Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

BodzioO

Rozeznanie rynku Vectra C

Polecane posty

Witam wszystkich,

We wrześniu planuje zakup Vectry C i juz powoli rozgladam się za autem w benzynie. Mam pytanie do osób obeznanych w temacie i znających aktualne ceny rynku wtórnego, mój budżet to max 18k zl, czy w tych pieniądzach kupnie Vectre w przedziale rocznik owym 2004-2006, silnik benzynowy 1.8 lub 2.0t, wersja liftback, przebieg w miarę rozsądny.

Dzięki serdeczne

w 2005 był facelifting, jeżeli chcesz z nową buzią to kupisz co najwyżej "nówka dziadek do kościołą jeździł z przebiegem 150k km - czyt. 450k km)

w grę wchodzi tylko przedlift czy max 2005r.

szukaj VC z dobrym wyposażeniem bo ludzie nie liczą za wyposażenenie sobie tak dużo jak byś miał potem dokładać....

zaraz ci napiszą też że jest od tego typu pytań odpowiedni temat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w sumie to ja juz ci wspominam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> poszukaj trochę po forum to dokładnie dowiesz się czy wolisz 2.0 czy 1.8

najlepiej dla ciebie by było jak by akurat jakiś forumowicz sprzedawał co ma przynajmniej 100 postów to byś przynajmniej wiedział czego się spodziewać, a od handlarzy jak najdalej, szukaj na forum VC albo os. prywtne

Zdecydowanie kupi 1.8 w lepszym stanie niż 2.0t za tą kasę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tak jak piszesz przed liftem, co do wyposażenia patrz na to co ci potrzebne a nie jakie to wypasy. Ja zdecydowanie wolałbym auto w lepszym stanie technicznym ew młodsze niż w wypasie którego bym nie używał.

jesli chcesz bez gazu to kupisz, ja aktualnie jestem 3ci miesiac na polowaniu z tym ze moj budzet jest o 2 tysiace mniejszy, w czym chcialbym juz kupić albo zamknąć sie z gazem. i jest ciezko

te auta stoja w cenie ale patrz to cos wychaczysz

co do kupna z forumowiczów to raz bylem sie spotkac z forumowiczem. przejechałem sie na nim jak na malo kim w swoim zyciu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

powodzenia

Ogólnie rozrzut cenowy Vectry C jest od 8 do nawet 30 tys zł

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Więc szukam, może trafi się jakiś przyzwoity egzemplarz z rozsądnym nie kręconym przebiegiem.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

zamisat pytać - sprawdź: allegro.pl, olx.pl, motogratka.pl, otomoto.pl itd

I Handelek VKP

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czasami się coś trafia

na allegro są ogloszenia z allegro(motoallegro) i otomoto

a na otomoto są tylko z otomoto

dobrze rozumiem?

dodatkowo polecam przeglądać lokalną prase, czasami trafi się zadbany model od osób nieobeznanych w internetach;P

Edytowano przez dMk

Nie. Na otomoto jest również Allegro.

Za 18 tyś. ciężko będzie 2.0T. A w wartości 1.8 i 2.0t jest przepaść. Na polifta też nie masz co liczyć. Mowa o pewnych autach od prywatnych właścicieli, ci mieli auto z 2-3 lata i coś Ci o nim powiedzą.

Raczej skłaniam się ku 1.8 przed liftem a środek może być poliftowy rok 2004-2005

środek wygląda zawsze tak samo, po za drobnymi zmianami (licznik/kratki nawiewu), jedynym wyznacznikiem wyglądu środka jest wyposażenie, a nie rok produkcji - jeśli się mylę poprawcie mnie, ale każda VC wygląda wg mnie tak samo czy przed czy po jesli ma takie samo wyposazenie

Zastanów się poważnie nad silnikiem. Ja chciałem 1.8 i takie kupiłem. Jednak jak zrobiłem trochę kilometrów i 2 trasy, to jakbym cofnął czas, to chciałbym 2.0T. VC to jednak ciężka krowa

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

środek poliftowy różni się, nieznacznie ale sie różni i moim zdaniem jest to naprawde zmiana na plus (odświerzenie) . Inna kierownica oraz inne sterowanie z kiery ( w polifcie rolki) do tego zegary, kratki nawiewu, pulpit a dokladnie radio, galka zmiany biegów tu akurat moim zdaniem w przedlifcie jest fajniejsza:) jeszcze pare niuansów które daja nowoczesniejszy wygląd.

Edytowano przez migot221

hmm tzn że ja mam część samochodu z polifta ?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> <lol>

bo rocznik przejściowy jestem ^^

liczniki i kratki stare ale kierownica nowa, dużo wiązek mam porobionych jak w polifcie

moj samochod to sedan grudzień 2004 (po podlaczeniu do kompa 2005 )

Tak, masz prawie polifta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Czyli zmieniony CIM na lepszy i kilka innych rzeczy.

A no wiem ze cim mam ten drogi bo już milem okazję go wymieniać w serwisie pół roku po kupnie samochodu 900 zł po znajomości

Wysłane z mojego szajsunga

Witam,

Rozglądam się za VC mam do wydania okolo 18tys. widziałem że za tą cenę mogę mieć przedliftowa VC 1.8 -2005r lub poliftowa VC 1,9CDTI ( nawet 2007). Ogólnie szukam benzyny jednak jak patrzę na roczniki to powoli zastanawiam się na dieslami. Powiedzcie mi czemu jest aż tak duża rozbieżność cenowa? Czy warto brać 1.9CDTI.

Bo diesli jest więcej, mają więcej nalatane, sprawiają więcej problemów - ale tacy jak Ty o tym właśnie nie wiedzą i na tym bazują handlarze...

dlatego napisałem posta, żeby nie płacić frycowego za nieznajomość tematu. Rozumiem przez to ze lepiej dalej poszukiwać benzynki niż połakomić się na tanszego i nowszego diesla

jeśli nie wiesz dlaczego opłaca lub nie opłaca się jezdzić dieslem tzn. ze jest Ci on nie potrzebny - szukaj benzyny i będziesz zadowolony.

A jakie przebiegi mają te diesle 2007? :-) nie mowie, ze się nie da ale raczej napewno ten diesel nie będzie idealny i w lepszym stanie będzie przedlift 1.8.

To pozory, że diesel nowszy jest tańszy. Ale to diesle robią przebiegi przez co łatwiej kupić go tanio i skręcić na polską normę.

Ja sam jeżdżę dieslem i jestem zadowolony, nie przesadzajmy aż takich dużych kosztów diesel nie ma. Ta dwumasa która robisz to 200tys? Bez dpfa znajdziesz wiec zostaje ewentualnie do zepsucia turbo,wtryski (choc w 1.9 cdti psucie ich nie jest częste i to rzadkość) no i może Egr.

Cóż, zakładając, że nasz zainteresowany pojęcia nie ma o dieslu bo na to wskazują pytania oraz dodając do tego budżet jakim dysponuje - można przyjąć że kupi ulepa do którego będzie trzeba dokładać...

Gdyby zainteresowanym był ktoś kto już posiadał w miarę nowoczesnego diesla i napisał, że wie z czym się to wiąże a mimo to chce diesla bo lubi - to nie mówiłbym, że to kłopot a jedynie na co zwrócić uwagę przy konkretnym modelu/silniku

Sam jeżdżę niby problematycznym dieslem i wszystkim odradzam - ale zadowolony jestem: auto ekonomiczne, dynamiczne jak benzyna 1,8, nic się nie psuje od 66 000km (za wyjątkiem czujnika ciśnienia oleju) - ale wiem co się może zepsuć i na co zwracać uwagę.

krótko mówiąc: kowalskiemu doradzam benzynę a mechanikowi to co lubi i co chce ;-D

A Ty cały czas o jednym...

Trochę szczęścia trzeba jednak mieć - Ty miałeś.

Ale to sporadyczne przypadki więc nie mierz wszystkich kowalskich jedną miarą ;-P

Moje jedyne doświadczenie z dieslem to nowy firmowy samochód, nic więcej. Może orientujecie się kto chce sprzedać VC benzynową tak żebym mógł się zmieścić w budżecie.

diesel to coś pięknego pod warunkiem że robisz minimum 70% trasy w trasie a nie w mieście

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.