Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

zzabot

Poziom w aucie - poziomnica dwuosiowa.

Polecane posty

Witam,

Wpadła mi w ręce poziomnica dwuosiowa. Gdzie mogę to położyć w aucie aby odczyt był prawidłowy?

Pozdrawiam!

Może zdradz nam do czego jest Ci to potrzebne.Polożenie poziomicy w aucie nawet na najrówniejszej powierzchni moze nie dac Ci pożadanego odczytu.Wystarczy ze jedna strona auta bedzie lekko niżej.

no i nie za bardzo jest chyba gdzie położyć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dach na pewno nie jest płaski, tunel środkowy też, podłoga raczej odpada - ciężko coś wybrać.

Jak duża jest ta poziomica ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Własnie o to chodzi, żeby sprawdzić czy auto stoi równo.

Załóżmy, że nie masz garażu i nic podobnego. Chcesz sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów. W okolicy wszystko przypomina fale Dunaju. Kładąc poziomnice w odpowiednim punkcie możesz sobie doregulować podnośnikiem.

W Yarisie robiłem to tak:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Poziomnica taka jak na zdjęciach w powyższym linku.

To żeś wymyślił. Masz też do tego maszynę, która robi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeżeli już chciałbym po coś taki poziom dokładności, to chyba na silniku bym położył poziomicę. Pokrywa zaworów jest raczej równoległa do mocowania miski olejowej. Ewentualnie na samej skrzyni.

Edytowano przez sidewinder

A czy nie lepiej poziomica sprawdzić podłoże na którym będzie auto stalo, a później jak jeszcze malo, to zmierzyć odległość od podłoża do np nadkola, żeby zobaczyć czy gdzieś na sprężynie auto nie oszukuje

Wydrapane z telefonu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tu nie chodzi o nadzwyczajną dokładność. Chodzi o to aby auto było w miarę wypoziomowane. Wszędzie są zjazdy lub podjazdy, nic normalnego.

Poziomnica musiała by mieć chyba rozmiary auta. Nie chodzi o to żeby znaleźć miejsce na ulicy gdzie jest równo a o to aby za pomocą podnośnika wypoziomować auto.

Edytowano przez zzabot

Jeżeli chcesz sprawdzić perfekcyjnie idealny poziom płynu w misce, to chyba ta miska ma być idealnie w poziomie, a nie równoległa do podłoża? Jak na przykład stoisz z górki, to masz silnik i miskę równoległą do podłoża, ale niewypoziomowaną.

Jeszcze jeden pomysł. Jedź w jakieś miejsce, które powinno być zniwelowane (parking pod marketem, etc.). Przyłóż ten swój przyrząd na różne elementy na karoserii, w komorze silnika, w kabinie aż znajdziesz taki, który jest równoległy do podłoża. Potem u siebie połóż poziomicę w to samo miejsce i podziałaj lewarkami.

Najlepiej jakiś parking piętrowy - taki w galerii handlowej. Tam nie ma bata - musi być poziom. Natomiast gdzie w aucie położyć poziomicę, żeby odczyt był miarodajny - ciężko powiedzieć. Przychodzi mi do głowy podłoga w miejscu bez przetłoczeń - gdzieś pomiędzy przednim fotelem a kanapą tylną - lub bagażnik. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby szukać aż takiego poziomu dokładności

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> Zazwyczaj sprawdzam olej u siebie w garażu, gdzie też nie ma idealnego poziomu, albo po prostu gdzieś na parkingu, gdzie na oko jest równo. Trzeba pamiętać, że taki pomiernik jak bagnet to tez nie jest nie wiadomo jak dokładny i zazwyczaj wybacza drobne odchyłki od wypoziomowania miski olejowej.

Faktycznie głupotę walnąłem. Na myśli miałem to że równoległe położenie mocowania miski i pokrywy zaworów nie musi oznaczać że są one poziomo auta jako całości. Silnik może być np. pochylony do przodu.

Chyba faktycznie wbiję do jakiegoś garażu. Pierwsze co sprawdzę to pokrywa zaworów. Brzmi prawdopodobnie.

Daj poziomice na podloge bagaznika i to zalatwi sprawe.

Za chwilę ktoś wymyśli jechać do apteki i ważyć olej

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

temat bez sensu

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Pozwól, że ci wyjaśnię bo widzę, że nie ogarniasz.

Spróbuj rzucić okiem na link zamieszczony w pierwszym poście. Nie jestem pierwszą osobą, która boryka się z takim problemem.

Wątpię czy sam kontrolujesz poziom oleju stojąc np. na zboczu wzniesienia. Prawdopodobnie jedziesz tam gdzie jest w miarę równo. Być może nie musisz nawet nigdzie jechać wg. danych z profilu mieszkasz na prawie płaskiej Nizinie Mazowieckiej.

Tu gdzie ja mieszkam warunki geologiczne są z goła odmienne. Oczywiście mogę się gdzieś przejechać w poszukiwaniu płaskiego miejsca, w którym mógłbym poleżeć sobie pod autem. Rozpatrzyłem to zagadnienie z różnych stron i wyszło na to, ze auto też można wypoziomować !!!

Jeśli pomogłem możesz dać mi pochwałę.

Edytowano przez zzabot

Bagażnik

Dziękuję wszystkim oprócz xpirat i piter410

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

I co pod auto podkładasz podnośniki i poziomujesz a potem sprawdzasz olej ??

nierób sobie jaj temat zbędny i do niczego nikt go nie wykorzysta a nawet i ty sam bo zamiast siedzieć i poziomować auto pól dnia to pojedziesz na parking i z głowy

No nie wiem, robiłem tak w Yarisie i zajmowało to tyle ile potrzeba na podniesienie auta. Podstawą sukcesu jest umieszczanie podnośnika w odpowiednim miejscu. Ale tobie nie polecam. Z twoją wyobraźnią mogło by to faktycznie być niewykonalnym.

zdziwił byś się ile mógłbyś się nauczyć od xpirata

Niewiele rzeczy mnie dziwi... Wątpię, żeby tyle postów nabił pisząc głupoty jak powyżej, bo by już dawno go zbanowali.

A poza tym, co jeśli i ja mam ogromną wiedzę, np. w innej dziedzinie? Mam być przykry dla pozostałych jak pierd w windzie?

Jakbym sobie chciał z kogoś robić jaja to bym się zalogował na Sadistica.

Edytowano przez zzabot

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.