Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz8769

Z22SE - telepanie przy przyspieszaniu poniżej 2500 obrotów

Polecane posty

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu aczkolwiek wielokrotnie przeszukując forum nie trafiłem na zadowalające rezultaty.

Otóż nieważne na jakim biegu, ale poniżej 2500 obrotów podczas przyspieszania cały samochód wpada w drgania. Po przekroczeniu 2500 obrotów wszystko ustaje. Wiem, że przy VC z Z22SE silnik dostaje kopa dopiero powyżej 3000 obrotów, jednak przy niższych obrotach nie katuję go wciskając gaz do dechy oczekując cudów. Pedał gazu dociskam powoli stopniowo, jednak delikatnie dodatnie gazu już powoduje drgania.

Powyższa sytuacja najczęściej widoczna jest w jeździe po mieście gdy z prędkości 40-50km/h jadąc spokojnie bez szarpania na trójcę chcę szybko przyspieszyć do 60-70km/h. Żeby zrobić to bez drgań musiałbym wrzucać za każdy razem dwójkę. Analogicznie przy innych prędkościach i biegach sytuacja wygląda tak samo.

Dawno nie jeździłem niczym na benzynie, jedynie diesle i z początku myślałem, że ta ma być

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jednak teraz skieruję się z tym do Was. Tak nie ma być prawda ?

Jeśli tak nie ma być - czy najbardziej podejrzanym byłby tutaj przegub wewnętrzny ?

Świece wymienione - bez zmian. Przepustnica czyszczona gdyż obroty na wolnych falowały - obecnie falowanie bardzo rzadko występuje.

Pozdrawiam

Mateusz

Ktoś coś pomoże ? Czy zmienić dział ?

Wjechałem dzisiaj na kanał sprawdzić przeguby. Gdy łapałem półośkę lewą lub prawą przy przegubie wewnętrznym słychać stuki i wyczuwalny jest luz przy poruszaniu góra - dół. Czy tak być powinno ?

Kolejna rzecz. Raczej to nie przeguby - telepanie występuje również na postoju dodając gazu. Nasilone podczas jazdy. Wszystko telepie silnik lata.

Może ktoś coś?

Edytowano przez Mateusz8769

Może ktoś coś?

Jedz na diagnostyke, moze jeden cylinder nie pali.

Problem rozwiązany jakiś czas temu. Wymieniona cewka i drgania ustały.

Powie mi ktoś tylko czy przy przekroczeniu 3000 obrotów ten silnik chodzi dużo głośniej niż poniżej bez względu na bieg w jeździe czy postój ?

Wrzucam link do filmiku z pracy silnika na postoju:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Głośną pracę można usłyszeć przede wszystkim przy redukcji i wyprzedzaniu np jadąc 80km/h na 4 biegu wbijam 3. Jutro może uda mi się nagrać to w czasie jazdy i zmierzyć decybele telefonem bo telefonem, ale może coś to pokaże.

Czy może to wszystko jest normą i przesadzam ?

Edytowano przez Mateusz8769

Wydaj mi się, że silnik chodzi normalnie. Nie zauważyłem żeby było wyraźnie głośniej.

Musisz pamiętać, że VC to nie S-klasa i komfort jazdy (wyciszenie komory silnika) maleje wraz ze wzrostem obrotów.

A na 3. biegu jazda ok 90-100km/h to jakieś 4-5k obrotów, więc za cicho nie będzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.