Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

luk1986

Katalizator do Z18XE. Norma euro 3 czy euro 4?

Polecane posty

Witam,

Stanąłem przed problemem z katem przykolektorowym. Problem związany z tym, że ówczesny się rozsypał i chciał nie chciał muszę wymienić. Czytałem, że można jeździć z "pustą puszką" - z wyciągniętym wkładem katalitycznym, ale to chyba nie o to chodzi. Oczywiście wywala błąd na desce "check" a sam układ wydechowy zaczął pierdzieć co jest irytujące. Z racji tego, że nowy katalizator jest strasznie drogi zacząłem szukać tańszej alternatywy. Znalazłem wkłady katalizatora np pierwszy lepszy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

. Stąd moje pytanie. Czy do vectry z z silnikiem 1.8 16v 122KM Z18XE można wstawić kata z normą spalin euro 3? Jakie byłyby ewentualne konsekwencje? I czy zna ktoś wymiary katalizatora?

Ja rowniez nie mam kata jezdze od zakupu bez. Troche pierdzi,ale tylko czasami wywaca check. Mysle ze na euro 3 tez sonda bedzie walic bledami bo bedzie inny przeplyw spalin. Powinien byc euro 4. Ja zastanawiam sie nad uzywka z kolektorem lub zamienniku z kolektorem ale na zamienniku wiadomo ze bedzie glosniej chodzil niz na oryginalnym

Wyslane z fona

Też myślałem nad używanym katem ale nie wiadomo jak długo taki katalizator wytrzyma. Może to być kilka lat a może to być równie dobrze kilka miesięcy. U mnie check pali się cały czas, może być że poszła już sonda lambda i nawet sama wymiana kata niewiele pomoże. Żadnych spadków mocy nie ma, silnik normalnie pracuje.

Podepnij pod kompa i skasuj. Po czasie moze zaswiecic zalezy gdzie jezdzisz czy trasa czy miasto czasami u mnie bylo ze tez sam gasl po jakims czasie. Sonda jest ta druga odpowiedzialna za wywalanie bledu od kata.

Wyslane z fona

Kasowałem, ale tuż po odpaleniu auta znów się zapalała. Kupiłem nawet emulator sondy lambda...ale nie zamontowałem bo nie mogłem wykręcić sondy bez wywalania całego układy wydechowego więc sobie odpuściłem.

U mnie tylko czasami sie zaswieca jak stoje gdzies przy trawie i spaliny maja kiepski przeplyw. Choc ostatnio zmienialem plecionke i od tamtej pory jeszcze nic sie nie zaswiecilo. Zobaczymy jak bedzie dalej. Z uzywanym katem nic nie wiadomo ile posluzy. Trzeba szukac po malym przebiegu i zeby kolektor nie byl pekniety

Wyslane z fona

Podobno druga sonde mozna wyprogramowac i nie bedzie walic bledami

Wyslane z fona

Jakim sposobem można tą drugą sonde wyprogramować?

Techem ale co i jak pisz do KonradaS

Wyslane z fona

ok, dzięki

Co do katalizatora też przez pewien czas jeździłem z pustą puszką. Potem kupiłem jakiegoś zamiennika za 1k, po jakimś czasie zaczeły się znowu problemy check, wyższe spalanie itp.Okazało się, że w nowym kolektorze wyleciała dziura. Myślę, że jeżeli chciałbyś jakiś dobry zamiennik, to czeka Cie wydatek około 1300-1500 zł albo nówka z ASO za 2k. Z tymi wkładami to nie wiem jak wygląda dokąłdnie sprawa, może warto podjechać do jakiegoś zakładu w okolicy i zapytać ile będą chcieli za taką usługę.

Edytowano przez yamaha44

Ile dałeś za ten zamiennik? Za sam wkład z normą euro 4 trzeba liczyć około 500-700zł.

Tak jak pisaęłm wyżej zamiennik kosztował koło 1000 zł (1k), ciężko mi powiedzieć czy to kiepskiej jakości zamiennik czy zwykły błąd jakościowy w odlewie.

I to mnie utwierdza zeby kupic uzywke

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wyslane z fona

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

o jakości zamienników czy wkładów świadczy to że kupujący katy na złom biorą tylko oryginały

na zamienniki nie chcą patrzeć

ten

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

po 130 tysiach do wzięcia jest

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A czy ktoś się oreintuje, gdzie można kupić oryginalny, nowy katalizator oprócz ASO? Ewentualnie jaka firma produkowała oryginały do 1.8 XE.

Ciekawe ile kosztuje oryginał poza ASO?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.