Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rafi1985

Wymiana przegubu wewnętrznego - trudno??

Recommended Posts

Witam

Mam luz na prawej półosi góra-dół czyli przegub (?). Objawy to telepanie kierownica przy 110-120 km/h. Pytanie moje czy duzo jest roboty z wymiana tego elementu i czy jest to mozliwe bez kanału?

pozdr

Spokojnie ogarniesz to bez kanalu.Duzo roboty tez nie ma chodz jak robisz to pierwszy raz to pewnie Ci zejdzie.

Please login or register to see this quote.

M32 - specjalny to on nie jest ale nie każdy ma taki w garażu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Słabe objawy na przegub.

Bez kanału do zrobienia, choć z kanału wygodniej. Jak rozłączysz półoś przy podporze, to nie musisz spuszczać oleju.

Doradzam zakup używanej półosi, a nie chińskich przegubów. A takie tylko są do VC. Moge napisać dokorat, bo przerobiłem już 4 przeguby i 3 razy rozbierałem półosie.

slabe objawy? minimum 1 cm luzu mam gora-dol, do tego przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu jest szarpniecie na kierownicy.

Witam

Czy luz góra dół na obu przegubach wewnętrzach może być przyczyną telepania całą budą przy przyspieszaniu ?

Pozdrawiam

Jak najbardziej moze.Zwykle telepanie nasila sie przy przyspieszaniu.

Taki luz o już masakra. U mnie trzęsło jak nowy chiński przegub miał luz kilka milimetrów w kierunku obrotu półosi. Do wyłapania najlepiej na stole - jak się zaprze za przegub wewnętrzny i zewnętrzny i rusza nimi w przeciwnych kierunkach. Co ciekawe półoś używka 11-13 letnia miała znikomy luz, który nie objawia się metalicznym stukaniem jak chiński.

witam. mam luz na lewej półosi przy przegubie góra/dół. na prawej brak luzu. podczas jazdy szarpnięcie podczas dodania gazu i zdjęcia z nogi z gaz.najbardziej czuć te szarpania na 2biegu przy wolnej jeździe.czy to wina przegubu wewnętrznego? czy mogę wymienić tylko lewy? czy trzeba L i P.

Możesz tylko lewy ale diagnozy czy to przegub przez neta się nie podejmuję