Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
drenei

Jak zrobic dobre audio bez wzmaka i subwoofera

Recommended Posts

Witam.

Posiadam vectre b sedan 1996. Kupiłem radio kenwood kmm-261 z przodu mam same głósniki clarion SRQ1720R 200W . Zastanawiam się czy nie dodać z przodu jeszcze głośników wysoko tonowych 4bo 035 399 od audi(akurat mam w domu 2 szt). Polecacie jakieś głośniki do tyłu, żeby w aucie było czuć bass? Za bardzo nie chce inwestować w wzmacniacz i subwoofer. Macie jakieś porady?

Na samym radiu nie da sie uzyskać kontrolowanego basu który czuć. Jednak jest to wykonalne bez suba. Twoje głośniki nie maja 200W a 40W RMS a o to jest realna moc, poza tym głośniki współosiowe to zło.

Na poczatek polecam zapoznaj sie z poradnikiem:

Please login or register to see this link.

Pozdrawiam

Edited by przemek2f

Wiem że mają 40W RMS jestem na profilu elektrycznym ale uczono mnie tak pisać, żeby drugiej osobie było łatwiej znaleźć ten przedmiot. Polecasz jakieś głośniki z tyłu. Mój kolega gdy jeszcze był w polsce miał 4 zwykłe głośniki z radiem ale grało mu to jakby miał wzmacniacz i tubę a nie mam z nim niestety kontaktu.

Tak jak kolega wyżej napisał, współosiowe to zło. Lepiej zdecydowanie zainwestować w jakiś zestaw odseparowany+ wygłuszenie drzwi. I warto jednak zainwestować w jakiś nieduży piecyk bo samo radyjko nie będzie miało siły żeby napędzić w zadowalającym stopniu głośniki.

Porządnie wygluszone drzwi to podstawa bez tego ani rusz.

Please login or register to see this quote.

Tu do końca bym się z tobą nie zgodził. Miałem soniaka do tego wygłuszone kompletnie drzwi i głośniki U-Dimension EL Comp 6 i grało to elegancko z fajnym basem bez żadnych wzmacniaczy.

Ha, widzisz, tylko czy sprawdzałeś jak one by zagrały pod piecykiem?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_loli.gif" alt=":loli:"> Możliwe że grały poprawnie i dla ciebie wystarczająco (nie odbieraj tego jako atak

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) ale bardzo możliwe że przez taki montaż wykorzystywałeś np tylko 60% (czysto przypadkowa wartość) ich faktycznych możliwości. Fakt faktem wygłuszenie jest chyba najważniejsze, bo i w dobrze wygłuszonych furtkach standardowe głośniki zmieniają swoje oblicze

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jutro wezmę się za wygłuszenia całego samochodu. Może jakieś tańsze głośniki da się załatwić czy nie za bardzo tak do 150-200zł max?

Że zagrały by lepiej pod piecykiem to wiem ale kolega chce żeby sie obyło bez niego akurat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> W Vectrze B akurat już 6 oryginalnych głośników gra po wygluszeniu bardzo dobrze a chyba o takie auto chodzi koledze co założył temat. Akurat nie mam porównania do Vectry C bo nie miałem okazji słuchać jak grają fabryczne głośniki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To masz co robić, dach, drzwi, podłoga, nadkola... Ja bym się skupił na drzwiach przód i tył.

A skąd do jutra załatwisz 10m2 materiału, szczerze mówiąc to jest połowa tfu 3/4 wartości Twojego samochodu żeby go całego wygłuszyć. Po mojemu młodzieńcze marzenia z technikum prawisz. A i tak skończy się na radiu z USB

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam w VB V6 teraz 10 głośników seryjnych, założyłem dziś seryjne radio Siemens VDO 500 bo dorabiałem AUXa i testowałem, i powiem że przy testach z AUXa odjąłem basu bo mi telepał nogawką. Nic więcej nie potrzeba zwykłemu zjadaczowi chleba, gra to poprawnie, nawet bez wygłuszenia - choć z nim niewątpliwie lepiej. Zestaw 10głośników + radio VDO500 wychodzi jak się dobrze pogada w Twoim budżecie - ok 150-200zł i lepszego zestawu w tych pieniądzach ze świecą szukać.

Edited by LightSound

Ale głośniczki poliftowe muszą być

Co do budżetówki to proponował bym wykleić drzwi nawet tymi najtańszymi matami po 4,5 za sztukę, troszkę pomoże.

Co do radii tak jak Light pisze VDO500 (nie delco) lub CCRT700, NCDR1100, NCDR1500 te radia mają na prawdę duży potencjał

Mam pytanko: Opłaca się kupić te głośniki

Please login or register to see this link.

30watt rms pod radio kenwood kmm-261 także 30w rms? Polecacie?

Tylko i wyłącznie zestaw odseparowany.