.8 16v Zadławki oraz dymienie

Polecane posty

Witam posiadłem vectre b i mam pewne problemy auto zadławia mi się trochę na benzynie , tzn obroty trzyma na jałowym nie gaśnie gorzej jest z wkrecaniem na obroty wtedy zaczyna zamulać , chyba ze przyspieszamy bardzo powoli wtedy wkreca sie nawet i jedzie szybciej , na gazie auto chodzi bardzo dobrze , ma duzego kopa , czuć moc przesiadłem sie z laguny 1.8 na vectre 1.8 i róznica jest kolosalna , silnik odpala od strzału na benzynie i na gazie . Dodam ze check sie pali ale tylko na benzynie , na gazie jest ok , W omedze b miałem podobny problem i tam miałem przepływke do wymiany po wymianie było ok i tutaj to samo przypuszczałem , ale niestety kupiłem dziś przepływke orginał oczywiscie , wymieniłem ale bez zmian check sie pali auto dławi na benzynie . druga sprawa to lekkie dymienie , tylko powyzej 3 tysiecy obrotów nie wazne czy jade czy stoje powyzej 3 tys zaczyna kopcic na biało niebiesko , czyli podejrzewam że olej bierze ? czy te silniki tak mają ? , Dodam że zbiorniczek wyrównawczy jest czysciutki nie ma zadnej mazi w płynie ani pod korkiem., Mysle jeszcze co moze byc przyczyną tych Zadławek na benzynie , moze sonda lambda ? może mieć wpływ na taką jazde ? jeżeli odpiał bym ją auto nie przejdzie w tryb awaryjny i nie powinno być ok ? prosze o pomoc i Pozdrawiam

tak bierze olej i z czytaj błędy

Błedy zczytam mysle dzis wieczorem na spinacz , powiedzcie mi tylko czy to że auto kopci to jest pewne na 100% ze i bedzie duzo palić ? kluczowe pytanie , czy nie musi to isc razem w parze ?

jak na biało to płyn chłodniczy jak niebiesko to olej poczytaj jest pełno tematów o " łykaniu "oleju

Ok olej wiem ale czemu go dławi na benzynie zczytałem błedy oto one

1690

Lampka kontrolna układu nie wiem o co chodzi zabardzo

0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l sonda padła ?? dlatego zamula ??

0110 Czujnik temperatury powietrza zasysanego nie wiem tez o co z tym chodzi , podjerzewam ze to ten czujnik przed przepływką

0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza , przepływomierz wymieniłem dzis bład jest cały czas

0201 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra l 0202 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 2 0203 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 3 0204

Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 4

to pewnie od jazdy na gazie tylko

oto błedy ktore mam w aucie

a i jeszcze jedno , nie ma szans ze na dymienie pomoze ceramizer ?

jest tu ktoś wogole ??

Edytowano przez kukiz87

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

jak zalejesz ceramizer to nie będziesz miał co zbierać z silnika

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

no kazdy inne opinie pisze a w zasadzie to kazdy pozytywne a tutaj jedna negatywa , dlaczego tak sadzisz ? przeciez to jest aby pomóc a nie go dobić , nie spotkałem sie z przypdakiem jeszcze aby komus zaszkodził

ja słyszałem że ten ceramizer to tylko doraźny i na pewno nie naprawi jak chcesz to lej ale na własną odpowiedzialność

dużo pali tego oleju na 1000 km. ?

auto zakupiłem niedawno , nie mam pojecia ile pali tego oleju tylko wiem tyle ze na obrotach powyzej 3 tysiecy moze 3.5 kopcic zaczyna , auto ma moc ma kopa chodzi zwawo na gaziie tylko z ta benzyna jeszcze mam problem z tymi błedami i nic poza tym , ze spalaniem tez jeszcze nie wiem co i jak bo jeszcze mam gaz w butli odkad go zatankowałem na full

to dolej oleju na max. w bagnecie przejedź 1000km i sprawdź ile zostało książkowa norma to 1L/1000km

tu masz troche info z forum opla o ceramizerze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tzn. kiedy i ile już przejechałeś ? Edytowano przez Młody 91

tydzien temu i przejechałem od zakupu dokladnie 250 km ale chciałbym na dniach własnie zmienic olej całkowicie i zalać go na max , bo ten juz ma barwe nie za ciekawą szczerze mówiac

No mnie dziwi czemu jeszcze nie wymieniłeś wymiana oleju filtrów to podstawa ?

jaki przebieg ?

auto zakupilem tydzien temu a pracuje non stop w sumie naprawde nie mam nawet chwili w godz pracy mechaników zeby to zrobić , ale za tydzien bede mial wolne w koncu to wtedy za to sie wezme , przebiegu ma 270 tyś , i mówie jestem bardzo miło zaskoczony ogolna jazda auta poprzednia laguna 1.8 8 v nie dorastała pod wzgledem mocy vectrze , auto pali na dotyk , tą benzyne musze doprowadzić do ładu , na gazie chodzi perfekt , zmienie olej i wleje ten ceramizer , czytam opinie na tym forum opla i widze w zasadzie same pozytywy

Wymień olej(zalej motula 6100 10w40 ) wszystkie filtry łącznie z paliwowym, zalej stp do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych dolej wachy, pojeździj i zobaczjak się na benzynie zachowuje

filtry od gazu wymieniałeś ? jak nie to też wymień

na razie sobie daruj ceramizer po wymianie oleju zrób tysiąc km. i sprawdź ile pali

ok tak zrobie napewno , juz sprawdze ten olej ile kosztuje i spisze sobie na kartke zebym miał jak bede jezdził za nim po miescie

jak go nie znajdziesz to sprzedają go w dziale ogłoszeń

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.