Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
franc26

trzesie silnikiem

Polecane posty

Witam,jestem po naprawie,wymianie sterownika pompy wtryskowej,wszystko jest teraz w najlepszym porzadku,jest moc,nie gasnie,nie ma problemu z porannym odpalaniem.bledy wykasowane,jedynym problemem jest mocne trzesienie silnika az trzesie cala buda,dodam ze obroty stale bez zadnych skokow,pozdrawiam

Stało się to dokładnie po naprawie pompy sterownika?

Sprawdził bym na początku poduszki silnika

dokladnie po naprawie,wczesniej nie trzesło

sprawdził bym czy rozrząd dobrze ustawiony.

Poduszkę też może nie dokręcili jak składali.

gdy dodajesz lekko gazu trzesienie ustaje ?

dokladnie tak,po dodaniu delikatnie gazu ustaje

Poduszka silnika

Aby jednak mieć 100 % pewności dajesz 1 bieg i szybko dajesz gazu a następnie hamujesz druga osoba sprawdza czy odgłosy nie dochodzą z okolic poduchy .

Nie zauważyłeś przypadkiem jakiś głosów teraz /wcześniej przy zmianie biegu ?

Ciężej biegi się wbija z 1 na 2 ?

Ja się męczę z drganiami dobre pół roku... Wymieniłem wszystkie trzy poduszki silnika parę miesięcy temu i drgania nic a nic nie ustąpiły. W środku w aucie mam drgania takie, że mi zagłówkiem rusza jak stoję w miejscu na wolnych... Pomysły już dawno mi się skończyły i niestety zostało tak jak jest.

Sprawdz koło pasowe czy ci paskiem u dołu nie rzuca.

Koło pasowe tez wymieniałem i też nie ma żadnych zmian. Nie wspominając już o strzelaniu przy "niejednostajnym" puszczaniu sprzęgła. Jest takie hmm "d**" w jednej chwili. Myślałem, że poduszka pod skrzynią ale po wymianie dalej tak było. Myślałem, że przeguby lub inny element napędowy ma jakieś mega luzy ale nigdzie nie ma nadzwyczajnego luzu.

Edytowano przez goliat26

Sprawdz jeszcze wszystkie metalgumy na sankach i zerknij czy chłodnica z lewej strony nie jest opadnięta.

Chłodnica jest opadnięta ale nie przez tuleje na sankach - ma po prostu urwane dolne zaczepy i "wisi" na gumowych wężach. Tuleje sanek nie wyglądają najgorzej.

U mnie też tak jest. Przy odpaleniu trzęsie gdy ruszę gwałtownie to z prawej strony coś trzaśnie i nagle cisza pięknie gra

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czy to poducha?

Jeśli z prawej strony to wygląda na poduche

Lub koło na wale

Paskiem nic nie trzęsie więc moim zdaniem to odpada. I chyba by tak działo się naokrągło jesli to byłoby koło.

Dziś auto było na sprawdzeniu u mechanika i powiedział że auto jest sztywne i nie ma pewności czy to poducha. Dodam ze jak gaszę silnik to jest duże drganie. I po sprawdzeniu u mechanika na sztywność teraz juz ciągle słychać ten hałas z prawej strony szczególnie przy przyspieszaniu jak się puści nogę to jest cicho. Czy to może być poducha ? Koło pasowe wymieniane było i wygląda na ok

U mnie też coś strzela przy nagłym puszczaniu sprzęgła ale nie mam odczucia, że jest to z prawej strony... Jest po prostu jakby z przodu skąś... no a przy przyspieszaniu jest normalnie. Tak samo jak Ty są drgania przy gaszeniu auta.

Jakby mechanik poradził coś co pomogło to daj znać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. U mnie wszystkie poduszki wymienione i koło pasowe też.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A tulejki sanek sprawne ??.

Wyglądają OK. Ciężko stwierdzić ale nie są ani popękane ani nic podobnego. Nie wiem już czemu tak strzela przy nagłym ruszaniu. Mam wrażenie, że to bardziej coś w sprzęgle. Może wiąże się to z szarpaniem przy szybkim puszczaniu i dodawaniu gazu. W sensie jadę na 3 powiedzmy 5 i trzymam nogę na średnim gazie. Puszcze szybko gaz i jest szarpnięcie. Potem szybko nacisnę gaz i jest szarpnięcie.

prawa poduszka daje efekt raczej w odwrotna strone - tzn słychac jakby buczenie gdy sie puści pedał gazu

No u mnie właśnie jest takie buczenie wcześniej było troszkę rzadziej teraz to już ciągle nawet przestało strzelać jak się gwałtownie zahamuje lub ruszy.

Teraz po krotkiej przejazdzce zaobserwowałem że przy wjechaniu w dół na drodze asfaltowej (głębsza nierownosc) z prawej strony te buczenie nasila się. Gdy rusze bardzo gwałtownie jest ciszej lecz gdy juz wyrównam prędkość buczenie znow sie pojawia. Jeszcze raz zerknąłem na koło pasowe to wygląda na całe guma na nim jest calutka nie spękana. W ciemno mogę wymienić poduche, ale to też bez sensu tracic kasę. Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć ?

prawa poducha moim zdaniem na 99%. Wg tego opisu.... który teraz jest inny niż poprzedni.

Dobra to w ciemno wezmę i zobaczymy jak będzie

I jestem po wymianie prawej poduchy (w ciemno). I autko nie do poznania ciiiisza w środku jakiej jeszcze chyba nie doznałem w niej

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Stara poducha aż jajowata byla.

No to nic tylko się cieszyć. Może i u mnie kiedyś zawita cisza w aucie hehe.

Panowie mam takie pytanie. Dziś wymieniając żarówki zauważyłem że w ów wymienionej poduszce nakrętka na poduszce jest bardzo luźna nie dokręcona. Dokręciłem ją dość mocno klucz 16, ale dalej idzie miękko. Gwint wszystko jest ok tylko pytanie mam na ile można ją przykręcić czy do momentu aż będzie ciasno szło czy poprostu z wyczuciem nie za mocno ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.