Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
tekoki

Brak mocy na benzynie

Recommended Posts

Witam!

Posiadam Vectre B Ben+Gaz 1.6 98r

Dziś rano , chciałem jechać do miasta wyjeżdzam z posesji i nagle bach brak mocy na benzynie pedał gazu w podłodze , a Vectra stoi lecz w momencie gdy przełącza się na gaz odrzywa i jedzie jak głupia . NIe wiem co mam robić . Zczytałem błedy i pokazało mi .

0170-Nieprawidłowy skład mieszanki

0110-Czujnik temperatury powietrza zasysającego

0443-Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzenia zbiornika

0105- Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia Map

Probowałem naprawić błąd 0443 , i doszedłem do tego że wężyk odpowietrzający jest cały zatkany jakimś czarnym proszkiem przeczyściłem go przy okazji przedziurawiłem go , ale skleiłem wiec trzyma , nic nie pomogło , również zamówiłem MapSensor do benzyny ,bo myslałem , ze mój jest zły ponieważ tam gdzie przychodzi węzyk jest dziurka , ale ten zamówiony tez to ma więc chyba nie to , a check sie ciągle pali. I jeszcze jeden mały problem , Vectra słabo odpala trzeba jej pomoc często gazem . W mojej Vectrze wymieniałem:

-Egr

-Przepustnica była czyszczona

-silnik krokowy , był czyszczony ( A na gazie wymieniłem krokowca , a na benie jest stary ale cały czas działał)

Jak mi sie cos przypomni co robiłem to napisze , a teraz proszę o porady

Edited by tekoki

Może sonda lambda. Z tego co wiem to na gazie jest chyba emulowana i nie bierze udziału

A gdzie znajduje się Sonda Lambda?

Miałem identyko objaw w omedze B i teraz zakupiłem vectre b w ktorej pali się check i tez dziwnie jedzi na benzynie i podjerzewam ze padł przepływomierz powietrza , w omedze własnie to mi padło miałem takie same objawy jak i Ty , nie pamietam czy tam mi jakiś błąd wywalał w opel scanner , ale po wymianie przepływki auto dosłownie odzyło i śmigało na benzynie az miło , może spróboj odpiąc przepływke i przejechać sie na benzynie i daj znac czy jest lepiej. W omedze własnie jak ją odpinałem auto normalnie jezdziło jak podpinałem muł że jechać się nie dało

Edited by kukiz87

Powiem wam tak węzyk od pompki paliwowej był rozcięty , a najlepsze ze tydzien temu sprawdzałem ze czasami pompka paliwowa nie jest zajechana , węzyk był wtedy cały. Polecam wszystkim kto ma vectry ben +gaz sprawdzajcie Egr, krokowca ,elektozawory , przepustnice i te podstawy w samochodzie , ponieważ ja cały dzien myślełem oglądałem samochód czyściłem wszystko a teraz jak wymieniłem wężyk działa aż miło sprawdzajcie wszystko nie chodzi wam na gazie sprawdzajcie wszystko od gazu pokolei .

Pozdrawiam