Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
drenei

Jak zrobic dobre audio bez wzmaka i subwoofera

Polecane posty

Witam.

Posiadam vectre b sedan 1996. Kupiłem radio kenwood kmm-261 z przodu mam same głósniki clarion SRQ1720R 200W . Zastanawiam się czy nie dodać z przodu jeszcze głośników wysoko tonowych 4bo 035 399 od audi(akurat mam w domu 2 szt). Polecacie jakieś głośniki do tyłu, żeby w aucie było czuć bass? Za bardzo nie chce inwestować w wzmacniacz i subwoofer. Macie jakieś porady?

Na samym radiu nie da sie uzyskać kontrolowanego basu który czuć. Jednak jest to wykonalne bez suba. Twoje głośniki nie maja 200W a 40W RMS a o to jest realna moc, poza tym głośniki współosiowe to zło.

Na poczatek polecam zapoznaj sie z poradnikiem:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Pozdrawiam

Edytowano przez przemek2f

Wiem że mają 40W RMS jestem na profilu elektrycznym ale uczono mnie tak pisać, żeby drugiej osobie było łatwiej znaleźć ten przedmiot. Polecasz jakieś głośniki z tyłu. Mój kolega gdy jeszcze był w polsce miał 4 zwykłe głośniki z radiem ale grało mu to jakby miał wzmacniacz i tubę a nie mam z nim niestety kontaktu.

Tak jak kolega wyżej napisał, współosiowe to zło. Lepiej zdecydowanie zainwestować w jakiś zestaw odseparowany+ wygłuszenie drzwi. I warto jednak zainwestować w jakiś nieduży piecyk bo samo radyjko nie będzie miało siły żeby napędzić w zadowalającym stopniu głośniki.

Porządnie wygluszone drzwi to podstawa bez tego ani rusz.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tu do końca bym się z tobą nie zgodził. Miałem soniaka do tego wygłuszone kompletnie drzwi i głośniki U-Dimension EL Comp 6 i grało to elegancko z fajnym basem bez żadnych wzmacniaczy.

Ha, widzisz, tylko czy sprawdzałeś jak one by zagrały pod piecykiem?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_loli.gif" alt=":loli:"> Możliwe że grały poprawnie i dla ciebie wystarczająco (nie odbieraj tego jako atak

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) ale bardzo możliwe że przez taki montaż wykorzystywałeś np tylko 60% (czysto przypadkowa wartość) ich faktycznych możliwości. Fakt faktem wygłuszenie jest chyba najważniejsze, bo i w dobrze wygłuszonych furtkach standardowe głośniki zmieniają swoje oblicze

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jutro wezmę się za wygłuszenia całego samochodu. Może jakieś tańsze głośniki da się załatwić czy nie za bardzo tak do 150-200zł max?

Że zagrały by lepiej pod piecykiem to wiem ale kolega chce żeby sie obyło bez niego akurat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> W Vectrze B akurat już 6 oryginalnych głośników gra po wygluszeniu bardzo dobrze a chyba o takie auto chodzi koledze co założył temat. Akurat nie mam porównania do Vectry C bo nie miałem okazji słuchać jak grają fabryczne głośniki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To masz co robić, dach, drzwi, podłoga, nadkola... Ja bym się skupił na drzwiach przód i tył.

A skąd do jutra załatwisz 10m2 materiału, szczerze mówiąc to jest połowa tfu 3/4 wartości Twojego samochodu żeby go całego wygłuszyć. Po mojemu młodzieńcze marzenia z technikum prawisz. A i tak skończy się na radiu z USB

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam w VB V6 teraz 10 głośników seryjnych, założyłem dziś seryjne radio Siemens VDO 500 bo dorabiałem AUXa i testowałem, i powiem że przy testach z AUXa odjąłem basu bo mi telepał nogawką. Nic więcej nie potrzeba zwykłemu zjadaczowi chleba, gra to poprawnie, nawet bez wygłuszenia - choć z nim niewątpliwie lepiej. Zestaw 10głośników + radio VDO500 wychodzi jak się dobrze pogada w Twoim budżecie - ok 150-200zł i lepszego zestawu w tych pieniądzach ze świecą szukać.

Edytowano przez LightSound

Ale głośniczki poliftowe muszą być

Co do budżetówki to proponował bym wykleić drzwi nawet tymi najtańszymi matami po 4,5 za sztukę, troszkę pomoże.

Co do radii tak jak Light pisze VDO500 (nie delco) lub CCRT700, NCDR1100, NCDR1500 te radia mają na prawdę duży potencjał

Mam pytanko: Opłaca się kupić te głośniki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

30watt rms pod radio kenwood kmm-261 także 30w rms? Polecacie?

Tylko i wyłącznie zestaw odseparowany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.