Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
popej

Wpadający pedał hamulca

Recommended Posts

Cześć, chciałbym poradzić się Was w związku z moim problemem z hamulcami.

Otóż zaczęło się na autostradzie, kiedy zapaliła mi się czerwona kontrolka ręcznego. Okazało się, że trzeba dolać płynu hamulcowego, co też uczyniłem.

Kontrolka zgasła, ale za parę kilometrów pojawiła się znowu (hamulce działały normalnie), po 100 kilometrach sprawdziłem płyn, którego nie ubyło. Jako, że kontrolka ręcznego ciągle się świeciła, podłączyłem auto po opcoma - tutaj żadnych błędów.

Wybrałem się na drugi dzień w podróż i nagle brakło mi hamulców, to znaczy pedał wpadł w podłogę. Wpada bez problemu zarówno na włączonym jak i wyłączonym silniku. Płynu hamulcowego nie ubyło.

Czy to pompa? Czy może coś innego mogło trafić. Dzięki z góry za wszystkie sugestie.

zacznij od poprawnego odpowietrzenia układu.

Nowe fakty, płyn jednak wyciekł. Najgorsze, że nigdzie go nie widać.

to uzupełniasz, odpowietrzasz, pompujesz i patrzysz gdzie sie robi mokro cały czas uzupełniając płyn. Przecież wszystkie przewody są praktycznie na zewnątrz auta więc wyciek musi być widoczny...

A co jak leje do serwo? Wtedy tak od razu nie zobaczę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

sprawdź dobrze odpowietrzniki zacisków, mi kiedyś tylny puścił, bo był gwint w zacisku uszkodzony, a też nie było widać wycieku, tylko lekko się pocił a płyn szklankami dolewałem.

Chyba mam winowajcę, znalazłem plamę z tyłu pod samochodem - nie wiem jeszcze dokładnie który to przewód, aczkolwiek są to okolice baku i takiego gumowego grzybka (możliwe, że filtra paliwa).

czyli raczej przewód sztywny puścił.

Mimo, że problem autora znacznie odbiega od mojego, ale Tytuł tematu się zgadza to zapytam tutaj :D

Po mocnej eksploatacji układu hamulcowego tj. hamowanie na płycie poślizgowej przez dłuższy okres czasu na postoju hamulec wpada w podłogę. 2, 3-krotne pompowanie sprawia, że hamulec robi się twardy. Wystarczyła niewielka prędkość, aby hamulec działał normalnie. Po krótkiej przerwie było ok, ale sytuacja ponownie wracała. Przy normalnej eksploatacji problem nie ma.

Jestem po wymianie tarcz i klocków przód i tył ok 500 km i teoretycznie płynu też.  

Co może być przyczyną takiego zachowania??