Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
tekoki

Brak mocy na benzynie

Polecane posty

Witam!

Posiadam Vectre B Ben+Gaz 1.6 98r

Dziś rano , chciałem jechać do miasta wyjeżdzam z posesji i nagle bach brak mocy na benzynie pedał gazu w podłodze , a Vectra stoi lecz w momencie gdy przełącza się na gaz odrzywa i jedzie jak głupia . NIe wiem co mam robić . Zczytałem błedy i pokazało mi .

0170-Nieprawidłowy skład mieszanki

0110-Czujnik temperatury powietrza zasysającego

0443-Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzenia zbiornika

0105- Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia Map

Probowałem naprawić błąd 0443 , i doszedłem do tego że wężyk odpowietrzający jest cały zatkany jakimś czarnym proszkiem przeczyściłem go przy okazji przedziurawiłem go , ale skleiłem wiec trzyma , nic nie pomogło , również zamówiłem MapSensor do benzyny ,bo myslałem , ze mój jest zły ponieważ tam gdzie przychodzi węzyk jest dziurka , ale ten zamówiony tez to ma więc chyba nie to , a check sie ciągle pali. I jeszcze jeden mały problem , Vectra słabo odpala trzeba jej pomoc często gazem . W mojej Vectrze wymieniałem:

-Egr

-Przepustnica była czyszczona

-silnik krokowy , był czyszczony ( A na gazie wymieniłem krokowca , a na benie jest stary ale cały czas działał)

Jak mi sie cos przypomni co robiłem to napisze , a teraz proszę o porady

Edytowano przez tekoki

Może sonda lambda. Z tego co wiem to na gazie jest chyba emulowana i nie bierze udziału

A gdzie znajduje się Sonda Lambda?

Miałem identyko objaw w omedze B i teraz zakupiłem vectre b w ktorej pali się check i tez dziwnie jedzi na benzynie i podjerzewam ze padł przepływomierz powietrza , w omedze własnie to mi padło miałem takie same objawy jak i Ty , nie pamietam czy tam mi jakiś błąd wywalał w opel scanner , ale po wymianie przepływki auto dosłownie odzyło i śmigało na benzynie az miło , może spróboj odpiąc przepływke i przejechać sie na benzynie i daj znac czy jest lepiej. W omedze własnie jak ją odpinałem auto normalnie jezdziło jak podpinałem muł że jechać się nie dało

Edytowano przez kukiz87

Powiem wam tak węzyk od pompki paliwowej był rozcięty , a najlepsze ze tydzien temu sprawdzałem ze czasami pompka paliwowa nie jest zajechana , węzyk był wtedy cały. Polecam wszystkim kto ma vectry ben +gaz sprawdzajcie Egr, krokowca ,elektozawory , przepustnice i te podstawy w samochodzie , ponieważ ja cały dzien myślełem oglądałem samochód czyściłem wszystko a teraz jak wymieniłem wężyk działa aż miło sprawdzajcie wszystko nie chodzi wam na gazie sprawdzajcie wszystko od gazu pokolei .

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.